Peja krytykuje polski rząd w nowym singlu

video
dodano: 2020-12-30 17:53 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

"Red Zone" to drugi klip promujący EP-kę Peji i Magiery "AR-15". Kawałek jest komentarzem do obecnej sytuacji politycznej i został napisany tuż po ogłoszeniu w całym kraju czerwonej strefy - stąd tytuł utworu. Klip, w którym widzimy różne przebitki z jesiennych protestów, to dzieło Igora Wojtkowiaka.

"Red Zone to dość gorzki komentarz na temat zaistniałych wydarzeń na przestrzeni ostatnich miesięcy. Napisany w pierwszym lockdownie nie miał prawa bytu na 'Black Albumie' wydanym we wrześniu. Utwór zrealizowano w momencie gdy po raz drugi pojawiły się obostrzenia (moment Czerwonej Strefy dla całego kraju) skutkujące zamknięciem wszelkich biznesów, zakazem handlu czy uprawianiem sztuki. W kontekście kwarantanny narodowej i nieobowiązującej (!) godziny policyjnej słowa o zakazie zgromadzeń brzmią dość sensownie. Klip mocno inspirowany blisko rocznym bilansem w postaci niepokojów społecznych zasilany tak dobrze Wam znanymi materiałami ogólnodostępnymi w sieci i tradycyjnych mediach. W ciągu ostatnich miesięcy premier prosił nas aby pozostać w domu i skierować swój gniew i niezadowolenie na niego i resztę rządzących polityków. A więc panie premierze dziś siedzę w domu ale nadal zabieram głos. Zgodnie z zaleceniami." - mówi opis pod numerem.

Pod kawałkiem przypominamy nasz ostatni wywiad z Peją, który poprowadził Hirek Wrona.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami teledysków to śledź nasz dział Video

Szczegóły albumu znajdziesz w naszym dziale Premier Płytowych

Tagi: 

Nie słucham hh
Ja się w ogóle dziwię, że w dobie tego co się w tym roku działo na świecie, nasza "rapowa" scena prawie w ogóle nie porusza pewnych istotych tematów, tylko jak zwykle - płytkie gówno o niczym. Muzyka z taką mocą oddziaływania na ludzi tak nisko upadła, a środowisko jeszcze samemu sobie za taki stan rzeczy przyklaskuje. Ale co tam, ważne że się hajs zgadza. Sprzedane wartości, sprzedana godność. Wskazać obecnie kawałek, który będzie uznany za klasyk i który będzie puszczany i znany za w chuj lat to mission impossible. Wstyd...
15Rachel
Bardzo dobrze tym pedałom! Rychu ich zweryfikował
Real HH 90
Kawałek jest ok Peja nawija w tym kawałku o tym co się dzieje w tym kraju w tym roku ja osobiście mam inne zdanie na temat tego nie będę się tutaj wypowiadał bo bym tutaj się rozpisał dużo każdy ma swoje zdanie na ten temat który nawiązuje Peja w kawałku.
Dmx 7
Istnieje coś takiego jak kropka i przecinek. Zamiast ciągle słuchać hh to czasami poczytaj sobie książke.
Inne zdanie?
Tu akurat Peja ma rację! Sama prawda. Chyba, że jesteś za pisem
Killarmy
Kawałek zajebisty, jak dla mnie najlepszy z tej epki. Ale kto normalny siedzi w domu? Ja bym na łeb dostał. A tak na marginesie po bardzo dobrej epce 2050 i konkretnym krążku Black Album, zawiodłem się na AR-15.Bardzo słabiutko jak na Rysia. Może fascynacja malowanym dwulicowy lisem pseudo raperem quebo gubi Ryszarda?
S.H
Brak kasy za koncerty zjednoczył raperów przeciwko rządowi. Frustracja rośnie. Te migawki z klipu w niektórych miejscach to straszny brak wiedzy jak urywek z marszu niepodległości parę lat temu gdzie to była prowokacja z tym kopaniem. Amebowo się robi.
15Rachel
Najlepszego na Nowy Rok dla wszystkich użytkowników!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>