11 poza-rapowych zwrotek z Hot16Challenge2

dodano: 2020-05-21 20:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 5)
Marian Lichtman, Paulina Przybysz, Krzysztof Zalewski

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie a zebrana suma przekroczyła już  3 000 000 zł. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych, oldschoolowych, newschoolowych i podziemnych oraz polityczno-społecznych zwrotkach, czas na rzut okiem poza środowisko rapowe. Oprócz raperów, do akcji przyłączyli się politycy, dziennikarze czy artyści mniej lub bardziej powiązani z branżą hiphopową. To właśnie ich zwrotkom poświęcimy uwagę tym razem.

Dawid Podsiadło

Już na wstępie autor Małomiasteczkowego uprzedza nas, że nie będzie rapował. W zamian zaoferował pogodną piosenkę, w której znalazło się miejsce na wszystko; od losowych głupot, przez muzyczne propozycje, do podziękowań dla służby zdrowia. 

Mrozu

Jeżeli komuś brakowało funku w polskim wydaniu, Mrozu wychodzi naprzeciw. Spośród paru gorzkich wersów i odwołanych planów, wybija się pozytywny groove, który umili siedzenie w domu chociaż przez 2 minuty.

Kacperczyk

Pierwsi reprezentanci muzyki alternatywnej w szeregach SBM Label w swojej gorącej szesnastce, zmieszali dorosłe z dziecinnym. #Hot16Challenge2 braci Kacperczyk stanowi niejako przedłużenie ich debiutanckiego albumu Sztuki piękne, który ukazał się 14. lutego.

Michał Anioł

Michał Anioł to, przede wszystkim, jeden z najwybitniejszych artystów renesansu. Tym razem mowa o polskim Michale Aniele, który postanowił zaśpiewać leniwy lovesong w ogrodzie.

Rosalie.

Pierwsza dama polskiego r&b jako jedna z pierwszych odpowiedziała na wyzwanie. Nie odchodząc daleko od bliskich sobie brzmień, z dużą dozą swobody i zmysłowości rapuje po angielsku, okraszając zwrotkę śpiewanymi akcentami.

Paulina Przybysz

Była członkini zespołu Sistars postawiła na oldschoolowy vibe. Płynąc po bicie Latarnika, piosenkarka komentuje obecną sytuację społeczno-polityczną w ironicznym tonie.

Krzysztof Zalewski

Muzyk, podchodząc nad wyraz ambitnie do challenge'u, sięgnął po automat perkusyjny, gitarę, pianino, looper i trzy mikrofony. Artysta pełni funkcję całego bandu, co zasługuje na szczególne odnotowanie.

Margaret

Środowisko hiphopowe mogło przekonać się o rapowych ciągotkach Margaret przy okazji Układanek Young Igiego. Między kolejną rozgrywką w Tomb Raider, a odcinkami serialu, wokalistka postanowiła odpowiedzieć na nominację. I wyszło jej to naprawdę dobrze.

Artur Andrus

Pan Andrus w swojej buntowniczej odsłonie, nieustannie zaraża nadzieją i pozytywną energią w błyskotliwy i pogodny sposób.

Marian Lichtman

Satyryczny mumble rap w wykonaniu Mariana Lichtmana obiegł środowisko hiphopowe z prędkością światła. Rzucając niemałe wyzwanie redakcji Rap Genius Polska, członek zespołu Trubadurzy, stworzył jedną z najtrudniejszych, do spisania i interpretacji, zwrotek w #Hot16Challenge2.

Kanalersi (Artur Barciś i Cezary Żak)

Karol Krawczyk i Tadeusz Norek stanowią filar polskiej popkultury przełomu tysiącleci. Panowie Artur Barciś i Cezary Żak, jako Kanalersi, zachwycają przede wszystkim aktorskim podejściem do tematu.

Sprawdź też:

Wszystko o Hot16Challenge2 i dotychczas opublikowane zwrotki

10 oldschoolowych zwrotek z Hot16Challenge2

10 pozytywnych i oryginalnych zwrotek z Hot16Challenge2

11 podziemnych zwrotek z Hot16Challenge2

11 newschoolowych zwrotek z Hot16Challenge2

12 polityczno-społecznych zwrotek z Hot16Challenge2

dom
JEPEPEPEPEJ
Bobby
Droga Redakcjo, w tym zestawieniu zdecydowanie zapomnieliście o szesnastce duetu Kwiat Jabłoni, a także o Brodce. Chociaż w przypadku tej drugiej było zdecydowanie rapowo! Pozdrawiam :)
mtz
Wiadomo, wszędzie są czarne owce i nie każda zwrota będzie OKEJ, ale ten challenge to złoto wysokiej próby
LUCEK z EX
Brodka rozjechała temat i jej nie ma ??
paletka i nara
Bródka to ten łyżwiarz?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>