Sobota publikuje oficjalne oświadczenie odnośnie zarzutów

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-13 13:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 26)

Sobota postanowił zebrać do kupy informacje i sytuację związaną z głośną sprawą i wystosować obszerne oświadczenie.

"Siema.
Wiem że niektórzy są już zmęczeni tą koperkową aferą i szumem wokół mojej osoby. Ja sam też zdaję sobie sprawę, że może tam fakt, że w ogóle staram się tłumaczyć działa na moją niekorzyść, w myśl zasady, że tylko winni się tłumaczą, poważni ludzie nie powinni też pewnych sprawa załatwiać w internecie.
Ale proszę o zrozumienie, na swoją reputację pracowałem wiele lat, i nie mogę bezczynnie patrzeć, jak ktoś, motywowany wyłącznie swoim interesem finansowym, to wszystko niszczy w ciągu paru dni. Od kilku dni nie myślę o niczym innym jak o tym, jak ratować moje dobre imię. Może popełniam błędy, ale musicie mi wybaczyć, grupka złych ludzi zamieniła moje życie, a także życie mojej żony w piekło. Trudno w takich sytuacjach zachować spokój" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w serwisie wLocie.pl.

"Wiem też że część z Was liczy, że ujawnię akta sprawy, tak żeby czarno na białym wykazać, że oskarżanie mnie o rozprucie i zostanie konfidentem jest manipulacją" - pisze raper i dodaje "Niestety jest z tym problem, gdyż zgodnie z art. 241 kodeksu karnego, informacje i dokumenty na etapie sprawy prokuratorskiej są tajne, a za ich rozpowszechnienie grozi do 2 lat. Bronić się będę mógł dopiero wtedy, jak sprawa trafi do sądu. Kiedy to będzie? Chciałbym aby jak najszybciej, ale to nie ode mnie zależy. Niech to wam da do myślenia, bo czy gdybym się rozpruł i przyznał do winy, to sprawa nie byłaby dawno zakończona?"

Sobota zdradza, że zaryzykowałby nawet te 2 lata by pokazać, jak podłe są oskarżenia i by odzyskać zaufanie fanów, dodaje jednak: "Z drugiej strony nie mogę dać się tak podpuścić, bo na to liczy Jongmen i jego pachołki – żebym poszedł siedzieć, tak żeby pozbyć się niewygodnej konkurencji. Niestety, ale dla niektórych nie liczy się lojalność, zasady, rozwój hip-hopu. Liczą się tylko pieniądze."

Raper twierdzi, że od tygodni stara się wraz z prawnikami wydobyć papiery z prokuratury, co utrudnia prokurator i przez co cały proces się ciągnie, pyta też: "Pomyślcie, czy gdybym się rozpruł, i wpierdalał makowiec z prokuratorem, to miałbym problemy z dostępem do akt? Zobaczcie też kto najwięcej się na mnie pruje, kto wie więcej o sprawie niż ja. Co ciekawe ta osoba nie ma zarzutów, mam je ja. Czemu? Pozostawiam to waszej domyślności."

Tłumaczy też jak w tej sytuacji mają się zarzuty o bycie 60-tką: "Przede wszystkim – kim jest 60-tka. Otóż jest to osoba która otrzymuje nadzwyczajne złagodzenie kary w zamian za informacje udzielone prokuratorowi. Potocznie mały świadek koronny. I teraz k**wa mały rebus – czy naprawdę myślicie, że jestem świadkiem koronnym? Byle – nomen omen- Cygan z dostępem do internetu i umiejętnością korzystania z wyszukiwarki, jest w stanie na stronach oficjalnych portali informacyjnych ustalić, kto w tej sprawie jest świadkiem koronnym. Jongmen pytam cię po raz kolejny – czy można pomówić świadka koronnego?"

Zgadza się, że często najlepiej odmówić składania zeznań, po to by nie przeinaczyć wypowiedzianych słów, jednak zaznacza, że nie zawsze można postąpić w ten sposób: "Ale k**wa.. śmieszą mnie wpisy internetowych gamoni, którzy za rozprucie uważają sam fakt złożenia zeznań. Piszę teraz do tych wszystkich szczurków – proszę Was, nie wypowiadajcie się na tematy o których nie macie pojęcia, bo jeżeli naprawdę tak twierdzicie, to jesteście albo idiotami, albo jesteście manipulowani przez osoby, które mają interes w tym abyście tak myśleli. (...) Nie wyobrażam sobie donoszenia na ludzi, pomawiania ludzi po to by dostać mniejszy wyrok. Ale czasami zeznania trzeba po prostu złożyć. Np. jeśli ktoś mówi, ze go uderzyłeś, a tak nie było, to składasz wyjaśnienia. W przeciwnym razie sąd będzie miał tylko jego zeznania, i wobec braku kontr dowodów, zostaniesz skazany. Za niewinność, ale i za głupotę."

Przytacza też przykład: "Jeśli pożyczyłeś od kogoś 2 koła, a ten żąda od ciebie 20, i robi ci sprawę za oszustwo, przy czym nie ma kwitów na kwotę pożyczki, ale ma sms – maile że rozmawiacie ze sobą o zwrocie jakiejś kasy itp., to nie palisz głupa i nie mówisz że typa nie znasz, bo tracisz wiarygodność wtedy, tylko przyznajesz się do znajomości, a jak nie da rady tych rozmów inaczej wytłumaczyć to też do pożyczki, ale mówisz ze było to 2 koła. Wtedy są dwie równorzędne wersje, a zgodnie z zasadą rozstrzygania wątpliwości na korzyść oskarżonego, to Ty wygrasz. Oczywiscie jest granica takich zeznań – tą granicą jest to, żeby nie pomówić osób trzecich. Bo byłoby to zwykłe k**estwo. (...) I na koniec, tak złożyłem zeznania. Ale na pewno nikomu nie szkodzące. Z tym że na pewno nie były to tylko jedne zeznania. W toku procesu doszło do pewnych manipulacji, których odkręcanie dzięki moim prawnikom – jest prawie zakończone. Ale uwierzcie mi że nie było łatwo. Ci którzy wiedza, jak wyglądają przesłuchania i kreowanie dowodów przez organy ścigania, wiedzą o czym mówię."

Podkreśla też, że jego zeznania nie będą podstawą do skazania kogokolwiek, a dzięki obronie podważy osobę, która doniosła na niego, co jednak wydarzy się dopiero w sądzie.

Apeluje również do osób wypowiadających się w temacie: "Tych tzw „kumatych”, osoby znane w światku, które rzekomo widziały papiery, proszę o jedno. O wydobycie od ludzi którzy to rozdmuchali, innych dokumentów, przede wszystkim WSZYSTKICH protokołów moich zeznań, oraz zeznań konfitury która na mnie doniosła.
Wtedy okaże się, czy faktycznie na kogoś doniosłem, czy potwierdziłem 60-tkę. I wtedy – skoro już niepotrzebnie wj**aliście się w nie swojej sprawy – bądźcie konsekwentni, i napiszcie swoja opinię publicznie – będę wam za to bardzo wdzięczny."

Całą treść oświadczenia znajdziecie w serwisie wLocie.pl

Wcześniejsze informacje i wypowiedzi:

Jongmen atakuje Sobotę, mocne zarzuty i reakcja rapera

Sobota odpowiada na oskarżenia Jongmena

Jongmen i Sobota kontynuują ostrą wymianę zdań

Sobota do Jongmena: "Największa szmata wie, że nie jeździ się po matkach, żonach ani dzieciach"

Sobota z podbitym okiem: "Po pierwszym spotkaniu wyjaśniającym"

Sobota: "Pomawiają mnie osoby, które walczą z pomówieniem?"

Kafar Dixon37 komentuje konflikt Soboty i Jongmena

Bilon, Rest i Kaczy Proceder komentują konflikt Soboty i Jongmena

Tagi: 

Chu. nie raper
Sobota, kryminalista znany jedynie w ZK.
Dota2
Nie łapię wszystkiego jak pelikan, lecz ta wypowiedź dała wiele do myślenia. Z wypowiedzi można się spodziewać papierów po zakończeniu sprawy. Już po tym na "chłopski rozum" można wyciągnąć kilka wniosków, co pewne osoby rzekomo zamieszane w sprawę sobą reprezentowały. Ignorancja i głupota panuje w rapowej branży w wielkiej skali. To straszne, że ci ludzie są autorytetami dla wielu ludzi, głównie młodych. To mój pierwszy tu komentarz, lubię ten gatunek muzyczny, raczej się nie ograniczam do ksywek, tylko wyłapuję muzykę, która mi się podoba.
Świrki bajerki
Chuj mnie obchodzi ta sprawa. 60buś wytłumacz mi kim jest osoba która idzie na komendę i skarży na własną żonę? Rzeczywiście ty nie jesteś 60tką jesteś zwykły konkurent, przecież jak zagoniles żonę na psy to kurwa jesteś w stanie zagonić tam każdego z towarzystwa.
Anonim
Bo tępy jesteś
Kibic
Nasuwa się pytanie skoro jongmen miał papiery a sobota nie może ujawnić to o chuj tu chodzi?
Anonim
To jeden z nich kłamie proste a na papierach które przedstawił jokman nie ma pieczątki też daje do myslenia
TwardyGoral
Jeśli koleś się nie popruł to nie jaki jongmen winien skończyć z metrowym kolkiem w odbytnicy. Takie zbójeckie prawo
Karmazynowy Korsarz Felek
Ten Jangmen to jakis zespol?
Anonim
Tą dałna chyba
Paweł 8 lat puchy!!
Jedno jest pewne, jongem i ta cała jebana hip - sropowa warasza jebac Was!!! Rest, kafar, zip skład po tylu latach jednak wyszło jacy prawilni jesteście. Teraz ja może skrxykne kilku poważnych chłopaków z Warszawy i wykręcimy Wam afery Jebane śmiecie. Kurwy pokażcie papiery to do Ciebie Jongmemska dziwko. Nie jestem kolega soboty u nic mnie z nim nie łączy. Jestem psie gościem z zasadami i boli mnie krzywdzenie normalnych chłopaków!!! Skrzywdzę ciebie cyganie. Zapraszam na salę najebie Cie jak psa a później naszczam i pokażemy to na Twoim kanale. Czekam kurwo na odpowiedź!!!
J0ngmen_ofisial
Dawaj kurwo bardaszana! Cwelu ty nie myty, kita ci w kakalo. Jebac kapusi i takie nie prawilne psie kurwy i suki jak ty. Sobota tez bez opierdalal pento a ty bedziesz go ruchal w dupe!!!!
Prawilniak
Jak skąd miał papiery kurwa sobie sama wydrukowała na kompie
Pan i władca
Pokaz Jongemnie kebany papiery, a nie oczerniasz na mordę wiesz ze za to jest huj w dupe, dla Ciebie rezweruwje kolek osinowy po wszystkim
Koperkowe afery
Największe projdupy i najwięcej 60 wywodzi się z warszawki, tacy to prawilni ludzie co za kasę pozwolili grupować Policjantowi. Rozumiecie to!?! Tak było na Białołęce. Warszawa To dno i mam nadzieję że w końcu znajdzie się jakiś grupa z Polski która pokaże Wam gdzie wasze miejsce!
Tfuj stary
walszafa to dno łełełe. A skąd jesteś kółku? Nie generalizuj bo w walszafie jest mix z całej Polski takich debili jak ty. Tfu
Tfuj stary ftobie
Jongmen-zyrardow. To obok Warszawy nawet nie stoi. Pysk
Niedziela
."W toku procesu doszło do pewnych manipulacji, których odkręcanie dzięki moim prawnikom – jest prawie zakończone." Wynika z tego że zmienia zeznania porostu. Pokaże papiery jak mu pozmieniają tak żeby nie było lipy. Gość nie może uzyskać protokołu z przesłuchania haha ha. Ten sobota to już z ryja widać, że farmazoniarz, rozgadał się na się na komendzie, może nieumyslnie coś pierdolnal i podpisał bo czytać nie umie. "Pokaże papiery jak sprawa trafi do sadu" czyt. Jak w sądzie odwołam zeznania z Komendy, i powiem ze to nieprawda. Wtedy moi prawnicy z wielkim trudem zdobędą protokół z rozprawy i się wybiele. Ja pierdółe jebnij se jakąś dziarę na ryju dla odprężenia i przestań pierdolic. SA tacy ludzie, ze tylko ryja otworzy i już wiesz, że pierdoli kocopoly. Takich jak najdalej od siebie. Bo to najczęściej loniaki jebane, pasożyty. Ja nikogo nie osądzam, ale takie tłumaczenia to jak taplanie się w gownie. Zły policjant, siła swojego umysłu zmanipulował biednego Sobusia, że odpowiadał tylko" tak panie ". Dziwię się tylko kawowemu Jogurtowi, że jak taki pewny siebie to jeszcze nie odwiedził tego pozera soboty za pierdółenie głupot i podważanie jego powagi. Może też pozorant. Jebac sobotę tylko Niedziela!
Chłodny Klecha
Ci wszyscy raperzy to prójdupy a największe to te co nawijają o zasadach ulicy itd. Jak gangsterka to nie koledzy bo zawsze się ktoś rozpruje. W tym fachu nie ma się kolegów bo każdy to potencjalny konkurent który z ucha strzeli.
jacul
Za sam ryj bym go na dożywocie kazał zamknąć, a co do tej całej pseudo twórczość jak każdy z tych raperów by im kulasy uliczniką połamał za deprawację polskiej młodzieży.
Nie jestem robotem
Potwierdził w zeznaniu że kupił koks od gościa to tak jak by go sprzedał.. Nie ze znalazł na imprezie etc on zażutów nie miał .. Tak się nie robi
Emigrant
Sztywni rozkminiaja między sobą a nie w necie jak Cwaniaki jakieś !! Internetowi pseudo gangsterzy a na ulicy 1 na psy dzwonicie lamusy.
Alkoholnalesnym
Sobotę to jeszcze rozumiem bo się tłumaczy po tym internecie gdzie się da - teraz już musi bo jakis tam dzieciak gówna narobił. Ten jongmen to jakiś dzieciak. Starzy kupili mu smartfon i oszalał. Nie wydaje mi się zebyś Ty coś wspólnego z ulicą miał. Pewnie na dzielnicy masz fanów z 8 klasy lapsie.
anonim6651
Co tu sie dzieje? Po tym co wnioskuje to ze moze i 60 to nie jestes ale jest czarno na bialym na twoich zeznaniach ze kupiles kokaine od zycha facet rozjebales sie , co ze niby byly sms na temat kupna? trzeba bylo mowic ze tranzakcja jednak sie nie odbyla. a nie zeznawac ze kupiles od chlopa towar kurwaaaaaaaaa caly twoj rap w pizdu bez wartosci sie zrobil
ZSPL
Trzymaj sie tam Sobota, a tych co pomawiają bez dowodów to penis im na klatę
Leo Messi
Sobus cały czas wierzę że dojedziemy warszawskie kurwy . Oczywiście nie wszyscy że STOLYCY są chujowo. Przy okazji pozdro dla TEDEgo
Fgjjjvvhj
Za wazny sie pewnie zrobil albo byl zeby za takie cos isc siedziec albo papiery brudzic. A to co napisane wyjasnianie to chyba dla malolatow zeby bluzy i plyty dalej kupowali. "grupka złych ludzi" hehe a jakis palaz nie musi wiezyc ma to pisac, prokurator bedzie ocenial jak juz i bez dowodow i takie smieszne ilosc wychodzi na to, to jaki tam wyrok by byl wogule. 60tka moze i nie jest ale tak sie mowi zeby dojebac hehe co on komu wyjasnia, zeby dzieci w szkole sie nie smialy hehe chyba ze sie myle i wogule nia jest. Adwokat musialby jakis to ocenic. A jesli znajduja u chlopa jaranie albo cos i jest podejzenie sprzedazy i wychyla sie klient ktory to potwierdza to cholpowi udowadniaja i jest jeszcze inny artykul i dochodzi rozpowszechnianie i o wiele albo znacznie wieksza kara. Na artystow trzeba uwazac bo oni maja swoje kariery i beda ich bronic przed "zlymi ludzmi" za wszelka cene. Nastepne kawalki o pomuwieniach i o ludziach nieznajacych zasad i krecacych krzywe afery heh i tez proba robienia z tego sprawy prywatnej zeby nie pomowic dodatkowych osob trzecich to jest ok, bo przeciez jeszcze zawsze byla opcja wjebac paru jego klientow. I jeszcze tutaj na koniec ze "wjebaliscie sie w nie swoje sprawy" , to poco tlumaczyc sie ludziom ze spraw ktore nie powinny ich dotyczyc.-sprzedaz spada, zwienczenie to jeszcze dostac wpierdol od malolatow na miescie. "bądźcie konsekwentni, i napiszcie swoja opinię publicznie – będę wam za to bardzo wdzięczny." mowisz i masz , dziekuje, prosze

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>