Robert Glasper zagra we Wrocławiu

wydarzenie
kategorie: Audio, Jazz, Koncerty, News, R&B, Soul
dodano: 2014-11-01 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Miejsce: 

Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Data: 

2014-11-03 20:00

Już w najbliższy poniedziałek 3 listopada we Wrocławiu zagra jedna z najjaśniejszych postaci współczesnej sceny jazzowej, zdobywca Grammy w kategorii "Najlepszy Album R&B" za płytę "Black Radio" w roku 2013 - pianista i producent Robert Glasper!

Artysta wystąpi przed wrocławską publicznością z trzyosobowym zespołem Robert Glasper Experiment w składzie Derrick Hodge na basie, Mark Colenburg na perkusji i Casey Benjamin na saksofonie/vocoderze/syntezatorach. Zgrabnie łączący wpływy hip-hopu, soulu i jazzu oraz mający na koncie współpracę ze Snoop Doggiem, Lupe Fiasco, Commonem, Kanye Westem czy Erykah Badu muzyk zagra w Polsce w ramach Ethno Jazz Festival. Szczegóły odnośnie wydarzenia oraz biletów w rozwinięciu.

3.11.14 godz.20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Ethno Jazz Festival prezentuje:
ROBERT GLASPER EXPERIMENT

bilety: 100 zł – - pierwsze 200 szt., 120 zł - przedsprzedaż, 140 zł –- w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon) –- 150 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce 
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl - rezerwacje: bilety@o2.pl

Pod spodem pełne info prasowe oraz kilka utworów Glaspera na zachętę.

"Po entuzjastycznie przyjętym koncercie na fastiwalu Jazz Nad Odrą w kwietniu ubiegłego roku, artysta powraca do Wrocławia, by 3. listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze dać koncert promujący jego najnowszą płytę "Black
Radio 2"

Robert Glasper w lutym 2013 dostał nagrodę Grammy w kategorii najlepszy album R&B za album "Black Radio". W sierpniu 2012 roku, krytycy najpoważniejszego jazzowego pisma "Down Beat" uznali Glaspera i jego jazzowe trio za wschodzącą gwiazdę („Rising Star”).

Glasper ma na swoim koncie sześœć solowych albumów. Muzyk współpracował
z takimi gwiazdami jak Erykah Badu, Kanye West czy Jeremy Pelt.

Na albumie "Black Radio 2" gośœcinnie występuje sama œśmietanka śœwiatowej sławy wokalistów - Common, Patrick Stump, Brandy, Jill Scott, Dwele, Marsha Ambrosius, Anthony Hamilton, Faith Evans, Norah Jones, Snoop Dogg, Lupe Fiasco, Luke James, Emeli Sandé, Lalah Hathaway i Malcolm-Jamal Warner.

Robert Glasper od dawna stoi jedną nogą w jazzie, a drugą w hip-hopie i R&B. Współpracował z Q-Tipem, raperem, na którego płycie „The Renaissance”
z 2008 roku grał na instrumentach klawiszowych i dla którego współtworzył singiel „Life Is Better” (pojawia się na nim również Norah Jones). Glasper pełni też funkcję dyrektora muzycznego zespołu koncertowego Mos Defa, a także brał udział w trasie koncertowej Maxwella, artysty R&B i wielokrotnego zdobywcy platynowej płyty.

Los Angeles Times napisał kiedyśœ, że „lista pianistów jazzowych potrafiących wrzucić odniesienia do J Dilla w cover Theloniousa Monka jest krótka, ale niewielu pianistów jazzowych jest Robertem Glasperem”, dodając, że „czuje się on tak samo swobodnie w śœwiecie hip-hopu, jak i jazzu” i chwaląc jego organiczny sposób, w jaki „buduje on mosty pomiędzy tymi dwoma muzycznymi przyczółkami”."

I Stand Alone - Robert Glasper Experiment featuring Common & Patrick Stump

Robert Glasper Experiment - Afro Blue (Feat. Erykah Badu)

Robert Glasper Experiment - Smells Like Teen Spirit (Live on KEXP)

donWC

i to jest kurwa NEWS!!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>