Kali & Sir Mich, OKI/Sobel, Miły ATZ, Zeamsone - premiery tygodnia (PL)

Majówkowy tydzień nie powoduje przerwy w premierach - dostaliśmy mniej płyt, lecz sporo głośnych singli. Album wydali Kali i Sir Mich, a z nowymi klipami wjechali OKI (ze wsparciem Sobla), Miły ATZ, Zeamsone czy Diset. Nie zabrakło ciekawych połączeń - Maciej Spons nagrał z Conwayem The Machine, Nizioł połączył siły z Bonusem RPK i Dudkiem P56, Kwiatek Haze z Benito i Hodakiem, a Deemz zaprosił Bambi, Waimę, Young Leosię i Kizo. Sprawdźcie 2 albumy i 20 singli z ostatniego tygodnia!

Wcześniejszy raport -> Bonus RPK, Słoń, DGE/Fokus, Dizkret... - premiery tygodnia (PL)

Cotygodniowe raporty -> Premiery tygodnia

Wszystkie premiery płytowe -> Premiery Płyt

Pod linkami do albumów znajdziecie szczegóły i odsłuchy, poniżej przegląd singli.

Raport obejmuje przedział od 27.04. do 03.05.

ALBUMY

Kali & Sir Mich "Zapiski z Landary"

Cieeechanowicz & Doli "Dekalog samobójcy" 

SINGLE

OKI feat. Sobel - Ile lat?

OKI z kolejnym singlem promującym "ERĘ47". W kawałku, który powstał podczas specjalnej transmisji na żywo, udzielił się również Sobel, który położył klimatyczny refren.

Deemz, bambi, Waima, Young Leosia, Kizo - Lecę bo chcę

"Lecę bo chcę" jest świeżą interpretacją wszystkim dobrze znanego utworu "Bohema" autorstwa zespołu Wilki. Numer jest efektem kreatywnej kolaboracji między Deemzem a najbardziej rozpoznawalnymi artystami ze świata rapu: Young Leosią, bambi, Waimą i Kizo. Inspiracją do stworzenia tego utworu była chęć połączenia różnorodnych talentów w niepowtarzalnej kompozycji, która zaskakuje zarówno brzmieniem, jak i przesłaniem. Deemz określa "Lecę bo chcę" jako energetyczną kompozycję, łączącą elementy elektroniczne, popowe i hip-hopowe. Utwór emanuje pozytywną energią i jest przepełniony oryginalnym nowoczesnym brzmieniem inspirowanym Jersey Clubem. Według autorów tekstu, zwrotki w "Lecę bo chcę" odzwierciedlają pragnienie wolności i odwagi, manifestującą się w życiu codziennym. Każdy z artystów interpretuje swoją część w sposób osobisty i autentyczny. Teledysk do "Lecę bo chcę" jest dziełem znanego reżysera Jana Dybusa, który wraz z zespołem producenckim stworzył jedyną w swoim rodzaju wizualizację opartą w 99% o CGI i efekty specjalne. Teledysk przenosi widza w świat całkiem nowych doznań związanych z wizualną stroną odczuć podczas słuchania utworu.

Zeamsone - Cele

Zeamsone nie zwalnia tempa - w niecały rok od premiery przełomowego dla niego, podwójnie platynowego albumu "???” z m.in takimi utworami jak "21 gramów” czy "5 Influencerek” prezentuje pierwszy singiel "Cele" z nadchodzącego nowego albumu "Wirtuoz". Ambitny raper oraz tytan pracy prezentuje nową wizję swojej twórczości. Otrzymujemy od niego utwór kompletnie przez niego wyprodukowany. Od realizacji narastających fortepianowych partii, do dynamicznego bangera ze szczerymi zwrotkami, w których artysta dzieli się z fanami podejściem spod szyldu "od dzisiaj nie ma marzeń, są tylko cele"

Nizioł ft. Bonus RPK, Dudek P56 - Łachudry

Nizioła, Bonusa i Dudka ostatni raz wspólnie w jednym numerze usłyszeć mogliśmy w 2011 roku! Wraz z reprezentantem ekipy ZDR, Murzynem, pojawili się oni wtedy razem w kawałku „Najwyższy czas”. Po ponad dekadzie od tamtej premiery przyszedł czas na kolejny wspólny utwór Nizioła, Bonusa i Dudka. Tytuł singla to „Łachudry” i promuje on najbliższe wydawnictwo pierwszego z wymienionych raperów o tytule „Stary Wyga”. Za podkład w numerze odpowiadają Szwed SWD oraz Czaha, którzy w przeszłości wielokrotnie współpracowali z Niziołem.

Kali & Sir Mich ft. Nicole Tymcio - Skąd jesteś?

Kali i Sir Mich z teledyskiem do wydanego w zeszłym tygdoniu singla promującego wydane właśnie "Zapiski z Landary".

Rów Babicze - Lekko chycony

Świeże wieści prosto z serca Sri Lanki. Rów Babicze prezentuje Nam najnowszy teledysk zrealizowany do singla "Lekko chycony". To pierwszy z serii teledysków, które zostały zrealizowane podczas wiosennej wyprawy zespołu na tropikalną Sri Lankę. Singiel zapowiada pierwszy oficjalny album, którego premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku.

Miły ATZ - W oczy

Wiosna w pełni. Z tej okazji Miły ATZ wjeżdża na miękko z poważną rozkminą o relacjach damsko-męskich w najświeższym wydaniu polskiego R&B. Singiel promuje album "ACID MORO".

Kwiatek Haze feat. Benito, Hodak - Starsi Panowie

Kwiatek z kolejnym singlem promującym "ODĘ". Tym razem raper wspierany jest przez Benito i Hodaka.

VBS ft. Shamrock - Lato w Irish

"Lato w Irish" wraz z Suwalskim zespołem muzyki Irlandzkiej "Shamrock" to trzeci singiel z nadchodzącej płyty VBS'a. Dzięki niemu Wiktor wywalczył sobie finał w plebiscycie Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". Utwór ten znalazł świetne przyjęcie na falach radiowych i gra już od dłuższego czasu przedpremierowo w wielu domach. Utwór ten jest wyjątkowy również przez to, że jest "rodzinnym biznesem" Suwalskiego Rapera, gdyż występuje w nim cała rodzina VBS'a. Wszędzie dobrze, lecz w domu najlepiej.

Siles & Albert RCB - Prokrastynator

Siles z kolejnym luźnym singlem.

Trzech króli - Chevy Tahoe

Powiedzieć, że podczas swojej amerykańskiej wycieczki Bartek Kubicki, Qry oraz Przemek Pro przeżyli rollercoaster emocji, to jak nic nie powiedzieć. Na ich vlogach mogliśmy ujrzeć klasyczny repertuar życia za oceanem, a za każdym razem naocznym świadkiem tych momentów był ich niezawodny Chevy Tahoe, który jest również tytułem ich najnowszego singla. Trzech Króli ponownie konfrontuje amerykańskie doświadczenia z muzyką i wykorzystuje tę okazję, aby okazać wdzięczność za miejsce w swoim życiu, w którym się znaleźli. Ich kariera to spełnianie marzeń i rozwijanie pasji tylko i wyłącznie na własnych zasadach, a ewolucja twórczości zielonowłosego trio na przestrzeni ostatniego roku jest prawdopodobnie jednym z najbardziej fascynujących muzycznych przeżyć, jakich możemy być świadkami na polskiej scenie.

Pampi 042 - Przeznaczenie

Pampi 042 z gościnną premierą na kanale Step Records. Charyzmatyczny raper, którego twórczość znaleźć możemy głównie na jego koncie, tym razem gości na kanale Step Records z żywiołowym singlem „Przeznaczenie”.

Maciej Spons feat. Conway the Machine - Underground Kingz

Maciej Spons z nowym singlem, który powstał podczas tworzenia ostatniego albumu rapera. Co ciekawe gościnnie w kawałku udzielił się Conway the Machine - członek legendarnej grupy Griselda.

Natura2000 feat. Eryk Moczko - Side eye

"Ostatni Mixtape" już niedługo, a zwiastuje go najnowszy singiel Natury2000, w którym usłyszeć możemy także Eryka Moczko.

Szczytek - Moje duchy

Każdy ma swoje duchy. Czy już je znalazł*ś? "Moje duchy" symbolizują nadzieję, marzenia, inspiracje oraz niegasnącą wiarę w lepsze jutro.

Goblean feat. Ozzy Baby, mlodykojot & Energizer - Teraz

Interes co zrobiłby bańkę jak mydło i woda.

Bobin - Fake Friends

Bobin z kolejnym singlem.

Erdoj - Zawsze coś

Erdoj, po kilkuletniej przerwie od regularnych wydawnictw, powraca z nową płytą. Po świetnie przyjętej w podziemiu płycie pt. „Młody bóg na starych śmieciach”, która powstała w duecie z producentem Konarem i stanowiła hołd dla złotych czasów polskiego undergroundu, raper powraca na scenę w całkowicie nowej odsłonie. Utwór pt. „Zawsze coś” to pierwszy singiel promujący album pt. „Szerokości”. Wydawnictwo, pod względem producenckim, inspirowany jest brytyjską sceną muzyczną, ze szczególnym uwzględnieniem takich gatunków jak 2-step i UK Garage. Mimo odbicia w bardziej klubowe brzmienia, raper nie zapomina o swoich korzeniach i wciąż zaskakuje dbałością o warstwę liryczną, zwracając uwagę na technikę rymowania i zaskakując wersami opartymi o dwuznaczności i metafory.

Diset - 100 000 igieł (o chorobie)

“100 000 IGIEŁ (O CHOROBIE)” to utwór o walce o własną psychikę i zdrowie. Projekt "Mental Madness", który zwiastuje utwór, będzie poruszał tematy związane m. in. ze zdrowiem mentalnym, psychicznym i emocjonalnym, przełamywaniem barier (np. związanych z niepełnosprawnością autora) dokumentując proces przemiany Diseta, walki z samym sobą i naprawy swojego życia. Diset, jako niepełnosprawny, chory na cukrzycę typu 1, mający pogłębiające się problemy zdrowotne - przeszedł w czasie pandemii koronawirusa metamorfozę fizyczną, wchodząc w świat rozwoju mentalnego, sportu i boksu (m. in. tracąc na wadze ok. 30 kilogramów). Album “Mental Madness” będzie dokumentował ten proces - walki z samym sobą, przemiany oraz naprawy swojego życia na płaszczyźnie fizycznej, zdrowotnej, ale też emocjonalnej i psychicznej. Z projektem związany jest też podcast Diseta i Te-Trisa o tym samym tytule w którym poruszane są tematy związane z mentalną stroną twórczości i życia artysty, psychiką, emocjami czy zdrowiem, w którym osoby ze świata muzyki czy sportu oraz różnego typu specjaliści, wymieniają się spostrzeżeniami na tematy związane ze zdrowiem mentalnym, przełamywaniem barier i rozwojem.

OSQAR – Last call freestyle

Nie wierzysz w OSQARA to luzik.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>