Nowa Ziemia

Nowa Ziemia

wydarzenie
dodano: 2013-10-15 08:35 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Po raz pierwszy od premiery ostatniej płyty "Nowa Ziemia", W.E.N.A. i Dj Ike wystąpią na żywo w Warszawie. Turbokolor wspiera i zaprasza na wyjątkowy koncert. Wudoe, stołeczny raper, do tej pory nagrał 4 płyty: Wyższe Dobro, Duże Rzeczy, Dalekie Zbliżenia, Nowa Ziemia. Na każdej z nich - pewnych w swoim charakterze - potwierdzał umiejętności i zdolność przyciągania uwagi słuchaczy. Każda z tych płyt pełnię energii uwalniała jednak dopiero na koncertach, których W.E.N.A. zagrał więcej niż dużo. Charyzma, bezkompromisowość, doświadczenie, żywiołowość i doskonałe zrozumienie z grająco-wspierającym Dj'em Ike'iem to ślad, który duet pozostawił w wieeeeelu miastach. Ich występ to jedno z lepszych wspomnień tegorocznego Hip Hop Kempu. Nie może być w tym przypadku. Warszawo, czas przypomnieć sobie podstawowe instrukcje. Najlepsze przed nami. 

video dnia
dodano: 2013-08-27 20:00 przez: Aptaun Records (komentarze: 16)

W.E.N.A. - Najlepsze Przed Nami x O.S.T.R. (Official Video)

Dlaczego: Czwarty klip promujący "Nową Ziemię" Wudoe to obraz zrealizowany przez ekipę Exformers.com do utworu "Najlepsze Przed Nami" z gościnnym udziałem O.S.T.R.'a.. Przy jakiej okazji i gdzie były kręcone zdjęcia oraz jak wyszło? Sprawdźcie sami...

video
dodano: 2013-07-09 23:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kim spośród nowych twarzy zza Oceanu najbardziej jara się W.E.N.A.? Dlaczego "Let Nas Down" to numer, na który nie każdego rapera byłoby stać? Jak wrażenia Wudoe z koncertu A$AP Rocky'ego i jak miał się do tego koncert Beyonce? Czego można spodziewać się po tegorocznym kempowym występie Te-Trisa i W.E.N.Y.? O tym i o kilku innych kwestiach w drugiej połowie naszego wywiadu.

video
dodano: 2013-07-08 19:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Z W.E.N.Ą. spotkaliśmy się w poprzednim tygodniu, tuż przed premierą "Nowej Ziemi" w scenerii zielonego i gorącego warszawskiego Parku Skaryszewskiego. O płycie i wielu związanych z nią wątkach (i nie tylko) rozmawialiśmy około pół godziny a już dziś pierwsza połowa wywiadu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-07-07 21:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 35)

Należy, po wielu wydawniczych próbach, w końcu stwierdzić, że opowieści o swoistej "klątwie Aptaunu" trzeba włożyć między bajki albo jak kto woli, w konserwy i wysłać na daleki eksport. Wudoe, w którym osobiście pokładałem olbrzymie nadzieje, że zdejmie ów "zły czar" z wytwórni, wywiązuje się w magiczny sposób z obowiązku niczym szaman odpędzający duchy przodków nękające swoich pobratymców od lat. "Nowa Ziemia" to nowa jakość w twórczości reprezentanta Marymontu, która jednocześnie potwierdza, jaką muzyczną i świadomościową drogę przebył W.E.N.A. poczynając od "Wyższego Dobra", przez "Duże Rzeczy" wespół z Rasem i Mentosem i na "Dalekich Zbliżeniach" kończąc. Dlaczego?

dodano: 2013-07-02 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Już w piątek nowy album naszego Artysty Tygodnia W.E.N.Y. a juz dziś ostatni singiel promujący "Nową Ziemię", w którym gościnnie pojawili się Włodi i Te-Tris. Za produkcję odpowiada tradycyjnie Stona.

dodano: 2013-07-01 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Drugi legalny album W.E.N.Y. pojawi się nakładem Aptaun Records już w ten piątek, "Nowa Ziemia" coraz mocniej zaznacza się na horyzoncie a my przyjrzymy się jej jeszcze bliżej. Wudoe zostaje bowiem naszym Artystą Tygodnia!

video dnia
dodano: 2013-06-14 14:00 przez: Aptaun Records (komentarze: 15)

W.E.N.A. - "Wzwyż" Official Video

Dlaczego: Po teledysku do utworu "Nic", który swą premierę miał już w zeszłym roku, w końcu przyszedł czas na kontynuację wizualnej prezentacji zawartości albumu "Nowa Ziemia". Aptaun Records ma bowiem przyjemność zaprezentować drugi klip promujący najnowszy solowy album Wudoe zrealizowany przez duet filmowy Smoleński & Jagiełło (SP) do utworu "Wzwyż" wyprodukowanego, podobnie jak i cała płyta, przez pochodzącego z Żor producenta - Stonę. Oficjalna premiera albumu - 05.07.2013r..

dodano: 2013-06-08 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Wczoraj prezentowaliśmy Wam sporo informacji odnośnie nadchodzącego albumu Wudoe, zatytułowanego "Nowa Ziemia". Dziś czas na street singiel z gościnnym udziałem Piotra Pacaka.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-06-07 15:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Album „Nowa Ziemia” to drugi, po „Dalekich Zbliżeniach”, długogrający album W.E.N.Y., będący poważnym zwrotem w karierze, otwierającym jednocześnie całkiem nowy rozdział w jego artystycznej drodze. „Nowa Ziemia” to próba odejścia od dotychczas wytyczonych przez artystę muzycznych ścieżek. To podróż w niezbadane dotąd obszary muzycznej świadomości i stylistyki. To w końcu próba znalezienia swojej własnej, całkiem nowej platformy wyrazu… „nowej ziemi”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-05-10 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W.E.N.A. x Stona - Nowa Ziemia. 05.07.13

Już 5 lipca pojawi się (oczywiście nakładem Aptaun Records) najnowszy album W.E.N.Y. i Stony zatytułowany "Nowa Ziemia". Singiel "Nic" już słyszeliśmy a ujawniony dziś trailer każe oczekiwać dość świeżych i nowoczesnych brzmień.