DMC

DMC

dodano: 2013-07-30 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Czasami trochę zbyt wcześnie nazywa się ludzi ikonami, przez co słowo to traci na znaczeniu, ale jeśli jest w rapie ktoś kto na takie określenie zasługuje, z pewnością jest to Run-D.M.C. Pierwsza rapowa ekipa, która mogła i zaczęła żyć jak gwiazdy rocka. Znani z energii płynącej z płyt, ale również (czy może przede wszystkim?) z niesamowitych show, w które zamieniali wtedy prawie każdy koncert. Każdy kto dorastał w latach 80. w gorszych dzielnicach Nowego Jorku, zapewne chciał mieć swoje superstary i być taki jak któryś z członków zespołu.

Dzisiejsze video, to jeden z moich ulubionych teledysków Run-D.M.C. "The Ave.", singiel promujący piąty studyjny album zatytułowany "Back From Hell". Rok 1990. Uśmiechnięty i wyluzowany Jam Master Jay i dwójka niezawodnych frontmanów, w znakomitej formie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-03-04 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

Są tacy artyści w historii hip-hopu, których powinien znać każdy, uważający się za świadomego słuchacza odbiorca tej muzyki - bez względu na to, czy jest ich fanem, czy też woli twórczość innych raperów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-10-14 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 0)
Być może ksywa Fokis nie mówi Wam zbyt wiele. W skrócie- jest to reprezentujący Nowy Jork raper/producent. Już za około trzy miesiące, ukaże się jego kolejny album. Produkcja ta, o nazwie "The Vintage Album", zostanie wydana nakładem wytwórni Loyalty Digital Corp.
Dlaczego o tym piszę? Powód jest prosty. Fokis zaprosił do prac nad tym albumem wiele ważnych osobistości związanych mocno z rozwojem kultury hip-hop. Kogo?