Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #8

Farid Bang & Kollegah

Kolejny poniedziałek - kolejny odcinek!

To był prawdziwy tydzień kontrowersji w niemieckim rapie. Gzuz wypuścił nowy teledysk, chwilę po tym przeszukanie przez policję kryminalną mieszkania innego członka 187 - Maxwella - z powodu podejrzenia o handel narkotykami i bronią. Pierwszy muzyczny znak od Bushido po rozstaniu z klanem Abou Chakar. Przyznanie nagrody Echo dla Kollegah i Farid Banga, które wywołało dyskusję na temat wolności artystycznej po kontrowersyjnym punchu tego duetu.

Trettmann - New York | A COLORS SHOW sho
Pierwszy show  berlińskich kreatorów gustu Colors nie w kolorze. Colors postanowiło dostosować epizod z Trettmannem do klimatu płyty i wyemitować go w szarości. "New York" promuje album #DIY.

Booz - Der Boy (prod. KimboBeatz) // JUICE Premiere
Luźny teledysk reprezentanta Hamburga wydany na platformie magazynu Juice.

GZUZ - Drück Drück (feat. LX)
Drugi teledysk reprezentanta 187 Strassenbande z gościnnym udziałem LXa promujący album "Wolke 7". Agresywne treści, agresywne flow i agresywny teledysk do których przyzwyczaili już nas 187.

AFROB - Fühlt sich gut an (Mutterschiff Deluxe Edition)
Oldskulowy reprezentant Stuttgartu postanowił przypomnieć o swoim albumie z 2016 roku "Mutterschiff" wypuszczając teledysk do "Fuehlt sich gut an" z wersji deluxe tej płyty.

Majoe ✖️WIR STÜRMEN DIE FIBO WIE DIE 300✖️ [ Zec+ UNDERGROUND EXPO 2018 ]
Reprezentant wytwórni Banger Musik postanowił zdissować chyba największe targi kulturystyczne w Niemczech Fibo i zapowiedzieć swoją obecność na konkurencyjnym wydarzeniu odbywającym się w tym samym czasie - ZEC + Underground Expo.

ENEMY - AZIZAM [Official Audio]
Kolejny kawałek reprezentanta Azzlacków promujący album "Portami Via"

Teesy - Usain Bolt (Official Version | Prod. by Teesy)
Piosenkarz należący do wytwórni znanej z wypromowania Cro - Chimperator - zapowiada swój najnowszy album "Tones" teledyskiem do kawałka "Usain Bolt"

Pimf - Weiß auf Schwarz (prod. Jectah)
Album "Windy City" co prawda już wyszedł, ale na kolejny teledysk nigdy nie jest za późno. Kawałek opowiada o problemach mieszkania w małym miasteczku, gdzie "kiedy patrzy na 90% tych ludzi to chce mu się rzygać, ale to dzięki tym 10% żyje mu się tu tak dobrze".

Sentino - Arellano Félix prod. CaPo BeatZ & It's Adrian
Sentino w Polsce przedstawiać nie trzeba, prędzej w Niemczech, gdzie fani o nim już dawno zapomnieli. Sentino postanowił spróbować swoich sił po raz kolejny na niemieckiej scenie - zobaczymy jak skończy się to tym razem. Kawałek "Arellano Félix" promuje epkę "El Malo", której premiera została przewidziana na 1. czerwca 2018 roku.

Marsimoto - Hollyweed
Marismoto nie zwalnia tempa. To kolejny teledysk promujący album "VERDE". "Marsi stał się hipsterem, kupił sobie domek w Newport Beach ".

Samra - Rohdiamant (prod. Bushido)
Pierwszy znak muzyczny od Bushido. Co prawda tylko w roli producenta, ale dobre i to. Bit Bushido w jego starym dobrym stylu, a rap Samry - najnowszego nabytku wytwórni Bushido. Oznacza to najprawdopodobniej koniec wytwórni ersguterjunge - na amazonie widnieje jako label Bushido, a nie znana już bardzo dobrze wytwórnia.

Kollegah & Farid Bang ✖️ ALL EYEZ ON US ✖️ [ official Video ]
Teledysk, w którym Kollegah i Farid atakują media i bronią się przed oskarżeniem o antysemityzm po nominacji do nagrody Echo. Chodzi o kontrowersyjny bitewny wers Farida: "mamy bardziej wyeksponowane mięsnie niż u więźnia Auschwitz".

Namika - Je ne parle pas français
Namika nie umie mówić po francusku, ale nie przeszkadza jej to w docenieniu piękna tego języka. Jest to trzeci singiel promujący najnowszy album Namiki "Que Walou" i chyba pierwszy, którego celem jest podbicie radiowych list przebojów.

Ufo361 - „OHNE MICH“ [Official HD Video]
Happy release week, Ufo 361. Kolejny teledysk i najprawdopobniej ostatni promujący długo wyczekiwany album reprezentanta Berlina - "808".

FLEXIS - PRINCE CHARLES (prod. BOBBY SOULO)
"Prince Charles" jest czwartym singlem promującym mixtape "Kaufhaus Jandorf" Flexisa.

Kana & Mavie - Frankenland, kein Bayern
Trzeci teledysk od Kana i Mavie promujący album "Black Money Negus", który dostępny jest na soundcloudzie i bandcampie. To nie Bawaria, tylko Frankenland.

Kontra K - ODER NICHT
Kolejny teledysk promujący album "Erde & Knochen" z bardzo znanym samplem.

Manuellsen & Micel O - New Jack City(prod. by Young mesh)
Drugi singiel z kolabo albumu Manuellsena i Micel O "NJC"

DARDAN - HIGHLIFE (prod. PzY)
Najprawdopodobniej pierwszy singiel Dardana z najnowszej płyty "DLK", którym zamiarem jest podbicie radiowych list przebojów.

Namika - Je ne parle pas français (Beatgees Remix) feat. Black M
Po co kręcić jeden teledysk, skoro można nakręcić dwa? Drugi teledysk do kawałka Je ne parle pas francais, tym razem z gościnnym udziałem członka francuskiej grupy Sexion d'Assaut - Black M w remixie Beatgees.

DREXOR - INTRO (PROD. LEX LUGNER)
Intro z albumu Drexora "Tarantula 2".

PUNCH AROGUNZ - VAKUUM (prod. by MONROE)
Singile promujący album "Schmerzlos", którego premiera zosała przewidziana na 25 maja 2018 roku.

LUCIANO - ROLI (prod. by DEEMAH)
Nowy teledysk reprezentanta Locosquadu.

Poniżej znajdziecie w kolejności wszystkie numery zebrane na specjalnej playliście na naszym kanale YouTube - zapraszamy do subskrypcji:

Słavomir
Moglibyście zrobić podobną akcję dotyczącą francuskiego rapu. Poza tym fajnie jakby najciekawsze płyty z Francji i Niemiec były w dziale Premiery Płyt.
kueawa
dajcie teledysk pod tekstem macie jedną dobrą serię i jeszcze przez lenistwo ją niszczycie.
Mateusz Natali

Po jednej z sugestii w komentarzach daliśmy te numery jako całą playlistę, po to by można je włączyć raz a nie każdorazowo klikać każdy kolejny numer, i po to by można wrócić do całej listy i odpalić ją sobie na YT w dowolnej chwili :)

Immortal Tech
Koniec ersguterjunge można nazwac fake newsem. Skąd wiecie, że Bushido rozstał sie z Abou Chaker Clan :D Przecież to nie jest koło rózańcowe, że można sobie z niego wyjśc z dnia na dzień, zwłaszcza jak jest sie multimilionerem w euro
Michał Kubacki

no bo oficjalnie rozstal sie juz z Arafatem, oficjalne statementy juz byly z obydwu stron?

  • Audio CD (28. September 2018)
  • Anzahl Disks/Tonträger: 2
  • Format: Doppel-CD
  • Label: Bushido

takie info widnieje na amazonie przy nowej plycie bushido. nie uwazasz, ze to dziwne, ze przy labelu widnieje Bushido, a nie ersguterjunge. Prawa do ersguterjunge pozostaly najprawdopodniej w rekach Arafata.

 

 

Immoral Tech
Jeżeli prawa do ersguterjunge ma Arafat to faktycznie mogli się rozstać, ale swoje musieli zagarnąć. Tylko ciekawe czemu właśnie teraz, jak Kollegah wygarnął, ze ersguterjunge to wytwórnia niewolników. No o ciekawe co z kontraktami np. Shindy, samej tez jeszcze tam był podpisywany

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>