Dirty Sanchez

Dirty Sanchez

video
dodano: 2015-01-04 15:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Podczas gdy czekamy na czyhający już za rogiem oficjalny solowy debiut frontmana Pro Era Joey Bada$$a, drugi najmocniejszy zawodnik z nowojorskiej ekipy CJ Fly przypomina o sobie najnowszym klipem, promującym zeszłoroczny darmowy album "The Way Eye See It (download). W opowiadającym o ponurej codzienności życia na Brooklynie "Ernee" gościnnie pojawia się Dirty Sanchez z Pro Era. Ciekawostka - w pierwszych wersach numeru znajdziemy polski akcent.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-08-29 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

Hype na Joeya Bada$$a nie jest łatwy do zrozumienia z perspektywy dzisiejszej sceny rap. Jest mnóstwo projektów, które lepiej lub gorzej starają się nawiązywać do stylistyki NYC lat 90., które przechodzą kompletnie bez echa, a ten małolat trafił na usta wszystkich. Konsekwentna odmowa współpracy z majorsami, przy jednoczesnym rosnącym rozmachu jego kariery (trasa z A$AP Rockym i Wiz Khalifą, współpraca z wielkimi markami jak chociażby Ecko) imponują i dziwią jednocześnie. Wychowanek Flatbush przygotował nowy, pełny materiał, który kontynuuje dzieło rozpoczęte na obsypanym komplementami "1999".

Przy wsparciu ekipy Pro Era, ale też takich postaci jak Statik Selektah, DJ Premier, Alchemist czy Oddisee Bada$$ nagrał "Summer Knights". Materiał trwa łącznie 68 minut i przepełniony jest brzmieniem, które jako pierwsze nasuwa się gdy myślimy o stylu Nowego Jorku. Nie mówię tylko o stylu bitów, ale także sposobie nawijania, jamowej formule nagrywania wokali i posmaku amatorszczyzny, którego wielu byśmy nie wybaczyli, a u niego potrafi stanowić atut.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-02 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Pro Era nie śpi. Po pierwsze winni wam jesteśmy dosyć ważnego newsa w sprawie Joeya Bada$$a - w niedawnym wywiadzie przyznał się do tego, że miał spotkanie z Jayem-Z, który zaproponował mu podpisanie kontraktu w Roc Nation, ale młody odmówił. Twierdzi, że underground jest jego drogą rozwoju i na tym etapie nie widzi innej. Dowiedzieliśmy się też, że nie pracuje obecnie nad albumem, ale nad utrwalaniem znajomości z takimi artystami jak DJ Premier, Q-Tip czy Pete Rock z którymi chce robić dobrą muzykę, niekoniecznie forumując ją na tym etapie w cały album.

W rozwinięciu mamy dla was natomiast kolejny niepublikowany dotąd numer w którym Ś.P. Capital STEEZ rapuje wraz z Dirty Sanchezem i Rokamouthem na bicie opartym o całkiem niedawne dzieło Maxwella.

recenzja
dodano: 2013-01-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Jedenastu gości, którym przyświeca cel sformułowany przez Ala Sole'a w "Ressurection Of Real" - "ressurect the borough who been the most respected". Pochodzący z Brooklynu kolektyw przyjaciół wychowanych przez swoją dzielnicę albumami Smif-N-Wessun, Heltah Skeltah czy Biggiego wielokrotnie już pokazał, że naprawdę chciałby, żeby rap znowu zabrzmiał jak wyjęty spod igły Mr. Walta z Beatminerz i nawinięty tak, żeby zawstydzić wszystkich sądzących, że boom-bap to wybranie najprostszego rozwiązania w gadce. Suces Joeya Bada$$a pokazał, że na taką muzykę nadal jest zapotrzebowanie i to nie tylko w Europie i Japonii, ale również w USA.

Często używają sformułowania "beastcoast" i każdy z nich ma predyspozycje, by przy odpowiednich warunkach na mikrofonie stawać się morderca, zarazem mam wrażenie, że wystarczy im świadomość, bo nie czują potrzeby nieustającej demonstracji. Częściej wybierają drogę wyluzowanego, ale nie oderwanego od rzeczywistości rapu, który po prostu buja i zapewnia świetną zabawę pełną nie tyle nostalgii za złotą erą co bardziej współczesnej jej kontynuacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Materiałem "Peep: The Aprocalypse" pokazali, że taka muzyka nadal jest aktualna i że wcale nie przedstawia współczesnej rzeczywistości gorzej niż tą z czasów... kiedy większość członków składu była jeszcze bobasami.

video
dodano: 2013-01-02 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Nasi artyści tygodnia od zawsze byli i nadal są kojarzeni z freestylem i nawijaniem w cypherach. Zwróćcie uwagę, że szukając informacji o Capital Steez'ie nonstop natykamy się na video z nagranymi wolnymi stylami. Na osiedlach, ulicach, w studio, w pokoju hotelowym - wszędzie. Udostępnione przez Ethik NY nagranie prawdopodobnie jest ostatnim freestylem Steeza nagranym przed 24 grudnia. Obok niego freestylują "Brooklynites" Wati Hero, Dirty Sanchez (również Pro Era) i Racks, który na samym końcu mówi skąd wziął się w NYC.

kategorie: Artysta tygodnia
dodano: 2012-12-31 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Po pierwszym przesłuchaniu "Peep: The Aprocalypse" wiedziałem, że to najwyższy czas, żeby nowojorskiej grupie Pro Era na naszej stronie poświęcić więcej uwagi. W międzyczasie niestety dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci Capitala Steeza - 19-letniego zdecydowanie wyróżniającego się członka ekipy. Decyzji jednak nie zmieniliśmy, bo to wydarzenie nie zmieniło w żaden sposób zasług tych chłopaków. Talentowi Steeza przyjrzymy się zresztą w sposób szczególny, bo za co nie sięgnąć, jego zwrotki okazują się zawsze więcej niż dobre.

W skład Ery oprócz Capital Steeza wchodzą Joey Bada$$, CJ Fly, Rokamouth, Dirty Sanchez, Kirk Knight, A La $ole, Dessy Hinds, Dyemond Lewis, Chuck Strangers, Nyck Caution i Kwon. Niektórzy z nich wyświetlali się trochę częściej, drudzy trochę rzadziej, ale wyraźnie czuć, że w tej ekipie byle jaki nawijacz raczej nie miał prawa zagrzać miejsca. Nazwę rozwijają jako Progressive Era, a progres słyszalny jest w skali kwartału i nie zatrzymuje się, a poziom już jest niesamowicie wysoki. Czego możecie spodziewać się w ramach tygodnia z Pro Era?

dodano: 2012-12-22 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Tym razem Mixtape Tygodnia dajemy wam w jego końcówce, ale warto było poczekać. Liczna i bardzo kreatywna i wyrazista grupa Joey'a Bada$$a zgodnie z obietnicą ma dla nas cały materiał. Zupełnie za darmo możecie pobrać materiał na którym dostaniecie nie tylko bity Statik Selektah, ale też samych członków kolektywu, a tam naprawdę nie brakuje zdolnych producentów. Gotowi na aprokalipsę?

dodano: 2012-12-03 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Po singlach z "1999" wszyscy pokochali Joeya Bada$$a, ale nie wolno zapominać, że ten niesamowity małolacik nie działa w pojedynkę. Pro Era Crew to kolektyw w którym nie brakuje talentów, gotowych robić nie gorsze numery niż Joey, a często trzymających się podobnej boom-bapowej konwencji. Dziś mamy dla was luźny numer ekipy, a dokładnie sześciu jej reprezentantów - Capitala STEEZA, Dirty Sancheza, Bada$$a, CJ Fly'a, Rokamoutha oraz Dessy Hinds. Bit wyprodukował sam Joey, a całość trwa dobre dziesięć minut. Ciekawi?