Co przed nami? 5 obiecujących albumów z premierą wkrótce

Zetha Magiera Mes VBS

Lipiec w polskim rapie nie obfitował w zbyt wiele premier, podobnie dzieje się w styczniu. Ostatnim tygodniom daleko do mnogości albumów, a częstotliwość singli również nie sprawiała wrażenia lawiny śnieżnej. Zbliżający się przełom lata i jesieni pozwala sądzić, że wkrótce płytowa posucha się skończy.

Trudno mi przypomnieć sobie rok, w którym mógłbym wskazać „sezon ogórkowy” na rodzimym rynku. Zeszły miesiąc pokazał mi, że twórcy potrafią zrobić sobie latem przerwę, nawet wśród tak licznej konkurencji. Mimo małej liczby premier, w Internecie pojawiło się kilka obiecujących singli, które zwiastują (mam nadzieję) dawkę dobrej muzyki w najbliższych miesiącach. Głośno jest o płytach Maty, Kizo, Małacha czy Gibbsa - a co ukaże się oprócz tego?

Ten Typ Mes - TBA

Biały Tunel z marca zeszłego roku spotkał się z bardzo mieszanymi reakcjami. Jedni tęsknili za Mesem z Raperasamplera, inni zachwycali się nowatorskim podejściem warszawiaka. Od premiery projektu tria Szmidt, Tkacz, Pietrzak w życiu rapera wydarzyło się sporo. Przynajmniej tak sugeruje nam w Idealnym raperze - drugim singlu promującym nadchodzący projekt zawodnika Alkopoligamii. Do tej pory w Sieci pojawił się jeszcze Only in Warsaw. Oba single zapowiadają płytę, której premiera zaplanowana jest na jesień.

Magiera - FEAT.

Nie ma drugiego producenta w kraju, który sięgnąłby rangi Magiery. Wrocławski producent kolejny rok z rzędu podkreśla swoją siłę, w końcu decydując się na album producencki; pierwszy od czasów White House Connection, wydany jeszcze pod banderą White House. Wśród zaproszonych artystów znajdują się m.in. Szczyl, Kukon, Bonson, Pezet, Fisz czy Miły ATZ. Dotychczasowe single sugerują, że możemy spodziewać się zróżnicowanego materiału, będącym czymś na kształt The Best of Magiera pod kątem produkcyjnym. FEAT. ukaże się 17 września.

VBS - Lunapark

Odnoszę wrażenie, że reprezentant QueQuality szykuje dla słuchaczy album przełomowy w jego dotychczasowym życiu. W singlach wyraźnie widać konsekwencję rapera z Suwałk, który mimo coraz mniejszych zasięgów, stale idzie po swoje. Informacja prasowa pod klipami zadaje odbiorcy pytania, na które nie ma odpowiedzi. Mimo to, raper sugeruje nam, że Lunapark, którego premierę zaplanowano na końcówkę sierpnia, to najdojrzalszy Wiktora.

ZetHa - Bohaterowie podwórek

Zeciak długo kazał na siebie czekać. Od głośnych singli na kanale Koozy i świetnych występów wśród chillwagonowych kolegów, w końcu nadchodzą Bohaterowie podwórek. Zbliżający się wielkimi krokami płyta składać się będzie z 10 utworów, w tym dopiero dwóch znanych słuchaczom. Wśród gości Olszakumpel i ReTo, a za produkcje odpowiadają BL Beatz, Culten i PLN Beatz. Premierę debiutanckiego albumu ZetHy zaplanowano na 10 września.

Kosa - Organiczne Związki Liryczne

Krakowski twórca skupił zebrał ponad 280 tysięcy wyświetleń pod singlem Detergent. Współtwórca Czeluści zachwycił minimalistyczną stylistyką, niewiele przed słuchaczami odkrywając. Dotychczasowe single, tj. wyżej wspomniany Detergent oraz Etanol i Kortyzol z Janem-rapowanie, z sukcesem ostrzą apetyt na album. Organiczne Związki Liryczne pojawią się jeszcze w sierpniu nakładem QueQuality.

PS. To oczywiście nie wszystko, a pełną listę nadciągających albumów znajdziecie w naszym dziale Premiery Płyt.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>