Rev Run

Rev Run

dodano: 2013-07-30 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Czasami trochę zbyt wcześnie nazywa się ludzi ikonami, przez co słowo to traci na znaczeniu, ale jeśli jest w rapie ktoś kto na takie określenie zasługuje, z pewnością jest to Run-D.M.C. Pierwsza rapowa ekipa, która mogła i zaczęła żyć jak gwiazdy rocka. Znani z energii płynącej z płyt, ale również (czy może przede wszystkim?) z niesamowitych show, w które zamieniali wtedy prawie każdy koncert. Każdy kto dorastał w latach 80. w gorszych dzielnicach Nowego Jorku, zapewne chciał mieć swoje superstary i być taki jak któryś z członków zespołu.

Dzisiejsze video, to jeden z moich ulubionych teledysków Run-D.M.C. "The Ave.", singiel promujący piąty studyjny album zatytułowany "Back From Hell". Rok 1990. Uśmiechnięty i wyluzowany Jam Master Jay i dwójka niezawodnych frontmanów, w znakomitej formie.

dodano: 2010-10-17 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 18)


BET Cyphers to coroczne wydarzenie, które nie tylko pokazuje Światu nowe twarze, na które warto (a czasem trzeba) zwrócić uwagę, ale również wskazuje co w hip-hopie jest najważniejsze...
Tutaj albo jesteś w stanie stanąć przed tą kamerą i rzucić zajebiste wersy pokazując, że jesteś lepszy od reszty albo nie.

Obok siebie pojawiają się tu ludzie z zupełnie różnych bajek, a spodziewać się możecie tylko jednego... Każdy z nich traktuje to bardzo poważnie. Jak najbardziej zdrowa rywalizacja w ramach hip-hopowej konwencji, promująca to co w tej kulturze najlepsze... W tym roku ponownie Preemo za dekami, a jak spisali się artyści? Wymieńmy tylko kilku: Common, Kanye, Raekwon, Wiz Khalifa, Royce Da 5'9", Micky Factz, Rev Run, Ice Cube i znacznie znacznie więcej...