Sokół, Peja, Pezet, Bilon czy Białas w liście do Prezydenta Dudy

Środowisko hip-hopowe reaguje na zaangażowanie Prezydenta Dudy w akcję Hot16Challenge2, przywołując w liście do niego temat sprawy Bonusa RPK i podpisów złożonych w Kancelarii Prezydenta.

Bonus został skazany na 5,5 roku więzienia oraz grzywnę w wysokości 450 tys. złotych za handel narkotykami, a dowodami w tej sprawie były teksty utworów rapera oraz zeznania jednego świadka. W marcu Sokół, Liroy, Mes czy WSZ złożyli w Kancelarii pudło z podpisami pod petycją o ułaskawienie Bonusa - w sumie ponad 107 000 podpisów.

Teraz pod specjalnym listem do Prezydenta podpisało się o wiele szersze grono raperów, wśród których znajdziemy zarówno weteranów sceny jak i przedstawicieli nowej szkoły.

W liście czytamy m.in.:

"Szanowny Panie Prezydencie
Stowarzyszenie 'Przeciw Bezprawiu 2018, w którego działania zaangażowanych jest wielu przedstawicieli środowiska muzycznego rapersko-hip-hopowego, z zainteresowaniem przyjęło Pana udział w akcji #hot16Challenge, której inicjatorem po raz kolejny jest Solar - Karol Poziemski, raper związany z wytwórnią SBM Label.

Cieszy nas fakt, że tak wielu zacnych ludzi wsparło akcję, która stała się okazją do finansowego wsparcia służb walczących z koronawirusem, ale także przybliżenia stylu muzyki, z którą utożsamiają się miliony ludzi na całym świecie. To głos wielu młodych ludzi żyjących w realiach blokowisk, często zmagających się z wieloma problemami, z wyzwaniami dnia codziennego. Dziś każdy nominowany może wesprzeć ten szczytny cel rapując swoich 16 wersów prawdy. Opowiedzieć krótką historię tego czym żyje, z czym się zmaga, o co walczy. Jest jednak człowiek, który tej szansy nie ma. To Oliwier Roszczyk – Bonus RPK, także przedstawiciel nurtu ulicznego rapu, nasz przyjaciel, wspaniały ojciec dwóch synów, partner, syn. Autorytet wielu młodych ludzi, który swoimi utworami często pokazuje jak ważne są honor, uczciwość, praca, szacunek do drugiego człowieka i miłość do Ojczyzny. Bonus RPK odsiaduje wieloletni wyrok więzienia wydany na podstawie pomówienia, bez żadnych innych dowodów. Sprawa Bonusa RPK jest tematem wielu medialnych audycji, dyskusji i wciąż wzbudza wiele emocji. W tym miejscu chcielibyśmy wspomnieć Panu Prezydentowi, że w styczniu i marcu tego roku złożyliśmy do Kancelarii Pana Prezydenta łącznie ponad 107.000 podpisów obywateli wspierających prośbę o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, o warunkowego zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinie"

Pełną treść znajdziecie poniżej.

reklama
16:57 7
Zobaczymy

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>