O.S.T.R. i Eldo w pierwszym wspólnym singlu! "Sentymentalnie"

Znają się od lat 90-tych, lecz dopiero w 2024 roku nagrali pierwszy wspólny numer. Dziś premiera pierwszego wspólnego singla dwóch legend polskiego hip-hopu: Eldo i O.S.T.R.'a.

"Sentymentalnie", bo tak się nazywa utwór, to oficjalny hymn zbliżającej się wielkiej domówki u O.S.T.R. czyli 120 Rap Fest, który odbędzie się 20 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie! Wystąpią tam m.in.: O.S.T.R., Molesta, Eldo, Peja, JWP, DGE, Kasta, Pokahontaz, Polska Wersja, Sarius, Asster.

Tagi: 

MrD91
Pierwszy raz o zajebistym polskim rapie od nie pamiętam kiedy..
Mateusz Natali

Dosłownie JEDEN news wcześniej masz w raporcie single od takich osób jak Małach/Rufuz (z Ostrym właśnie), Hinol Polska Wersja, Gural, Bisz, Zeus, Miły ATZ czy Gruby Mielzky :)

tru_tru
Czyli tym samym przyznajesz, że autotunowi, różowi stękacze z tekstami o niczym nie są dobry rapem. ;) Dziękuję!
Mateusz Natali

Nic nie przyznaję i słucham na przemian przeróżnych rzeczy z różnych krajów i różnych pokoleń, wymieniłem ksywki, które domyślam się, że osoba narzekająca na brak dobrego polskiego rapu powinna za taki uważać :)

MrD91
Natalii Ty od słuchania Bambi, Żabsonow i tego typu "artystów" zapomniałeś czym jest zajebisty rap i kto go w Polsce robi ... Tutaj mamy news o Eldo i Ostr. Malach czy Rufuz mało mnie obchodzą bo nie słucham "polskich ulicznych wieszczy" . Postacie jak Sokół mnie z tego wyleczyły.
Od 1997 rap gra - od 2012 gram w rap
Nie rób siary ziomek obnosząc się ze swoją zamkniętą głową. Słucham rapu od 90'tych i obecnie rap jest piękniejszy niż kiedykolwiek. Możesz spokojnie sobie wybrać skillowców bez autotune'a i żyć błogo jak pączek w maśle. Nawet jeżeli jesteś zamknięty wyłącznie na 90bpm, to nadal masz wybór. Ja dla odmiany uważam - po osłuchaniu się z setką tysięcy różnych beat'ów - że bity w starym stylu mogą mnie porwać, ale częściej mnie porywają te w nowym stylu. O ile to nadal jest "nowy" styl, skoro nowa szkoła zaczęła się naście lat temu w Polsce. @Mateusz u Was się nie da zarejestrować na stronę od ponad miesiąca. To umyślne? :)
Boomer Żyje
I to jest rap którego ja mogę słuchać nie nudzi nie razi, to jest na bank lepsze niż ta cała bambi czy spaku bez urazy dzieci
huj
W końcu rap. Propsy Ostry, propsy Eldo. Rap a nie stękożaps promowany przez debili.
kolonia karna
nie takie "debile", tylko dobrze zorientowani w marketingu ludzie, którzy bez pisania o beztalenciach i osobach niezwiązanych z kulturą hip-hop, ale przez media tam wkładane, byłoby im ciężko przetrwać. A to, że kręgosłupa brak, to już oni z tym żyją.
Mihal
Ja za to napiszę coś przeciwnego niż komentujący powyżej, mnie osobiście w 2024 roku nie grzeje już taki news. Inaczej by było 10-15 lat temu. OSTR dożywotni props za całokształt, ale najlepsze lata ma raczej za sobą, Eldo w ogóle przestałem słuchać, lirycznie jest dobry, ale jako raper przehajpowany.
Od 1997 rap gra - od 2012 gram w rap
W rzeczy samej. 17 lat temu jarałbym się takim news'em, ale wtedy podziemie zaczęło stawać się silne, jak nigdy (m.in. VNM). Każdy, kto ogarnął, że raperzy z podziemia zjadają mainstream skillem (flow, rymy, technika, metafory) to długo na mainstream potem nie patrzył. Trzeba było przeczekać sporo lat, aż mainstream zacznie łaskawie ogarniać dupsko, jak składać rymy i kłaść je na bit.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>