Pawbeats odpiera zarzuty o seksizm i szowinizm

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-12-04 13:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 4)
young leosia, pawbeats

Niedawno pisaliśmy o Young Leosi i jej nowym singlu, a także komentarzach jakie pojawiły się między innymi ze strony Filipka oraz Pawbeatsa. W rozwijającym ten wątek artykule Niko Graczyk na łamach portalu Noizz oskarża obu panów o seksizm, a ich wypowiedzi jako "obronę rapu jako męskiej sprawy". Pawbeats odpowiedział na te zarzuty publikując Instastories.

Pawbeats znany jest ze swojego humoru. Oczywiście nie wszystkim on musi pasować, ale jego postów na pewno nie powinno się brać "na poważnie". Tymczasem tak potraktowano w artykule wpis, w którym umieścił zdjęcie ze szpitala z dopiskiem - "poskładało mnie po przesłuchaniu nowego singla Young Leosi".

Producent odniósł się do tych zarzutów na swoim Instagramie zauważając, że "Od kilku lat mój profil ma charakter bardziej rozrywkowy niż informacyjny o czym pewnie wiecie skoro obserwujecie mnie też na IG. Przez ten czas zaczepiałem i byłem zaczepiany w różny sposób przez wielu artystów rapowych, wielu z nich nigdy w życiu nie widziałem na żywo. (...) Mieliśmy kilka jak nie kilkanaście wymian z Kubańczykiem, KęKę, VNM, Filipkiem, Przyłem czy całym QueQuality. Problem zaczął się przy zahaczeniu Young Leosi, bo skoro ją zaczepiłem, to znaczy że próbuję dyskredytować kobiety. Wcześniej nie było tematu..."

Zastanawiacie się, dlaczego Pawbeats powiązał swoje zdjęcie z najnowszym singlem Young Leosi?

"Przepraszam Cię Young Leosia, że zostałaś mimowolnie częścią tego uniwersum, bo mogłaś nie mieć takiej ochoty. Moim celem nie jest i nie było dyskredytowanie kobiet czy żadnego z twórców ze względu na płeć – wydaje mi się to oczywiste, ale po przeczytaniu moich kilkunastu DM czy artykułu na NOIZZ myślę, że muszę to jednak podkreślić. Paradoks, dlaczego do mojego uniwersalnego komentarza padła Twoja premiera jest taki, że po prostu dzień wcześniej rozmawiałem z Kubą, który z Tobą pracuje i byłaś pierwszą osobą, która mi przyszła do głowy".

Zaznaczył również, że współczuje artystce fali gróźb, która ją zalała, jednocześnie pisząc, "że nie są to ludzie z "mojej" społeczności, która choc jest równie jak ja memiczna, to jednak życzliwa".

Pełną wypowiedź Pawbeatsa znajdziecie na slajdach poniżej.

Galeria

No name
Zamiast podać suchą informacje że odniósł się do zarzutów, artykuł w tonie oceniającym i broniącym Pawbeatsa że nie powinno się brać na poważnie jego postów. niech każdy sobie sam oceni tę akcję ok? Dziennikarstwo powinno być obiektywne i to odbiorca powinien sam wyrobić sobie zdanie na temat sytuacji na postawie otrzymania informacji pozbawionej interpretacji. Dla mnie ten cały seksizm to jakieś nieporozumienie sprowokowane przez wdowe i podchwycone przez media. Dlatego tłumaczenia Pawbeatsa powinny być wystosowane raczej do tego ziomka z noizz a nie do leosi. Zakpił sobie z niej jak pół Internetu i jak już to za to powinien ją przeprosić jeśli uznał że przegiął i może to prowadzić do eskalacji hejtu w jej kierunku. Bo w te zaczepki serio jakos trudno mi uwierzyć. uczuciami tej dziewczyny się raczej nie przejął w chwili pisania tego żartu tylko raczej wpisem wdowy i tym że ktoś wziął go za seksistę co jest oczywiście totalną bzdurą
jajonasz
ktoś się w ogóle przejmuje tym przychlastem z Noizz? to już nie pierwszy jego psuedointeligencki wysryw.
Kujawiak
Powinien przeprosić Leosie za to że ją wyśmiał, bo słabe i nieeleganckie to było. Ciekawe czy sam chciałby żeby jego koledzy z branży żartowali z niego przy okazji premiery. Można by było to wybaczyć, jeśli ogólny odbiór utworu byłby pochlebny, ale jeśli ewidentnie widać, że na kogoś wylewa się fala krytyki to taki żart będzie raczej odebrany jako w złym guście i jak kopanie leżącego. Wolał zakryć się seksizmem bo lepiej przepraszać za szowinizm niż za to, że wyszło się na kogoś co najmniej niedelikatnego i bez wyczucia.
A B albo C
Po co ta pogrubiona czcionka? xD Chcecie mnie rozśmieszyć czy przekonać? Panowie, wiem, że zima, ale to raczej ciepłe gacie niż grube czcionki powinny Was interesować :D A Pawbeats komu chce mydlić oczy mydełkiem Fa? Wiadomo, że bez kontekstu ten żart by się nie sprzedał i nie byłby nawet śmieszny. Dobrze wiedział jaki był odbiór tego kawałka, ze wszyscy cisną bekę i że ludzie doskonale skumają jego przytyk. A teraz nagle jakieś uniwersum xD Weź sobie to napisz na koszulce i sprzedawaj w ramach "normalnej akcji" XD. Założę na randkę jak będę chciał zbajerować jakąś brzydką laskę jak już żadna mnie nie będzie chciała, a przecież trzeba być przekonującym xD A co do Leosi to nie jest rap tylko muzyka rozrywkowa którą chce promować na tik toku dla dzieciaków, więc jak ma zareagować środowisko? Gdyby była szczera i nie próbowała się wybić na rapie, środowisko może by ją oszczędziło. No ale, nikt nie lubi być robiony w balona i jeszcze temu przyklaskiwać. To co robi nie ma nic wspólnego z rapem i z tym przekazem który z niego płynie. Kolejna nic nie znacząca pioseneczka na imprezę gdzie wszyscy są już pijani, można puszczać żeby wytrzeźwieć xD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>