Tau wraca z "Remedium 2" i staje w obronie krzywdzonych dzieci

współpraca płatna
dodano: 2024-02-14 19:17 przez: Redakcja (komentarze: 17)

Tau wraca z pierwszym albumem od ponad 3 lat - a zarazem z kontynuacją wydanego 10 lat temu "Remedium". Na pierwszy ogień dostajemy singiel poruszający ważny temat i stający w obronie najmłodszych.
"Dzieci. Rzadko mogą stanąć we własnej obronie, a szczególnie kiedy są krzywdzone. Jedną z fundamentalnych zasad Hip Hopu jest mówienie o rzeczach ważnych i stawanie się głosem tych, którzy tego głosu nie mają. Utwór jest próbą zatrzymania słuchacza w refleksji nad życiem dzieci, których codzienne dramaty są przemilczane i pomijane."- czytamy w opisie.

"Cichy śpiew" to pierwszy singiel z albumu "Remedium 2", którego preorder jest już dostępny na www.bozonrecords.pl

Czego natomiast dowiadujemy się o całej płycie?

"Historia zatacza koło, ale tylko w naszych umysłach. "Remedium 2" to próba uchwycenia w słowach ostatniej dekady, bo właśnie tyle czasu minie w tym roku od wydania pierwszej części albumu, który był debiutem i wielkim sukcesem Tau. Ile wydarzyło się przez te 10 lat? Siedem płyt, setki koncertów, pół miliona przejechanych kilometrów i tysiące rozmów ze słuchaczami. Esencję tych doświadczeń odnajdziecie w tekstach prawie 20 utworów zawartych na płycie. Produkcją muzyczną w zdecydowanej większości albumu zajął się sam Tau. To doskonała wiadomość dla fanów jego twórczości, którzy cenią go nie tylko za warsztat rapowy i tekściarski, ale również za muzykę, która jest znakiem rozpoznawczym Tau od samego początku trwania jego kariery."

Artykuł powstał w płatnej współpracy z Bozon Records

Pod klipem ankieta, w której zagłosujesz na swoich faworytów w ramach Popkillerów 2024. Kategorie odsłaniamy stopniowo do wtorku.

Tagi: 

Anonim
Mocny kawałek i jak zwykle techniczny majstersztyk!
Bażant
On jest nawet dobry technicznie i ma fajny głos, ale ja niestety nie dam rady tego słuchać, po prostu nie mogę tego typa brać na poważnie.
ulalalalalla
"nawet dobry technicznie" dzieciaku, w ciągu ostatnich 10 lat na scenie nie pojawił się nikt technicznie lepszy od niego. Co Ty bierzesz :)
Bazantarnia
Nawet byle żabson go zjada technicznie. Cała masa dzieciaków, technicznie i tekstowo. I prawie wszyscy światopogladowo.
not a fan
Jak można kogoś zjadać światopoglądowo. Bardziej chciałbym wiedzieć jak Żabson go zjada technicznie? Chodzi o rymowanie sylab w odpowiedniej sekwencji oraz ilości? Rytmikę? Akcentowanie? Kreatywne lub oryginalne flow? Lub może tekst?
Bażancik
Tak.
olellelelele
bo na rapie też się trzeba znać. Głosisz legendarne opinie i niezłej bańce musisz żyć, jak dla Ciebie Żabson to (technika lepsza od Tau). Baw się dalej, ale o skillsach w rymowaniu, to Ty chłopie nie masz bladego pojęcia :) podszkol się i wróć
Od 1997 rap gra - od 2012 gram w rap
To zacznijmy może od definicji, co to znaczy technika? Dołóżmy też do tego od razu gry słowne, porównania i inne zabiegi mające uatrakcyjniać odbiór. Najpierw zdefiniuj technikę, a potem wypunktuj, w czym Żabsą zjada Tau? Co do narzekań na powtarzalność tematyki, to tysiące kawałków o bogactwie, alko, imprezach czy narko, ja>Wy już Ci nie przeszkadza? Odpowiem za Ciebie. Oczywiście, że nie przeszkadza o ile raper potrafi podejść w sposób inteligentny i unikalny do tego samego tematu. A ile osób nawija o czym co Tau? Zatem bądźmy obiektywni z tą "powtarzalnością" mordy. Żeby nie było, ten numer z news’a mi zupełnie nie siada jeśli chodzi o bit, flow i nie mam ochoty do niego wracać. Jeśli numer jest dobrze poskładany i dobrze brzmi, to nawet jeśli piłem ostatnio 20 lat temu i nigdy nie paliłem, to chętnie posłucham o alkoholu, imprezach czy placku z haszem :D Cytując VNM sprzed 13 lat: „W studio robimy jointa, ale jaramy fifę. Z kolei jak kręcimy jointy, to gramy w fifę”. Można się uśmiechnąć, chociaż się z tym gównem nie zgadzasz? Można :)
kidd
O to, to. Dobrze napisane.
Gal Amonit
Ech... sam patent, bit, nawijka, technika... No świetne, po prostu świetne. Treść natomiast... no zabija ten numer. Ja wiem, to są ważne tematy i dobrze, że są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy mają serce. No ale numer przez to, że przewijany kolejny raz jest w nim jakiś dramat (jakbyśmy mało ich mieli) jest asłuchalny. Odsłuchałem raz, wyrywkowo, bo całość jest za ciężka i na pewno nie wrócę
.
Tau naprawdę wkłada w to co robi całe serce! Mega się jaram Jego twórczością! Wierzę w to że ludzie jeszcze bardziej docenią Jego pracę!
oks
Majstersztyk! Technicznie, tekstowo, muzycznie. TAU top of the top
Grande Props
Grande kiedyś mówił, że Tau jest dobrym raperem. Ma duzy potencjał tylko szkoda, że poszedł w tym "religijnym" kierunku
o ja cie...
Kiedyś jarałem się nim jak był Medium. Mam płyty. OK. Ale gdzie, do cholery, on jest techniczny? W jakim aspekcie? Techniczny? Gdzie te wielopoziomowe porównania?! WTF?!
okinawa lawa
Wielopoziomowe porównania? Są u Żabsona i Jang Leosi w każdym dwuwersie.
Ja
Tau super kawałek z przekazem.
Dla mnie się podoba.
Składnia do myślenia. Raper z topki. Patent z basem rozwala system w tym utworze. Nie płynie z prądem słabych rybek w rapie. Wielki szacunek za twórczość i postawę.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>