Bezczel R.I.P. - reakcje świata rapu (Peja, Pih, Słoń, ZBUKU, Paluch i inni)

Informacja o śmierci Bezczela odbiła się ogromnym echem w środowisku hip-hopowym, a swoje wpisy z kondolencjami czy wspomnieniami związanymi z białostockim raperem opublikowało mnóstwo osób z różnych rejonów sceny. Postaraliśmy się zebrać je dla Was w jednym miejscu (galerię slajdów znajdziecie na dole newsa).

Nie zabrakło bardzo osobistych słów, takich jak np we wpisie ZBUKA:

"Od wczoraj dostaje milion wiadomości i telefonów z pytaniami na które nie znam odpowiedzi.
Wiem za to, że choć w naszej znajomości (jak w każdej) bywały lepsze i gorsze chwile, to zawsze mogliśmy na siebie liczyć. To co razem przeżyliśmy i zrobiliśmy scementowało na prawdę mocną przyjaźń i braterstwo .  
W 2017r. w Ełku definitywnie zakopaliśmy topór, Bezczel założył bluzę "Witam Cię w Polsce" i od tamtej pory ponowiliśmy kontakt między sobą. Ostatnio rozmawiałem z Nim średnio co dwa tygodnie, czy co tydzień. Miał plany muzyczne, energie  ale i demony z którymi większość z Nas nie musi mierzyć się na co dzień. Planowaliśmy zrobienie wspólnego kawałka na składankę Step Records 3. Jak pomyślę o tym, że z utworu "Brat Bratu Bratem" zostałem jako jedyny- to ta myśl jest przerażająca. Jedyne co mnie w tej sytuacji pociesza, to właśnie to, że Majkel jest już z Tomkiem i na pewno otoczą mnie swoją aurą i opieką- jak to starsi bracia. Bardzo współczuje całej rodzinie i bliskim.
Mam nadzieje bratku, że będziesz doglądał i wspierał nas wszystkich tam z góry, bo teraz potrzebujemy tego bardziej niż kiedykolwiek.
Spoczywaj w pokoju Miśko!  Dziękuje Ci za WSZYSTKO!"

Słonia:

"Spoczywaj w spokoju Michaś…
Najszczersze kondolencje dla rodziny i najbliższych
Nadal ta wiadomość wydaje mi się abstrakcyjna i nierealna. Rozmawialiśmy kilka miesięcy temu przez telefon i mówiliśmy że dobrze jest się słyszeć… Lata temu startowaliśmy z Shellerem jako WSRH w bardzo podobnym czasie co Fabuła, jak się przecięliśmy gdzieś/kiedyś w trasie pierwszy raz to od razu się z chłopakami polubiliśmy. Nie wiem ile razy graliśmy razem koncerty i ile kawałków wspólnie zrobiliśmy ale oprócz podobnego „vibe’u” muzycznego po prostu nadawaliśmy na podobnych falach. Dziękuję Michał za wszystko, dziękuję za gościnę, mam z Tobą naprawdę dużo wspomnień, raz jeszcze spoczywaj w spokoju"

czy Tau:

"Bezczel nie żyje.
Pamiętam jak w 2013 r. na akcji ,,Wspólny Mianownik" po całym dniu spędzonym z nami na turnieju koszykówki, grillu, konferencjach i Mszy Świętej stanąłeś na scenie i powiedziałeś przez mikrofon: "Nie wiem jeszcze o co w tym chodzi, ale kiedy patrzę na Was i na Waszą radość, to wiem, że Bóg istnieje". Pod sceną było ponad 1000 młodych ludzi. Chwilę wcześniej modliliśmy się wspólnie za pijanego człowieka, który żył w rozpaczy, a następnie odwieźliśmy go do domu. Spotykaliśmy się później kilka razy. Gościłeś mnie u siebie w domu zawsze życzliwie i serdecznie. Owocem naszej znajomości był m.in. ten kawałek. Byłeś wtedy na fali wiary w to, że to życie ma głęboki sens, a Jezus naprawdę żyje. Wierzyłeś nam, bo widziałeś, że żyjemy tak jak głosimy. Rozmawialiśmy przez telefon wiele razy. O Panu Bogu, rodzinie, przyjaźni, sensie życia, muzyce, sporcie. O walce z nałogami, o walce o normalność. O wszystkim.
Składam wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim Michała. Pomódlmy się proszę w intencji zbawienia jego duszy:
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Pamiętajmy, że nie znamy dnia ani godziny. Nie warto żyć w nienawiści, złości, grzechu i braku przebaczenia.
Warto natomiast kochać, szukać dobra, prawdy i piękna. Szukać Pana Boga. Bo tylko On da nam życie wieczne.
Wieczności Michał."

Wszystkie wpisy na profilach facebookowych, instagramowych i instastory zebraliśmy dla Was w poniższej galerii - wśród nich m.in. Peja, Pih, Kafar, Smolasty, VNM, Te-Tris, Pezet czy Ero.

Więcej informacji:

Bezczel R.I.P. - Step Records dementuje plotki o powodach śmierci

Bezczel R.I.P. - znamy datę i miejsce pogrzebu

Szpaku usuwa dissy na Bezczela i oddaje mu hołd

Kafar Dix37 nagrał tribute dla Bezczela - "B."

Galeria

X
A Tau i tak o Jezusku
dyh?
też wierzyłem, że jeszcze usłyszymy coś świeżego :((((( rip b
ccc
Tau to ma jednak konkretnego świra na punkcie religii . Rozumiem wierzyć modlić się spoko ale tak na siłe wciskać haha to nie kapuje

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>