Ero JWP "Elwis Picasso" - 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Na solowy materiał od Ero ludzie czekają od momentu pojawienia się go na scenie. W 2013, kiedy hype na członka JWP był szczytowy, wszyscy ponownie zaczęli rozglądać się za płytą Jaśnie Wielmożnego Pana. Ostatecznie na Elwisa Picasso musieliśmy poczekać aż do 2019 roku. My odsłuchaliśmy już całość i mamy dla Was 5 rzeczy, których nie wiecie o nadchodzącym krążku Erosa.

Klasyczne brzmienie

Warszawiak postawił na lata 90. Boombapowe, złoto-erowe brzmienie dudni od początku do końca. Odpowiedzialni są za to m.in. Oer, Szczur, Returnersi czy Szwed SWD. Album składa się z 19 utworów; 6 z nich urozmaicili tacy DJ-e jak Chwiał, Falcon1 czy Decks. 

Dużo braggi

Nikogo nie powinno dziwić, że reprezentant JWP lubi się przechwalać. Elwis Picasso braggą stoi, a gospodarz nie bierze jeńców. Rymy sypią się gęsto, a pewność siebie napędza go niczym paliwo rakietowe. 

Raper z przesłaniem

Członek JWP, choć rzuca braggą nieustannie, nie zapomniał o młodszych słuchaczach. Mając ich na uwadze, postanowił zawrzeć kilka słów na temat szkodliwości różnych używek. Koronnym przykładem jest "Dno", choć takich fragmentów można szukać na całym Elwisie.

Zróżnicowani goście

Spośród zaproszonych najbardziej rzuca się w oczy obecność Pyskatego. Nieobecny od dłuższego czasu raper zrobił wyjątek i pojawił się na solowej płycie Erosa. Oprócz niego na albumie zjawili się m.in. Kuba Knap, Skip, Pih oraz oczywiście inni członkowie JWP. Każdy z obecnych wniósł coś charakterystycznego dla siebie.

Hip hop tętniący w rytmie Warszawy

Twórczość Erosa to swego rodzaju hołd dla stolicy. Warszawiak na każdym kroku podkreśla swoje pochodzenie. Elwis Picasso może posłużyć jako soundtrack do zwiedzania WWA lub zobrazować brzmienie charakterystyczne dla stołecznych oldschoolowców.

cnxx AIR
z szcunkiem dla dziennikarza ale Erosa nie trzeba recenzowac...
s.
Kokakola też reklamy nie potrzebuje a za miesiąc Ci TIRY z TVka będą wyskakiwać :) A co do samego Ero to jaram się w ch**. Dzisiaj już kurier pewnie się pojawi.
To..
23:24 7
ERO KOSI ŁAPKI
Nie nooo! Klasa sama w sobie, zresztą nagrywanie pod szyldem i w stajni Daf Jam Records zobowiązuje do wydania poczciwej muzyki a nawet sztosu. To jest ten właśnie legendarny rap jak legenendarna polska siła w wykonaniu Janka Błachowicza
Elo
Ten cdek rozjebie to pewniak!!!!!
Lil sqqa
Jak dla mnie jedyny dobry track erosa to" bez przesady" reszta to jakiś nie wypal ani bragigi ani przesłania zwykły rap o rapie, A ZAZNACZAM ŻE JESTEM WIELOLETNIM FANEM
Chemson
Mam podobne odczucia
3 sław
To nagrajcie coś lepszego, gówno się znacie. Miało być klasycznie i jest. Co on musi wydać żeby wielomożnym panom dogodzić
XD
To jest dobrego zjebane podejście. Gościu, żeby kurwa coś ocenić nie trzeba samemu tego lepiej zrobić. Jak kurwa kucharz Ci przygotuje steka i jest chujowy to znaczy, że nie możesz tego powiedzieć bo sam nie zrobisz lepszego? WTF.
s.
Bez przesady :) nie ma tak źle a wręcz przeciwnie, płyta kozacka. Wiadomo, że głównym tematem jest sam autor ale znajdzie się też troche wersów o czym innym.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>