Medium wraca po 11 latach w singlu ... Tau!

współpraca płatna
dodano: 2024-02-29 19:30 przez: Redakcja (komentarze: 4)

To był 2011 r. - Medium zadebiutował na scenie wydaniem rewelacyjnie przyjętej „Teorii Równoległych Wszechświatów” (Asfalt Records) i został wybrany „Odkryciem Roku 2011”, a należy przypomnieć, że w tym samym roku debiutowali m.in. Białas, Gedz, Bisz, Śliwa, Vix.N czy Bonson. Zaledwie rok później Medium ogłosił, że... kończy karierę.

W publicznym oświadczeniu opowiedział słuchaczom, że „cierpiał na depresję, był pogubiony w używkach i prowadził bardzo złe życie, które sprowadziło go na samo dno”. Podzielił się również tym, że rezygnuje z kariery Medium ponieważ „Pan Bóg uratował mu życie i chce spłacić wobec Niego dług wdzięczności”. Po nawróceniu zmienił pseudonim na Tau i postanowił tworzyć muzykę z chrześcijańskim przekazem. Spotkał go za to ogromny hejt, ale nie powstrzymał przed wydawaniem muzyki aż do dziś.

Ponad dekadę po tych wydarzeniach Medium wraca na scenę w singlu Tau aby jeszcze raz wbić swoją flagę na mapie polskiego rapu. Słuchacze czekali na ten moment 11 długich lat.

Singiel promuje album "Remedium 2", którego preorder jest już dostępny na www.bozonrecords.pl

Czego natomiast dowiedzieliśmy się już o całej płycie?

"Historia zatacza koło, ale tylko w naszych umysłach. "Remedium 2" to próba uchwycenia w słowach ostatniej dekady, bo właśnie tyle czasu minie w tym roku od wydania pierwszej części albumu, który był debiutem i wielkim sukcesem Tau. Ile wydarzyło się przez te 10 lat? Siedem płyt, setki koncertów, pół miliona przejechanych kilometrów i tysiące rozmów ze słuchaczami. Esencję tych doświadczeń odnajdziecie w tekstach prawie 20 utworów zawartych na płycie. Produkcją muzyczną w zdecydowanej większości albumu zajął się sam Tau. To doskonała wiadomość dla fanów jego twórczości, którzy cenią go nie tylko za warsztat rapowy i tekściarski, ale również za muzykę, która jest znakiem rozpoznawczym Tau od samego początku trwania jego kariery."

Artykuł powstał w płatnej współpracy z Bozon Records

Poniżej znajduje się ankieta, w której zagłosujesz na swoich faworytów w ramach Popkillerów 2024. Głosowanie dostępne jest w 28 kategoriach - na Freestyle'owca 25-lecia, Próbę Czasu (Album Roku 2013 z perspektywy 10 lat) oraz w 20 polskich i 6 zagranicznych kategoriach dotyczących roku 2023.

Uhhnn
Myślę, że wyjaśnił tu chyba wszystko. Hejt i tak będzie
N*9*r
Stylówka że się zachciało wrócić do Gift of Gab
Klaun Szyderca
Szanowna Redakcji, Tau nie spotkał hejt za to, że się nawrócił czy zaczął nagrywać chrześcijański hip-hop, bo to jest rzecz i znana, i akceptowana, i może być wykonywana na poziomie (vide sporo grup z amerykańskiego południa, czy nawet elementy twórczości takich grup jak Goodie Mob). Co więcej, muzycznie albumy Tau zawsze były na wysokim poziomie - jest on bowiem naprawdę uzdolnionym producentem. Hejt spotkał go za te farmazony, jakie zaczął wygadywać w tekstach. Bzdury na poziomie 10-latka, który właśnie został największym fanem Boga na świecie ale nie ma żadnego pojęcia na temat życia, relacji międzyludzkich itp. Do tego dużo tekstów (wielkiego samozwańczego chrześcijanina, przypomnijmy) było przepełnione nienawiścia do tego (albo tych) którzy nie mieścili się w jego obrazie świata. Czyli nie był to żaden porządny chrześcijański hip-hop, a typowo polskie ksenofobiczne, ultrakonserwatywne i radykalne katolickie p***lenie. Amen.
tru_tru
Brawo!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>