Mata, Quebonafide czy Bedoes - najpopularniejsi artyści na Spotify

Do końca roku został jeszcze miesiąc, mimo to największa platforma zaczęła udostępniać swoje pierwsze podsumowania i zestawienia końcoworoczne. Tym samym poznaliśmy najpopularniejszych polskich artystów oraz najpopularniejsze utwory i albumy roku 2020, w których dominował polski rap.

Najbardziej zdominowane przez polski hip-hop zostało zestawienie najpopularniejszych artystów, w którym wszystkie miejsca zajęli jego reprezentanci. Największym zaskoczeniem może być obecność Lanka na 3 pozycji, jednak to zapewne ze względu na oznaczenie rapera, przy wszystkich produkcjach, którymi się zajmował. Na pierwszym miejscu wylądował Taco Hemingway.

Najpopularniejsze utwory również przejął hip-hop, oprócz jednego kawałka - "Blinding Lights" The Weeknda. Ciekawa jest obecność numeru Sobla "Impreza", który zagwarantował mu trafienie do szerszej widownii i częściowo kontrakt w Def Jamie. Pierwsze miejsce objał Quebo z Darią Zawiałow z jednym z najpopularniejszych kawałków z "ROMANTICPSYCHO", "BUBBLETEA".

Wśród najpopularniejszych albumów obyło się raczej bez zaskoczeń. Pierwsze miejsce zajął Mata ze swoim "Sto dni do matury", natomiast drugie miejsce zajeło "ROMANTICPSYCHO", jednak pewnie różnica w streamach tych płyt była dosyć niewielka. Małymi niespodziankami są trzecia i czwarta pozycja, czyli "Opowieści z Doliny Smoków" Bedoesa i Lanka oraz "Królowa dram" popowej wokalistki sanah. Jeśli chodzi o trzecie solo Bedoesa, jego obecność może dziwić, ponieważ płyta ukazała się w zeszłym roku, a zdania na jej temat były mocno podzielone. Zestawienie zamknął Białas ze swoim "H8M5".

Poniżej możecie obejrzeć pełne listy top 5 polskich wykonawców, utworów i artystów.

Najpopularniejsi artyści 2020

Taco Hemingway
Quebonafide
Lanek
Bedoes
Mata

Najpopularniejsze utwory

Quebonafide, Daria Zawiałow, Duit – BUBBLETEA
The Weeknd – Blinding Lights
Sobel – Impreza
Taco Hemingway, Lanek – Polskie Tango
Mata -100 dni do matury

Najpopularniejsze albumy

Mata – 100 dni do matury
QUEBONAFIDE – ROMANTIC PSYCHO
Bedoes – Opowieści z Doliny Smoków
sanah – Królowa dram
Białas – H8M5

ten prawdziwy heyter
bedoes bardzo niezasłużenie zajął miejsca w zestawieniu. Pojedyncze kawałki jeszcze jakieś ok się trafią ale większość to jakieś gówno totalne, asłuchalne i niepotrzebne.
15Rachel
The Weeknd i sanah.Ciekawe

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>