Chamillionaire

Chamillionaire

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-23 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jeśli nie znacie "I'm On" ani "I'm On 2.0" od Trae tha Trutha to powiem tylko tyle, że to jedne z najmocniejszych i najciekawszych posse-cutów w historii rapu - a na pewno w ostatniej dekadzie. Trae za każdym razem dobiera plejadę świetnych graczy, ale w przeciwieństwie do Khaleda nie patrząc na nich kluczem fejmu i hype'u a głównie kluczem stylu i umiejętności. Nie ma tam miejsca na słabych graczy, wszyscy stawiają na mocne wersy od serca a to właśnie na "I'm On" Wiz Khalifa rzucił swoją najlepszą pod względem flow zwrotkę w karierze. Część 3 nie spuszcza z tonu...

T.I., Dave East, Tee Grizzley, Royce da 5'9", Curren$y, DRAM, Snoop Dogg, Fabolous, Rick Ross, Chamillionaire, G-Eazy, Styles P, E-40, Mark Morrison i Gary Clark Jr. - tak taka lista pojawia się tym razem. Grubo?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-10-12 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Niektóre rzeczy się nie zmieniają. "Detox" nadal pozostaje jedynie w sferze marzeń Westcoastowych zapaleńców, ludzie nadal debatują o wyższości 2Paca nad B.I.G. lub vice versa, a Chamillionaire dalej prezentuje poziom wyższy niż 90% sceny.

W lipcu Chamillitary Mayne wypuścił bardzo mocną EPkę "Reignfall EP", a teraz houstoński wyjadacz podzielił się ze światem nowiutkim numerem "Some Things Never Change". Odsłuch i download kawałka w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-30 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Niedawno publikowaliśmy kozacki teledysk do promującego poprzednie wydawnictwo Chamillionaire'a kawałka "Overnight". Teraz w sieci lata już najnowszy projekt "Reignfall EP", którym houstoński wyjadacz po raz kolejny potwierdza swoją klasę i formę.

Oficjalny odsłuch z kanału Chamilionaire'a w rozwinięciu. Gościnnie Scarface i Killer Mike. Chamillitary Mayne!

video
dodano: 2013-06-27 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Chamillionaire - OVERNIGHT (Official Video)

Nie wiem jak was, ale mnie niezmiernie cieszy fakt, że właściciel jednego z najlepszych flow w grze i wciąż jeden z największych mikrofonowych asów rodem z 3rd Coast - Chamillionaire - w ostatnim czasie nie zamula i przygotowuje dla nas kolejny projekt. Jego najnowsza EPka "Reignfall EP", poprzedzona dwoma EPkami "Ammunition" w 2012 r. i "Elevate" w lutym tego roku, ukaże się już 23 lipca. Tymczasem Chamillitary Mayne atakuje kozackim klipem do motywującego do działania kawałka "Overnight", promującego wspomniane "Elevate". Jak informuje sam MC, ponoć obecnie pracuje też nad oczekiwanym od sześciu lat trzecim solowym LP "Poison"...

W rozwinięciu okładka nadchodzącego "Reignfall EP", jak i link do zamówienia wydawnictwa na CD ze strony rapera.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-02-13 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Jeśli ktoś lubi nietypowe i ekwilibrystyczne formy nawijki z pewnością musiał gdzieś natknąć się na to co potrafi zrobić Chamillionaire. Numer "Hold Up", pochodzący z nowej epki "Evelvate" pokazuje co stanie się, kiedy takiego rapera posadzimy na trapach. 34-letni nawijacz z Houston ewidentnie słucha nowych produkcji i wie jak na tych bitach rapują inni, ale wie też jak on chce to robić. Wydaje mi się, że ten track to coś zdecydowanie więcej niż ciekawostka, choć ten syntezator... No nie wiem.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-12-22 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Dla tych, którzy nie obserwowali pełnej wzlotów i upadków kariery Saigona, należy się małe zapoznanie, bo nie powinna to być przelotna znajomość. Pochodzący z nowojorskiego Brownsville raper formalnie zadebiutował w 2010 roku krążkiem "The Greatest Story Never Told", który pierwotnie miał nazywać się "The Greatest Story Ever Told". Zmiana tytułu jest oczywiście bardzo symboliczna. Trzydziestopięcioletni dziś MC ma za sobą naprawdę długą drogę. Najpierw więzienie w którym zaprzyjaźnił się z rapującym koleżką, który nauczył go nie tylko mikrofonowych technik, ale także podzielił się zdobytą przez siebie wiedzą dotyczącą realiów w jakich jego zdaniem funkcjonuje Świat. Zaraz po wyjściu (wyrok Bran Canerard dostał za napaść pierwszego stopnia) zaczął wypuszczać mixtape'y, otworzył bardzo cenioną serią "Da Yardfather", a potem również "Warning Shots", które z miejsca zjednały mu zainteresowanie wydawców w tym całej plejady majorsów widzących w tym gościu "milion na wejściu" jak opowiada nam na płycie.

Ostatecznie zdecydował się na ofertę Atlantic Records, a swoją mało przyjemną przygodę z tym gigantem przytacza w kapitalnym numerze "The Game Changer", gdzie wspomina np. miny szefów wytwórni, kiedy dowiedzieli się o czym traktuje sugerowany na singiel kawałek z Trey Songzem. Kiedy w 2010 wreszcie wydostał się z toksycznego kontraktu, których niestety ostatnio jest coraz więcej, zadebiutował z materiałem, który pokazywał jakie możliwości ma Saigon, ale brzmiał jakby leżał trochę za długo. Dlatego właśnie nowy krążek trzyba było prędzej czy później sprawdzić.

video
dodano: 2012-12-07 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

CHAMILLIONAIRE - SHOW LOVE FEAT. D.A.

Dlaczego: Jeden z bezdyskusyjnie najlepszych skillowo zawodników globu od paru lat pozostaje w cieniu, ale jak już coś puści to zawsze na wysokim poziomie. Teraz dostajemy nowy, miły dla oka klip do naprawdę udanego singla. Czyżby "Poison" miało niedługo nadejść?