Lecrae zdobył 2 nagrody Grammy 2024 - 10 lat temu nagrał z Tau

Na tegorocznej ceremonii Grammy zwyciężył zaangażowany hip-hop z treścią i wymagającym przekazem - 3 statuetki zgarnął Killer Mike, a 2 trafiły do Lecrae. Jego postać wielokrotnie u nas opisywaliśmy - to 44-letni raper, właściciel wytwórni Reach Records, jeden z czołowych przedstawicieli hip-hopu opartego o tematy wiary, duchowości i szerzącego tradycyjne wartości.

44-letni Lecrae wychował się w ciężkich warunkach na biednych osiedlach Houston i szybko wmieszał się w uliczne życie. Przez 20 lat swojej kariery opowiada o jego niebezpieczeństwach, radzi młodym, angażuje się w liczne akcje społeczne (m.in. na początku lockdownów zainstalował umywalki dla bezdomnych w Atlancie) oraz dzieli się świadectwem swojego nawrócenia oraz tym, co do jego życia wniosła wiara. Wszystko w chwytliwej, nośnej formie, z dużą dbałością o skillsy. Dlatego zarówno jest doceniany przez całą czołówkę sceny - jak odbiera swoje dwie kolejne statuetki Grammy, mając w kolekcji już cztery! Zwyciężył w kategoriach "Best Contemporary Christian Music Album" oraz "Best Contemporary Christian Music Performance/Song". W 2013 był natomiast pierwszym raperem, który otrzymał Grammy za najlepszy album gospel.

"Jeszcze dwa trofea do przekazania moim potomkom. Jestem wdzięczny i jestem też naprawdę trzeźwy. Wiem, że ludzie mogą pomyśleć, że nie świętuję, ale ja świętuję to jak mocno Bóg we mnie wierzy. Świętuję to, że po tylu próbach, niepowodzeniach i bólu… On nadal postanawia ze mnie korzystać. Cieszę się, że moja córka mogła być częścią tej historii. Jestem wdzięczny każdemu, kto był częścią mojej podróży i szczerze mówiąc, bez was nie byłbym sobą. To jest dla wszystkich dzieci, które NIE Wstydzą się kochać Jezusa, ale chcą to robić w niekonwencjonalny sposób. Bóg widzi, nawet jeśli świat nie zwraca uwagi. A świat czasem też to zobaczy" - napisał na swoim profilu Lecrae.

Warto przypomnieć, że założyciel Reach Records w 2014 pojawił się gościnnie na płycie "Remedium" Tau w utworze "Godline" - zachęcał też wtedy do sprawdzenia tej kooperacji na swoim profilu FB, gromadzącym ponad 2 miliony fanów. Poniżej przypominamy tę współpracę, a do tego dodajemy przemowę Lecrae na samej gali, singiel z nagrodzonego albumu oraz jeden z klasyków rapera z Houston.

Tagi: 

uehf
ten album buja bardzo mocno! polecam. chlop juz wydal troche i wciaz udaje mu sie znalezc w nowszych brzmieniach i nie musi miec swiecacych dup polecam na start spread the opps i flowowo mocne cc4
Polonez
Musicie umniejszać jego osiągniecie wytykając błąd sprzed lat?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>