Miły ATZ, Gverilla, KęKę, Guzior, White 2115... - premiery tygodnia (PL)

W tym tygodniu powody do radości mają fani bardziej alternatywnego i eklektycznego rapu - nowe albumy wypuścili bowiem Miły ATZ, Gverilla czy NATURA2000. Singlami atakowali jednak także mainstreamowcy - KęKę, Guzior, White 2115 czy Smolasty. Nowe numery zaserwowali nam też m.in. DGE, Tuzza, Hinol Polska Wersja (z Opałem), Beteo czy Szymi Szyms (z Gibbsem), Strata, Lukasyno (z KęKę), Wac Toja a O.S.T.R., Sarius i Tede nagrali hymn dla Panthers Wrocław. Sprawdźcie 4 płyty oraz ponad 30 singli z ostatniego tygodnia!

Wcześniejszy raport -> Kali & Sir Mich, OKI/Sobel, Miły ATZ, Zeamsone - premiery tygodnia (PL)

Cotygodniowe raporty -> Premiery tygodnia

Wszystkie premiery płytowe -> Premiery Płyt

Pod linkami do albumów znajdziecie szczegóły i odsłuchy, poniżej przegląd singli.

Raport obejmuje przedział od 04.05. do 10.05.

ALBUMY

Miły ATZ "Acid Moro"

Gverilla "Wyrzuty sumienia"

NATURA2000 "Ostatni Mixtape"

Sentino "Sangue Blu"

SINGLE 

Guzior - Łapie okazje

Premiera albumu Guziora „G” już za rogiem, a tymczasem raper prezentuje ostatni kawałek promujący wydawnictwo zanim trafi ono do sieci i na sklepowe półki. Do tej pory ukazały się trzy single zapowiadające album Guziora „G”, którego premiera zaplanowana jest na 24 maja. Teraz do sieci trafił czwarty z nich zatytułowany „ŁAPIE OKAZJE” wyprodukowany przez 707. Ten kawałek to gratka dla fanów stylu Guziora - zwrotki wypełnione są bezkompromisowymi wersami i grami słownymi, a całości dopełnia dudniący od basu i ciężkich bębnów klimatyczny bit. Na pewno zadowoli on także wszystkich amatorów oldschoolowego brzmienia.

KęKę - Pewex

KęKę prezentuje czwarty singiel z nadchodzącego albumu pt. "04:01", którego premiera jest zapowiedziana na 14.06.2024. "Pewex" to energiczna i szorstka nawijka na świeżym bicie, przy jednoczesnym zachowaniu tego co w rapie najważniejsze -TREŚCI. Numer to przypomnienie, aby bez względu na okoliczności, zawsze trzymać się swojego wewnętrznego poczucia wartości i starać się być jasnym punktem, nawet w oceanie szarości. Za bit odpowiada PSR, natomiast video to dzieło duetu Pat Kustoms/Emil Jaar.

Smolasty feat. Książulo - Masterszef

Przyjaciele z dzieciństwa, czyli Smolasty i Książulo ze wspólnym singlem. Chłopaki zaczynali na jednym podwórku, a teraz królują w swoich branżach. Dla nie znających postaci Książula, to aktualnie jeden z najpopularniejszych YouTuberów w Polsce. Zajmuje się contentem jedzeniowym, lecz w przeszłości również rapował. Na swoim koncie ma współprace z takimi artystami jak Bedoes i White z 2115, czy Koldi. Co ciekawe, to właśnie na starym kanale Książula Smolasty wypuszczał swoje pierwsze kawałki.

Hinol Polska Wersja ft. Opał - Nie jestem ciałem.

Hinol z kolejnym singlem promującym "Coś mi mówi". Członka Polskiej Wersji wspiera Opał.

White 2115 - Najmłodszy Książę

Po spektakularnym sukcesie dwóch singli opublikowanych w połowie kwietnia, White 2115 nie próżnuje i prezentuje nowy utwór. Właśnie ukazał się „Najmłodszy Książę”, którego tytuł nawiązuje do drugiego solowego albumu artysty wydanego w 2019 roku. To kolejny z serii utworów White’a 2115, którymi raper promuje swój nadchodzący album. Do tej pory ukazały się „Spadająca Gwiazda” i „Offwhite” – oba spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy, o czym świadczą wysokie miejsca na liście najpopularniejszych polskich utworów na Spotify w niedługim czasie od ich premiery. Najnowszy singiel – „Najmłodszy Książę” - utrzymany jest w jeszcze innym brzmieniu, a tekst charakteryzują szczere i bezpośrednie wersy odnoszące się do wydarzeń z ostatnich tygodni i miesięcy.

Young Igi - Na wieki

Igi kontynuuje promocje "Ekskluzywnego Głodu".

Bonus RPK ft. Czerwin x Dj Taek - Lampka kontrolna

Ciemna Strefa prezentuje dziewiąty track z albumu Bonusa RPK - "Życia Weteran", którego premiera odbyła się 26 kwietnia 2024. Do kawałka "Lampka kontrolna" gościnnie dograł się Czerwin, a wyprodukowali go 2latefor, yungwilku i Wowo. Całość swoimi skreczami urozmaicił Dj Taek. Za mix odpowiada Wowo, natomiast mastering to robota DJ'a Deszczu Strugi.

Beteo - Highway

Beteo prezentuje swój najnowszy singiel „Highway", który promuje wyczekiwany przez słuchaczy projekt "Free Agent". Utwór charakteryzuje się bardziej introspektywnym stylem, starając się rzucić nowe światło na osobistą ewolucję artysty i dotychczasowe przeżycia. Najnowsze wydawnictwo Beteo to kolejny krok w kierunku definiowania nowoczesnego polskiego rapu i świeżych trapowych rozwiązań. Wolny Agent czerpie najlepsze inspiracje z najbardziej aktualnych na świecie brzmień, na których artysta porusza w bezkompromisowy, a wręcz arogancki sposób otaczającą go rzeczywistość, czym nawiązuje do swoich muzycznych początków. Produkcją "Highway" zajęli się Lot808 i lvnar.

Szymi Szyms feat. Gibbs - Borgin & Burkes

"Borgin i Burkes" to nie tylko piosenka, to opowieść o przemijaniu. Szyms i Gibbs wnikliwie eksplorują temat czasu, sprawiając, że słuchacz zastanawia się nad sensem i wartością chwil, które mijają. Z głęboką refleksją i ekspresją, artyści stawiają sobie wiele pytań, dotykających nas wszystkich. To zaproszenie do refleksji nad naszymi własnymi wspomnieniami i decyzjami. To hymn dla tych, którzy szukają znaczenia w mijających chwilach. Utwór “Borgin & Burkes” pochodzi z krążka "Staype 2".

O.S.T.R. x Sarius x TEDE - Urodzeni zwycięzcy

Czołowi polscy raperzy – O.S.T.R., Sarius i Tede – nagrali nowy hymn Panthers Wrocław – zespołu reprezentującego Polskę w prestiżowej europejskiej lidze futbolu amerykańskiego. Teledysk zrealizowany wspólnie z ikonami polskiego hip-hopu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Co więcej, w przerwie meczu 26 maja na Tarczyński Arenie trójka raperów zagra koncert dla kibiców!

DGE - O tym szumi las

25 lat w rap grze owocuje bangarem zapowiadającym najbardziej korzenny album Gurala od lat - "Miejskie ptaki" nadlatują! "Miejskie ptaki" to powrót do korzeni rapu w najlepszym wydaniu. Ponad godzina solidnej muzyki, która zaskakuje zarówno swoim brzmieniem, jak i zawartością tekstową. Ciekawi goście na mikrofonie, stara gwardia producentów, oraz zupełnie nowe twarze. Brzmienia rodem z lat 90-tych sąsiadują tu z nowoczesnymi produkcjami. Patenty liryczne, od znanych już u DGE ciągów całych zwrotek na jeden rym po zaskakujące rozwiązania formalne. Nowa prostota. Rapowe mięso, które przywraca autentyczność i szczerość gatunku. Można śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej truecorowy album DGE od czasów "El Polako".

Dedis - Zagubione dziecko

Dedis od dawna kojarzony jest z wszechstronnością. Posiada on bowiem utwory pełne mocnych linijek i agresywnego flow, a także sentymentalne i spokojne. „Zagubione dziecko” należy do drugiego z wymienionych typów. Wspomniany kawałek to rezultat ponownego połączenia sił Dedisa i PSRa, który odpowiedzialny jest też za podkłady w innych numerach rapera. Wyprodukował on m.in. wydany pod koniec zeszłego roku singiel „Nie ma”. Dźwięki pochodzącego z tamtego utworu oraz z „Zagubione dziecko” użyte zostały do tej pory na TT ponad 6 tys. razy. Potwierdza to z pewnością, że słuchacze doceniają efekty współpracy na linii Dedis-PSR.

Yung Adisz feat. Waima - Obudziłem Się W Bukareszcie (Def Jam World Tour)

Def Jam World Tour to seria podróży organizowanych przez wytwórnię do miejsc na całym świecie. Na każdym przystanku Def Jam zaprasza kilku artystów z Polski, aby współpracowali z lokalnymi producentami i raperami, dając im możliwość tworzenia niespodziewanych kolaboracji. Możesz śledzić te podróże na mediach społecznościowych wytwórni.

Kronkel Dom - Generacja Cuzi

Po ponad roku od premiery ostatniego solowego utworu, Kronkel Dom wraca na scenę z nowym singlem. Do sieci właśnie trafił kawałek „Generacja Cuzi” wyprodukowany przez Deemza. Ubiegły rok był niezwykle pracowity dla polskiego rapera wychowanego w Niemczech. W kwietniu ukazał się jego solowy album „Guten Tag”, który promowały hitowe single „Deja Vu” i „Agnieszka” oraz tytułowy utwór z projektu. Z kolei pod koniec października do sieci trafiła wspólna EP-ka Żabsona i Kronkel Doma „Macrodosing”. Teraz raper prezentuje najnowszy solowy utwór, którym rozpoczyna nowy rozdział swojej kariery. "GENERACJA CUZI" to nie tylko kolejny singiel autorstwa Kronkel Doma; to także manifest i hymn nowego ruchu zapowiadający nie tylko jego nadchodzącą płytę, ale również szeroką aktywność artysty: od vlogów, poprzez interakcje z fanami, aż po nowy merch. Za unikatowym brzmieniem tego trapowego numeru stoi producent Deemz, a dodatkowego oldschoolowego klimatu swoimi skreczami dodaje DJ Gondek.

Inee - Może to grzech

Niezwykle charyzmatyczna Inee powraca z nowym materiałem! Autorka świetnie przyjętego albumu "Manga" prezentuje niezwykle emocjonalny, a zarazem energiczny singiel "Może to grzech", za którego produkcję odpowiada Gibbs. Reprezentantka Dopehehouse kolejny raz udowadnia, że jeśli chodzi o dojrzałe, choć nierzadko skrajne emocje w muzyce - trudno znaleźć dla niej konkurentkę. Całość uzupełnia świetny teledysk zrealizowany w trakcie kilkutygodniowego wypadu artystki do Japonii.

Indeb - Antidotum

INDEB - charyzmatyczny reprezentant Dopehouse z trzecim singlem promującym swój nadchodzącym solowy album "Gatunek". Utalentowany raper kolejny raz zaskakuje fanów, prezentując tym razem bardziej melodyjny, ale ciągle niezwykle refleksyjny i emocjonalny utwór. Za produkcję numeru "Antidotum" odpowiada Gibbs.

Gruby Mielzky x Pers - Durnemoce

Mielzky i Pers z kolejnym singlem promującym ich wspólny album "Do Tańca i Do Różańca".

Kwiatek Haze feat. Książę Mazowiecki - Determinacja

Hałastra łączy siły, żeby promować solowy album Kwiatka "ODA".

Tuzza - Pepe Orsini

Tuzza - "Pepe Orsini" to pierwszy epizod promujący nadchodzący projekt "Villa di Tuzza".

Czarli x Feno x Ramzez - Zwariowałem

Czarli, Feno i Ramzes zwariowali!

Major SPZ x Kony - Wymianka

Major i Kony łączą siły.

Gucci Mnich - Wiem

Nowość również od Mnicha.

PanPauza x Maggy Moroz x Igorilla x DJ BRK - Dom

Mocna współpraca w naprawdę mocnym singlu.

Ryfa Ri x Konera - Jesieńzima

"Jesieńzima" premieruje w środku maja nie bez przyczyny. Serca i ruchy chłodzą nam się w obliczu globalnego jarania się niejakościową sztuką. Przed Wami trzeci utwór zapowiadający album "DUMP.zip".

Lukasyno ft. KęKę - Los sprzyja mi

Singiel pt. "Los sprzyja mi" promuje album "Przedświt" czyli nowe wydawnictwo legendy białostockiej sceny, Lukasyno.

Susk - Więcej empatii

Susk z singlem promującym film "Nie jesteś sama".

HVNCWOTY (Barto Katt x SoulPete) - Le Mans

Nowy singiel od Barto i SoulPete'a.

Siles & Yung Czarny - Po to by wygrać

Siles i Yung Czarny ponownie na jednym tracku.

Wac Toja - Zanim Zabraknie Tchu

Robi się coraz cieplej, a to oznacza nowości od Wacława.

Trill Pem - LUV

Pem z kolejnym singlem promującym "Nowe Południe".

esceh - Ławka i blok

Nowość od reprezentanta GUGU.

Tymek - Jak lubię

Tymek robi to jak lubi.

Jano z OMP / Greggs feat. Łysonżi, Proceente - Legia Kosz

"Koszykówka to moja największa pasja, Wilanów to miejsce, gdzie ta pasja mogła się swobodnie rozwijać. Legia Warszawa to nasz klub, zawsze aktywnie wspierany przez Wilanowiaków. Hip-Hop to nasza forma wyrazu, nagrywki rapsów non-stop na 300. Z połączenia tych trzech składników otrzymujemy przepis na "Legia Kosz". Wraz z moimi dobrymi ziomkami postanowiliśmy skorzystać z tej formuły i aktywnie wesprzeć naszą ukochaną sekcje basketu. Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc w realizacji tego dzieła, zaangażowaliśmy się w to mocno, każdy zrobił to co do niego należało. Zapraszamy na "Legia Kosz"!" - mówi Jano.

275 - 24/7

275 robi to 24/7.

STRATA (2K88 x Hades x Kosi) - Kwit

Kolejny singiel promujący wspólny projekt 2K88, Hadesa i Kosiego pt. "Subaru".

Hedora — Obłęd

Świat na odwrót. To, co zobaczysz i usłyszysz zostanie użyte przeciwko Tobie. Nie wnikaj, to bezdyskusyjnie niezaprzeczalne i potwierdzone przez 99% ekspertów. Obłęd to drugi singiel promujący długogrający materiał zatytułowany „Fatalny Konstrukt”.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>