Ten Typ Mes z nowym singlem i nietypową formą promocji

dodano: 2021-04-19 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Ten Typ Mes zapowiada nową płytę singlem w formie unikatowego NFT. To pierwsze NFT z muzycznego mainstreamu w Polsce!

„Only in Warsaw” to pocztówka z niepokonanego miasta, które Mes chce widzieć tym razem jako gościnne i atrakcyjne miejsce do życia. Muzyka Atutowego nie pozostawia złudzeń: chodzi o odpoczynek od pandemicznego przytłoczenia. Raper nawiązał też artystyczną współpracę ze swym wieloletnim kumplem, ilustratorem Marcinem Szambelanem, który namówił go na pionierski ruch: stworzenie unikatowego NFT.

Token jest tylko jeden (sic!), a czy/ile razy zmieni właściciela - przekonamy się wkrótce. NFT zrewolucjonizowały już rynek sztuk wizualnych; jak będzie na styku muzyki i grafiki? NFT okołomuzyczne wypuścili niedawno Aphex Twin, Azaelia Banks czy Snoop Dogg. W analogowym skrócie: to tak, jakby singiel ukazał się na jednym, unikatowym winylu. 

Album rapera ukaże się jesienią tego roku, klasycznie nakładem Alkopoligamii.

Tagi: 

beb
Dobra, dobra. Gdzie Apex, gdzie Snoop, a gdzie Mes... Uwielbiałem Typa, ale z 10 lat temu zaczął się tak psuć, że jest w tej chwili dla mnie totalnym przeciętniakiem. Czego by nie wymyślił, to nie jest dawny Mes, to zwykły pozer, a nic w miarę nowego od niego, nie jest warte uwagi. Szkoda starego Mesa, ale wyczerpał formę, strasznie się zdziadział, i to w złym tego słowa znaczeniu, niestety
s.
Ja uważam, że w tym kawałku wrócił trochę "do siebie". Mi siadło.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>