Pro Era Crew

Pro Era Crew

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-07 15:05 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Członek grupy Pro Era Junior B nie żyje z powodu powikłań powypadkowych. Szczegóły nie są znane, ale tydzień temu inny członek kolektywu Swankmaster Raw pisał na Twitterze o krytycznym stanie Juniora B spowodowanym przez bliżej nieokreślony wypadek. Śmierć Juniora, który jest kuzynem Joeya Bada$$a wypadła na tydzień po 2 rocznicy śmierci Capitala Steeza, który popełnił samobójstwo w wieku 19 lat. W związku z tragedią Joey Bada$$ odwołał swoją europejską trasę. Koncert zaplanowany na 12 grudnia w Warszawie został przełożony. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-27 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Pro Era, czyli zespół, którego liderem jest Joey Bada$$, zapowiedzieli nowy mixtape na początek 2014 roku. Po "PEEP: The Aprocalypse", które odniosło ogromny sukces w 2012 roku przyszedł czas na sequel do tego projektu, którym będzie "Secc$ Tap.e pt.2". Mixtape ten ujrzy światło dzienne 14 lutego przyszłego roku. Data premiery oraz nazwa nowego mixtape'u są na razie jedynymi informacjami, które przekazał opinii publicznej Joey Bada$$, lecz w przeciągu kilku tygodni powinniśmy spodziewać się okładki oraz trackilsty do "Secc$ Tap.e pt.2". W rozwinięciu newsa możecie sprawdzić najnowszy track od Joeya, Dyemonda Lewisa oraz A La $ole, który najprawdopodobniej znajdzie się na mixtapie.

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-11-30 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Joey Bada$$ to rodowity Nowojorczyk, ale w jego twórczości da się zauważyć wiele karaibskich naleciałości. Nie ma w tym żadnego przypadku, rodzina młodego rapera pochodzi z jednej z wysp Morza Karaibskiego - St. Lucia. Przy okazji powstawania klipu do "My Yout", jednego z najlepszych numerów z "Summer Knights" członek Pro Era miał możliwość odwiedzić wyspę, zobaczyć tamtejsze życie i... poznać swojego dziadka, którego widział po raz pierwszy. Co ciekawe, choć chyba sam się tego nie spodziewał, spotkał fanów, którzy bardzo dobrze znali jego dokonania. Teraz dostaliśmy niespełna 10-minutowe dokumentalne video rejestrujące wizytę w St. Lucia. Możecie obejrzeć je w rozwinięciu, podobnie jak klip do "My Yout".

dodano: 2013-07-01 20:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Będąc jeszcze przed 20 rokiem życia zrobił wokół siebie olbrzymie zamieszanie, którego punktem zwrotnym była premiera "1999", mixtape'u który daleki był od obowiązujących wówczas trendów. Bada$$ jest wielkim fanem Smif-N-Wessun i Biggiego i to w ich stylistyce stara się poruszać. Potem wiele wydarzeń, które zmieniły sytuację tego małolata. Udział w XXL Freshmen Class, mixtape razem z całą ekipą Pro Era, nawiązanie współpracy z prestiżową rapową marką ubraniową Ecko, współpraca z DJ'em Premierem, Statik Selektah, Action Bronsonem i wiele zauważonych featuringów.

Kilka dni temu prezentowaliśmy wam nowy klip do numeru "95' Til Infinity" gdzie młody reprezentant NYC postanowił sięgnąć do tradycji mieszania rapu z jamajskim toastingiem. Od 30 minut na portalu LiveMixtape można posłuchać nowej taśmy. Miejmy nadzieję, że jednoznacznie potwierdzi, że zasłużenie zostaje naszym mixtapem tygodnia.

video dnia
dodano: 2013-06-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Pro Era - Like Water (Capital STEEZ, Joey Bada$$ & CJ Fly)

Dlaczego: Niedawno dowiedzieliśmy się, że lada chwila dostaniemy nowy frelease poprzedzający oficjalny solowy projekt od Joey Bada$$a. Póki co możemy nadal słuchać "1999" i bardzo udanego "PEEP: The Aprocallypse" w wykonaniu całego Pro Era. Nowy klip promujący tę pozycję zrealizowano do jednego z najlepszych na płycie "Like Water" wyprodukowanego przez Statika Selektah. Numer otwiera Ś.P. Capital STEEZ, a klip zamyka piękny upamiętniający go wrzut gdzieś na BK. Sprawdźcie koniecznie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-04-08 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Ś.P. Capital STEEZ zostawił po sobie nie tylko muzykę, ale i parę niepublikowanych prostych teledysków. Oprócz tego, że "Apex" zaczyna się od motywu "47" - liczby, która w życiu i światopoglądzie rapera miała symboliczne i bardzo duże znaczenie, prezentuje rapera głodnego mikrofonu. Numer prawdopodobnie znacie już z "AmeriKKKan Korruption Reloaded", ale klip dopiero co trafił do sieci dzięki MTVU. Sprawdźcie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-02 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Pro Era nie śpi. Po pierwsze winni wam jesteśmy dosyć ważnego newsa w sprawie Joeya Bada$$a - w niedawnym wywiadzie przyznał się do tego, że miał spotkanie z Jayem-Z, który zaproponował mu podpisanie kontraktu w Roc Nation, ale młody odmówił. Twierdzi, że underground jest jego drogą rozwoju i na tym etapie nie widzi innej. Dowiedzieliśmy się też, że nie pracuje obecnie nad albumem, ale nad utrwalaniem znajomości z takimi artystami jak DJ Premier, Q-Tip czy Pete Rock z którymi chce robić dobrą muzykę, niekoniecznie forumując ją na tym etapie w cały album.

W rozwinięciu mamy dla was natomiast kolejny niepublikowany dotąd numer w którym Ś.P. Capital STEEZ rapuje wraz z Dirty Sanchezem i Rokamouthem na bicie opartym o całkiem niedawne dzieło Maxwella.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-21 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Joey Bada$$ absolutnie nie zamierza zwalniać tempa i ewidentnie jest w gazie, żeby robić jak najlepszy hip-hop. Najpierw numer na bicie DJ'a Premiera, potem niesamowity track ze Smoke DZA i Big K.R.I.T.'em, a teraz przygotowuje wspólny numer z inną legendą nowojorskiego brzmienia - Pete Rockiem. Niezłe ma to CV jak na gościa, który nie może jeszcze legalnie kupić sobie alkoholu. Co więcej, filmik ze studio pokazuje, że jest na co czekać. "R&B-ish, fly hip-hop shit". I to jak!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-16 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

W opisie pośmiertnego teledysku STEEZa jego ziom z Pro Era napisał: "As my bro Steez would have said, Valentines day is Amerikkkan Korruption. Love is free.
So instead of buying something, share the video with someone you love". Być może ostatni teledysk w videografii nowojorskiego MC nakręcono do kawałka "135".

recenzja
dodano: 2013-01-06 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Nasz tydzień z kolektywem Pro Era powoli dobiega końca. Jesteśmy wam winni obiecany w poniedziałek odcinek cyklu Przegapifszy. Trochę to smutne, ale rzeczywiście ludzie zwrócili uwagę na mixtape Capitala Steeza dopiero po jego śmierci. Wcześniej 19-latek stał trochę w cieniu swojego młodszego koleżki - Joeya Bada$$a, chociaż w kategoriach rapowych umiejętności raczej nie powiedziałbym, że niepełnoletni małolat z BK jest lepszy.

Największym zainteresowaniem jeżeli chodzi o materiały cieszyła się zwrotka w "Survival Tactics", kiedy obok rapował Bada$$. Steez z pewnością był najlepszym tekściarzem całego kolektywu, potrafił pisać najbardziej zapadające w pamięć linijki, a do tego nie zapominał o formie i lubił bawić się brzmieniem słów w sposób bardzo umiejętny, powiedziałbym, że nawet trochę nieoczekiwany u tak niedoświadczonego żółtodzioba. Mimo to na największym chyba portalu zajmującym się dystrybucją mixtape'ów - datpiff.com, "AmeriKKKan Koruption" (a dokładniej "AmeriKKKan Koruption: Reloaded") ma zaledwie 6 tysięcy pobrań.

recenzja
dodano: 2013-01-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Jedenastu gości, którym przyświeca cel sformułowany przez Ala Sole'a w "Ressurection Of Real" - "ressurect the borough who been the most respected". Pochodzący z Brooklynu kolektyw przyjaciół wychowanych przez swoją dzielnicę albumami Smif-N-Wessun, Heltah Skeltah czy Biggiego wielokrotnie już pokazał, że naprawdę chciałby, żeby rap znowu zabrzmiał jak wyjęty spod igły Mr. Walta z Beatminerz i nawinięty tak, żeby zawstydzić wszystkich sądzących, że boom-bap to wybranie najprostszego rozwiązania w gadce. Suces Joeya Bada$$a pokazał, że na taką muzykę nadal jest zapotrzebowanie i to nie tylko w Europie i Japonii, ale również w USA.

Często używają sformułowania "beastcoast" i każdy z nich ma predyspozycje, by przy odpowiednich warunkach na mikrofonie stawać się morderca, zarazem mam wrażenie, że wystarczy im świadomość, bo nie czują potrzeby nieustającej demonstracji. Częściej wybierają drogę wyluzowanego, ale nie oderwanego od rzeczywistości rapu, który po prostu buja i zapewnia świetną zabawę pełną nie tyle nostalgii za złotą erą co bardziej współczesnej jej kontynuacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Materiałem "Peep: The Aprocalypse" pokazali, że taka muzyka nadal jest aktualna i że wcale nie przedstawia współczesnej rzeczywistości gorzej niż tą z czasów... kiedy większość członków składu była jeszcze bobasami.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-28 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Współpraca pomiędzy tragicznie zmarłym Capitalem Steezem, a Statikiem Selektah miała być przede wszystkim kwestią przyszłości. Sposób w jaki Steez wjechał na bit producenta z Bostonu w otwierającym nowy mixtape Pro Era "Like Water" (oraz mix który znajdziecie pod spodem) robił apetyt na dużo więcej tego typu collabos. Widocznie Steezowi nie było to pisane. Pomimo bardzo młodego wieku MC zostawił po sobie sporo nagrań, które sprawiają, że żal jest jeszcze większy.

Selektor z Massachusets w ostatniej audycji na antenie Shade 45, jej część poświęcił na mix stanowiący tribute dla Ś.P. Steeza. Możecie sprawdzić go w rozwinięciu, gdzie również dostarczamy m.in. niepublikowany freestyle rapera dla MTV, oraz udostępniony przez Paula Rosenberga mix freestylów Pro Era z Hot 97.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-25 03:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Niestety nie mamy dobrych wieści do przekazania. Capital STEEZ, reprezentant Pro Era Crew, gość, który urodził się w 1993 roku i pokazał w trakcie swojej krótkiej kariery, że wie jak wtedy wyglądało brzmienie hip-hopu, nie żyje. Rano 24 grudnia raper zamieścił wpis na Twitterze w którym napisał tylko "The End". Kilka godzin później tragiczną wiadomość o śmierci rapera potwierdził kolega ze składu - Joey Bada$$. W większości informacji dotyczących tego wydarzenia możemy przeczytać, że prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

dodano: 2012-12-22 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Tym razem Mixtape Tygodnia dajemy wam w jego końcówce, ale warto było poczekać. Liczna i bardzo kreatywna i wyrazista grupa Joey'a Bada$$a zgodnie z obietnicą ma dla nas cały materiał. Zupełnie za darmo możecie pobrać materiał na którym dostaniecie nie tylko bity Statik Selektah, ale też samych członków kolektywu, a tam naprawdę nie brakuje zdolnych producentów. Gotowi na aprokalipsę?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-21 11:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Cała szeroka ekipa Pro Era Crew chciała zdążyć ze swoim nowym mixtapem "PEEP: The Apocalypse" przed końcem Świata, ale póki co na premierę całości nadal czekamy. Jako aperitiff polecam jeden opublikowany numer z materiału w którym rapują Joey Bada$$, Capital STEEZ oraz CJ Fly, a bit wyprodukował Statik Selektah. "Like Water" wytłumaczy wam najlepiej dlaczego na ten materiał warto czekać nawet w obliczu nieuchronnego armaggedonu.

Strony