Capital STEEZ

Capital STEEZ

video dnia
dodano: 2013-06-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Pro Era - Like Water (Capital STEEZ, Joey Bada$$ & CJ Fly)

Dlaczego: Niedawno dowiedzieliśmy się, że lada chwila dostaniemy nowy frelease poprzedzający oficjalny solowy projekt od Joey Bada$$a. Póki co możemy nadal słuchać "1999" i bardzo udanego "PEEP: The Aprocallypse" w wykonaniu całego Pro Era. Nowy klip promujący tę pozycję zrealizowano do jednego z najlepszych na płycie "Like Water" wyprodukowanego przez Statika Selektah. Numer otwiera Ś.P. Capital STEEZ, a klip zamyka piękny upamiętniający go wrzut gdzieś na BK. Sprawdźcie koniecznie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-04-08 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Ś.P. Capital STEEZ zostawił po sobie nie tylko muzykę, ale i parę niepublikowanych prostych teledysków. Oprócz tego, że "Apex" zaczyna się od motywu "47" - liczby, która w życiu i światopoglądzie rapera miała symboliczne i bardzo duże znaczenie, prezentuje rapera głodnego mikrofonu. Numer prawdopodobnie znacie już z "AmeriKKKan Korruption Reloaded", ale klip dopiero co trafił do sieci dzięki MTVU. Sprawdźcie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-02 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Pro Era nie śpi. Po pierwsze winni wam jesteśmy dosyć ważnego newsa w sprawie Joeya Bada$$a - w niedawnym wywiadzie przyznał się do tego, że miał spotkanie z Jayem-Z, który zaproponował mu podpisanie kontraktu w Roc Nation, ale młody odmówił. Twierdzi, że underground jest jego drogą rozwoju i na tym etapie nie widzi innej. Dowiedzieliśmy się też, że nie pracuje obecnie nad albumem, ale nad utrwalaniem znajomości z takimi artystami jak DJ Premier, Q-Tip czy Pete Rock z którymi chce robić dobrą muzykę, niekoniecznie forumując ją na tym etapie w cały album.

W rozwinięciu mamy dla was natomiast kolejny niepublikowany dotąd numer w którym Ś.P. Capital STEEZ rapuje wraz z Dirty Sanchezem i Rokamouthem na bicie opartym o całkiem niedawne dzieło Maxwella.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-16 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

W opisie pośmiertnego teledysku STEEZa jego ziom z Pro Era napisał: "As my bro Steez would have said, Valentines day is Amerikkkan Korruption. Love is free.
So instead of buying something, share the video with someone you love". Być może ostatni teledysk w videografii nowojorskiego MC nakręcono do kawałka "135".

recenzja
dodano: 2013-01-06 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Nasz tydzień z kolektywem Pro Era powoli dobiega końca. Jesteśmy wam winni obiecany w poniedziałek odcinek cyklu Przegapifszy. Trochę to smutne, ale rzeczywiście ludzie zwrócili uwagę na mixtape Capitala Steeza dopiero po jego śmierci. Wcześniej 19-latek stał trochę w cieniu swojego młodszego koleżki - Joeya Bada$$a, chociaż w kategoriach rapowych umiejętności raczej nie powiedziałbym, że niepełnoletni małolat z BK jest lepszy.

Największym zainteresowaniem jeżeli chodzi o materiały cieszyła się zwrotka w "Survival Tactics", kiedy obok rapował Bada$$. Steez z pewnością był najlepszym tekściarzem całego kolektywu, potrafił pisać najbardziej zapadające w pamięć linijki, a do tego nie zapominał o formie i lubił bawić się brzmieniem słów w sposób bardzo umiejętny, powiedziałbym, że nawet trochę nieoczekiwany u tak niedoświadczonego żółtodzioba. Mimo to na największym chyba portalu zajmującym się dystrybucją mixtape'ów - datpiff.com, "AmeriKKKan Koruption" (a dokładniej "AmeriKKKan Koruption: Reloaded") ma zaledwie 6 tysięcy pobrań.

dodano: 2013-01-03 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Jak widzicie 252 odcinki Diggin' In The Videos za nami, ale tak nowego video chyba jeszcze wam nie przedstawialiśmy. Dyme-A-Duzin to raper związany z wytwórnią Warner Bros. szykujący się do wydania pierwszego mixtape'u, który mamy otrzymać jeszcze w styczniu. W klipie zatytułowanym "Swank Sinatra" pojawiają się obok niego nasi Artyści Tygodnia, a całość jest w mojej opinii jednym z najbardziej udanych singli 2012. Na popkillerze pisaliśmy już o tym joincie, ale ku naszemu zdziwieniu przeszło to jakoś bez większego echa.

Wiele osób sprawdzi mixtape'y członków PE, ale numer gościnny u mało jeszcze znanego ziomka może umknąć, a szkoda by było. Z racji, że mamy tydzień z Pro Era, postanowiłem przypomnieć ten sztos, aby uchronić go przed zakopaniem.

recenzja
dodano: 2013-01-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Jedenastu gości, którym przyświeca cel sformułowany przez Ala Sole'a w "Ressurection Of Real" - "ressurect the borough who been the most respected". Pochodzący z Brooklynu kolektyw przyjaciół wychowanych przez swoją dzielnicę albumami Smif-N-Wessun, Heltah Skeltah czy Biggiego wielokrotnie już pokazał, że naprawdę chciałby, żeby rap znowu zabrzmiał jak wyjęty spod igły Mr. Walta z Beatminerz i nawinięty tak, żeby zawstydzić wszystkich sądzących, że boom-bap to wybranie najprostszego rozwiązania w gadce. Suces Joeya Bada$$a pokazał, że na taką muzykę nadal jest zapotrzebowanie i to nie tylko w Europie i Japonii, ale również w USA.

Często używają sformułowania "beastcoast" i każdy z nich ma predyspozycje, by przy odpowiednich warunkach na mikrofonie stawać się morderca, zarazem mam wrażenie, że wystarczy im świadomość, bo nie czują potrzeby nieustającej demonstracji. Częściej wybierają drogę wyluzowanego, ale nie oderwanego od rzeczywistości rapu, który po prostu buja i zapewnia świetną zabawę pełną nie tyle nostalgii za złotą erą co bardziej współczesnej jej kontynuacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Materiałem "Peep: The Aprocalypse" pokazali, że taka muzyka nadal jest aktualna i że wcale nie przedstawia współczesnej rzeczywistości gorzej niż tą z czasów... kiedy większość członków składu była jeszcze bobasami.

video
dodano: 2013-01-02 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Nasi artyści tygodnia od zawsze byli i nadal są kojarzeni z freestylem i nawijaniem w cypherach. Zwróćcie uwagę, że szukając informacji o Capital Steez'ie nonstop natykamy się na video z nagranymi wolnymi stylami. Na osiedlach, ulicach, w studio, w pokoju hotelowym - wszędzie. Udostępnione przez Ethik NY nagranie prawdopodobnie jest ostatnim freestylem Steeza nagranym przed 24 grudnia. Obok niego freestylują "Brooklynites" Wati Hero, Dirty Sanchez (również Pro Era) i Racks, który na samym końcu mówi skąd wziął się w NYC.

kategorie: Artysta tygodnia
dodano: 2012-12-31 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Po pierwszym przesłuchaniu "Peep: The Aprocalypse" wiedziałem, że to najwyższy czas, żeby nowojorskiej grupie Pro Era na naszej stronie poświęcić więcej uwagi. W międzyczasie niestety dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci Capitala Steeza - 19-letniego zdecydowanie wyróżniającego się członka ekipy. Decyzji jednak nie zmieniliśmy, bo to wydarzenie nie zmieniło w żaden sposób zasług tych chłopaków. Talentowi Steeza przyjrzymy się zresztą w sposób szczególny, bo za co nie sięgnąć, jego zwrotki okazują się zawsze więcej niż dobre.

W skład Ery oprócz Capital Steeza wchodzą Joey Bada$$, CJ Fly, Rokamouth, Dirty Sanchez, Kirk Knight, A La $ole, Dessy Hinds, Dyemond Lewis, Chuck Strangers, Nyck Caution i Kwon. Niektórzy z nich wyświetlali się trochę częściej, drudzy trochę rzadziej, ale wyraźnie czuć, że w tej ekipie byle jaki nawijacz raczej nie miał prawa zagrzać miejsca. Nazwę rozwijają jako Progressive Era, a progres słyszalny jest w skali kwartału i nie zatrzymuje się, a poziom już jest niesamowicie wysoki. Czego możecie spodziewać się w ramach tygodnia z Pro Era?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-28 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Współpraca pomiędzy tragicznie zmarłym Capitalem Steezem, a Statikiem Selektah miała być przede wszystkim kwestią przyszłości. Sposób w jaki Steez wjechał na bit producenta z Bostonu w otwierającym nowy mixtape Pro Era "Like Water" (oraz mix który znajdziecie pod spodem) robił apetyt na dużo więcej tego typu collabos. Widocznie Steezowi nie było to pisane. Pomimo bardzo młodego wieku MC zostawił po sobie sporo nagrań, które sprawiają, że żal jest jeszcze większy.

Selektor z Massachusets w ostatniej audycji na antenie Shade 45, jej część poświęcił na mix stanowiący tribute dla Ś.P. Steeza. Możecie sprawdzić go w rozwinięciu, gdzie również dostarczamy m.in. niepublikowany freestyle rapera dla MTV, oraz udostępniony przez Paula Rosenberga mix freestylów Pro Era z Hot 97.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-25 03:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Niestety nie mamy dobrych wieści do przekazania. Capital STEEZ, reprezentant Pro Era Crew, gość, który urodził się w 1993 roku i pokazał w trakcie swojej krótkiej kariery, że wie jak wtedy wyglądało brzmienie hip-hopu, nie żyje. Rano 24 grudnia raper zamieścił wpis na Twitterze w którym napisał tylko "The End". Kilka godzin później tragiczną wiadomość o śmierci rapera potwierdził kolega ze składu - Joey Bada$$. W większości informacji dotyczących tego wydarzenia możemy przeczytać, że prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

dodano: 2012-12-22 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Tym razem Mixtape Tygodnia dajemy wam w jego końcówce, ale warto było poczekać. Liczna i bardzo kreatywna i wyrazista grupa Joey'a Bada$$a zgodnie z obietnicą ma dla nas cały materiał. Zupełnie za darmo możecie pobrać materiał na którym dostaniecie nie tylko bity Statik Selektah, ale też samych członków kolektywu, a tam naprawdę nie brakuje zdolnych producentów. Gotowi na aprokalipsę?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-21 11:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Cała szeroka ekipa Pro Era Crew chciała zdążyć ze swoim nowym mixtapem "PEEP: The Apocalypse" przed końcem Świata, ale póki co na premierę całości nadal czekamy. Jako aperitiff polecam jeden opublikowany numer z materiału w którym rapują Joey Bada$$, Capital STEEZ oraz CJ Fly, a bit wyprodukował Statik Selektah. "Like Water" wytłumaczy wam najlepiej dlaczego na ten materiał warto czekać nawet w obliczu nieuchronnego armaggedonu.

video
dodano: 2012-12-13 12:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

plt4uUagCXs#!

W tym roku mamy prawdziwy wysyp nowych twarzy z Nowego Jorku. Jedną z nich jest właśnie Dyme-a-Duzin, młody MC z Brooklynu. Utwór "Swank Sinatra" promuje nadchodzący mixtape rapera "A Portrait of Donovan", którego premiera planowana jest na styczeń. Oprócz gospodarza, na mikrofonie można tu usłyszeć Joey Bada$$a, CJ Fly i Capital Steeza. Za bit odpowiedzialny jest Plain Pat, który ukazał tu klasyczne, nowojorskie brzmienie z lat 90-tych.

 
dodano: 2012-12-03 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Po singlach z "1999" wszyscy pokochali Joeya Bada$$a, ale nie wolno zapominać, że ten niesamowity małolacik nie działa w pojedynkę. Pro Era Crew to kolektyw w którym nie brakuje talentów, gotowych robić nie gorsze numery niż Joey, a często trzymających się podobnej boom-bapowej konwencji. Dziś mamy dla was luźny numer ekipy, a dokładnie sześciu jej reprezentantów - Capitala STEEZA, Dirty Sancheza, Bada$$a, CJ Fly'a, Rokamoutha oraz Dessy Hinds. Bit wyprodukował sam Joey, a całość trwa dobre dziesięć minut. Ciekawi?