B.R.O i Tau nagrali utwór dla ofiar przemocy w rodzinie - "800-120-002"

Dopiero co pisaliśmy Wam o kooperacji Tau i B.R.O promującej album pierwszego z nich, teraz pora na 'zamianę' - i tak jak utwór "Stars" opisywał rodzinne niebo, tak "800-120-002" opisuje... rodzinne piekło.

Ten singiel to wyraz wsparcia i otuchy dla wszystkich ofiar przemocy w rodzinie, co stało się w tym roku jeszcze większym problemem, gdy ofiary zamknięte w domach nie mają jak uciec od oprawców.

Raperzy postanowili podobnie jak Logic wstawić w tytuł numer, za którym kryje się Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Istniejąca od 1995 roku inicjatywa, której rola ważna jest szczególnie w tym trudnym czasie - ważne są też utwory takie jak te, które mogą podnieść na duchu osoby znajdujące się w dramatycznej sytuacji.

Czy ukazanie rodzinnego raju i rodzinnego piekła w dwóch wspólnych utworach było celowym założeniem od startu czy tak przypadkiem się ułożyło że można te single odczytywać jak dwie różne wizje rodzinnego domu? Spytaliśmy o to obu raperów:

Tau odpowiedział nam: "Tak się jakoś złożyło. B.R.O i ja mamy żony i dzieci więc wchodząc we współpracę postanowiliśmy zrobić coś wartościowego poruszając tematy rodzinne. Prawdę mówiąc nie pamiętam kiedy ktokolwiek dotykał tej kwestii w rapie."

B.R.O dodał za to: "Bardzo ciekawe spostrzeżenie i życzyłbym sobie żeby to było przez nas tak zaplanowane/zaprojektowane. Prawda jest jednak taka, że oba utwory powstały zupełnie niezależnie od siebie, a wspólny mianownik który odnalazłeś jest przypadkowy. Warto zaznaczyć, że utwór na płytę Tau powstał jako pierwszy. Możliwe wiec, że w jakiś podświadomy sposób tworząc utwór na moją płytę instynktownie uderzyłem w zupełnie przeciwny biegun."

Tau - Stars feat. B.R.O

Tagi: 

Ordo Iuris
Tau? Come on xD
KeepinItRealer
Top 3 polskich MC na scenie
03:14 7
Spoko

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>