Żabson ostatnim gościem na płycie KęKę! "Znamy się 10 lat"

Premiera najnowszego krążka KęKę już w ten piątek (14.06). Na kilka dni przed tym wydarzeniem wiemy już, kto gościnnie pojawi się na albumie.

Już kilka tygodni temu KęKę w mediach społecznościowych zaczął powoli odsłaniać artystów, którzy gościnnie udzielili się wokalnie na "4:01". Lista rozpoczęła się od Vixena, następni byli Gibbs, Jonatan, Wac Toja, Grizzlee, a ostatnim właśnie ogłoszonym został Żabson

Przy okazji pierwszego ogłoszenia, KęKę napisał, że dobierał gości według następującego klucza: 

- musi lubić jego twórczość,

- musi umieć coś czego on nie umie, aby nie zrobić tego podobnie tylko INACZEJ, i być Wartością Dodaną do płyty,

- fajnie, jeśli to będzie pierwsza współpraca (tu z jednym wyjątkiem).

Tym wyjątkiem jak się okazało jest Grizzlee. Panowie przecinali się już na kilku kawałkach, lecz jedna z nich jest o tyle ciekawa, że udzielił się tam również Jonatan. Chodzi o numer "Metki", który członek Miyo wyprodukował, a nie udzielił się wokalnie, dlatego KęKę "nie liczył" tej współpracy. Na "4:01" będzie już jednak inaczej.

W przypadku Vixena, Żabsona, Gibbsa i Wac Toja będzie to rzeczywiście pierwsza współpraca. Jak pod postami ogłaszającymi gości KęKę, wiele numerów tych artystów od lat gości na jego playlistach i są to naturalne kooperacje.

Przy okazji ogłoszenia "Żaby", KęKę podzielił się nieco dłuższym wpisem. Napisał, że pierwsze wrażenie Mateusz zrobił na nim już 10 lat temu, w okresie wypuszczenia takich singli jak "Pokora" czy "Do Ziomów". Ucieszył się również tym, że Żabson pamiętał, że to właśnie KęKę był jednym z pierwszych mainstreamowych raperów, którzy udostępnili jego numer w mediach społecznościowych. Piotrek zaznaczył także, ze ta współpraca nie jest przypadkowa, jak wielu mogłoby się wydawać. Chociażby zeszłoroczny "Ostatni Ziomal" znalazł się najczęściej słuchanych przez KęKę albumach w zeszłym roku.

"Bardzo mnie więc cieszy, że po latach znajomości udało nam się w końcu przeciąć muzycznie. Jak tylko usłyszałem bit do „Pełen Obraz” i przyszedł mi bo głowy pomysł o czym ma być kawałek, wiedziałem że tylko jedna osoba może się tam udzielić gościnnie. Czasu było mało, wiedziałem że jak każdy, jest On pewnie zajęty więc dla bezpieczeństwa, nagrałem wersje numeru z dwoma zwrotkami (Solo) oraz wersję z miejscem dla Niego.

Moje obawy były zbędne bo Żaba zajarał się i w tempie ekspresowym, na pełnej zajawce dograł chyba jedną z lepszych gościnek jaką miałem od początku swojej kariery. Zajawka zresztą jest tym co Go co charakteryzuje i chyba łączy nas jako raperów. To jest typ gościa który nagle znika z planu klipu, żeby stać w deszczu z ekipą i z telefonu puszczać im afrykański rap, tłumacząc wersy (historia prawdziwa)

Od siebie dodam, że miałem wewnętrzne poczucie że mamy inne stylistyki, więc jeśli ma powstać coś to musi być to coś serio mocnego, żeby numer był spoko. Może dlatego nasz kawałek powstał po 10 latach, ale możecie mi wierzyć że warto było czekać" - dodał KęKę.

Cały wpis znajdziecie poniżej: 

[Ciąg dalszy artykułu pod spodem]

Tracklista "4:01", którą poznaliśmy dzięki numerowi "20 lat (4:01 Unboxing)", prezentuje się następująco:

1. Start
2. Mrugnąłem tylko raz 
3. Trofem 
4. Pewex
5. Brudne myśli (ft. Grizzlee)
6. Pełen obraz (ft. Żabson)
7. Nowy design (ft. Jonatan)
8. Chora głowa (ft. Wac Toja)
9. Tylko ciemność (ft. Gibbs)
10. Nadziei słowa
11. Głęboki oddech (ft. Vix.N)
12. Znachor
13. Do góry głowa
14. Pełen obraz (solo)

Album, który pokrył się platyną już w preorderze, wciąż możecie zamawiać na Takie Rzeczy. Zostały jeszcze ostatnie sztuki wersji przedsprzedażowej, do której dołączona jest EP'ka "3:59".

Riczi Wallet
Zlot łaczysk i nieudolna próba skoku na hajs poprzez zaproszenie śpiewaków gimbazy pijaczyny z radomia. Kękę to powinien wziąć się za normalną robotę, a jak nie chce mu się to niech wróci do picia i zacznie nagrywać rap.
Od 1997 rap gra - od 2012 gram w rap
Vixen i Gibbs - koty.
wTF
żabek to straszny flet liryczny. ten siusiek jest asłuchalny, po co promujecie ścierwo

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>