Robert Glasper Experiment

Robert Glasper Experiment

video
dodano: 2014-11-10 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

I Stand Alone - Robert Glasper Experiment featuring Common & Patrick Stump

Niewielu jest MC's, którzy odnajdują się na spokojnych, jazzujących, skłaniających do myślenia podkładach lepiej niż chicagowski weteran Common. Niedawno ukazał się teledysk do nagranego specjalnie na krążek Roberta Glapsera "Black Radio 2" numeru "I Stand Alone". Sprawdzajcie co wyszło z tej współpracy niezawodnego twórcy "Nobody's Smiling" i jednego z najbardziej szanowanych muzyków jazzowych łączących jazz z rapem.

wydarzenie
dodano: 2014-11-04 22:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

O wczorajszym koncercie Roberta Glaspera we wrocławskim Starym Klasztorze w ramach Ethno Jazz Festival dowiedziałem się zaledwie w sobotę i wcześniej kompletnie nie planowałem poniedziałkowego tripu na południe. Jako jednak, że nagrodzone Grammy za najlepszy album r&b w 2013 r. „Black Radio” to jedna z moich ulubionych płyt ostatnich lat a pochodzący z Teksasu Glasper to jedna z najjaśniej świecących gwiazd we współczesnym jazzie, to decyzja była oczywista. Czy mogło nas tam zabraknąć?

wydarzenie
kategorie: Audio, Jazz, Koncerty, News, R&B, Soul
dodano: 2014-11-01 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Już w najbliższy poniedziałek 3 listopada we Wrocławiu zagra jedna z najjaśniejszych postaci współczesnej sceny jazzowej, zdobywca Grammy w kategorii "Najlepszy Album R&B" za płytę "Black Radio" w roku 2013 - pianista i producent Robert Glasper!

Artysta wystąpi przed wrocławską publicznością z trzyosobowym zespołem Robert Glasper Experiment w składzie Derrick Hodge na basie, Mark Colenburg na perkusji i Casey Benjamin na saksofonie/vocoderze/syntezatorach. Zgrabnie łączący wpływy hip-hopu, soulu i jazzu oraz mający na koncie współpracę ze Snoop Doggiem, Lupe Fiasco, Commonem, Kanye Westem czy Erykah Badu muzyk zagra w Polsce w ramach Ethno Jazz Festival. Szczegóły odnośnie wydarzenia oraz biletów w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, R&B, Recenzje, Soul
dodano: 2013-10-28 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Już jutro premiera drugiej części "Black Radio" – neo soulowego projektu jednego z najbardziej rozpoznawalnych obecnie muzyków jazzowych w Stanach Zjednoczonych. Zanim płyta ukaże się na półkach sklepowych, warto przypomnieć sobie co Robert Glasper i jego zespół mieli do zaoferowania na wydanym zaledwie rok temu, nagrodzonym Grammy za najlepszy album r&b ubiegłego roku krążku i wypuszczonej zaraz potem epce z remiksami.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News
dodano: 2013-10-27 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już w najbliższy wtorek 29 października do sklepów trafi drugi projekt spod szyldu Robert Glasper Experiment. Zeszłoroczny "eksperyment" w postaci albumu "Black Radio" przyniósł jazzowemu kwartetowi dowodzonemu przez pianistę Roberta Glaspera nagrodę Grammy za Najlepszy Album R&B.

Teraz możemy sprawdzić kolejny singiel promujący "Black Radio 2", które będziecie mogli kupić również w polskich sklepach dzięki dystrybucji Universal Music Polska. Gościnnie w "Persevere" pojawili się Snoop Dogg, Lupe Fiasco i Luke James.

video
dodano: 2013-10-16 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Robert Glasper Experiment - Calls ft. Jill Scott

Właśnie ukazał się najnowszy teledysk do nadchodzącego wielkimi krokami nowego albumu Roberta Glaspera – "Black Radio 2". Video zostało nakręcone do pierwszego singla promującego to wydawnictwo, czyli "Calls" z gościnnym udziałem Jill Scott. Piękny klip do sprawdzenia już teraz, a premiera albumu w wersji normalnej oraz deluxe 29 października.