Run-D.M.C.

Run-D.M.C.

dodano: 2013-07-30 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Czasami trochę zbyt wcześnie nazywa się ludzi ikonami, przez co słowo to traci na znaczeniu, ale jeśli jest w rapie ktoś kto na takie określenie zasługuje, z pewnością jest to Run-D.M.C. Pierwsza rapowa ekipa, która mogła i zaczęła żyć jak gwiazdy rocka. Znani z energii płynącej z płyt, ale również (czy może przede wszystkim?) z niesamowitych show, w które zamieniali wtedy prawie każdy koncert. Każdy kto dorastał w latach 80. w gorszych dzielnicach Nowego Jorku, zapewne chciał mieć swoje superstary i być taki jak któryś z członków zespołu.

Dzisiejsze video, to jeden z moich ulubionych teledysków Run-D.M.C. "The Ave.", singiel promujący piąty studyjny album zatytułowany "Back From Hell". Rok 1990. Uśmiechnięty i wyluzowany Jam Master Jay i dwójka niezawodnych frontmanów, w znakomitej formie.

dodano: 2011-11-20 13:00 przez: KamykPL (komentarze: 1)
Rynek mixtape'owy nie wyglądałby tak samo, gdyby nie Mick Boogie. Kultura hip-hopowa byłaby dziś zupełnie inna, gdyby nie firma Adidas.

Oba podmioty połączyły siły, aby oddać hołd trzeciemu - zespołowi Run-D.M.C., który 25 lat temu nagrał numer "My Adidas".