Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #7

Marsimoto

To już siódmy cotygodniowy przegląd niemieckiego rapu, a wśród premier  m. in. nowa Namika, Kool Savas, Sido, Marsimoto, Capital Bra, Nura, Sun Diego, Yung Hurn, Olexesh, Eunique i wielu, wielu innych.

Namika - Que Walou
Drugi teledysk tytułowy promujący drugą majorową płytę Namiki. "14 lat i słucham Wu Tangu, // pierwszy raz zarapowałam na tejpie od kuzyna. // Nie chcieliśmy wiele, chcieliśmy wyjśc z tego gówna // mamo zobacz, teraz rapuję dla nas obu //  21 lat podpisuję pierwszą umowę // nie przyniosła wiele, ale to mój pierwszy krok w kierunku celu // nigdy więcej dwupokojowego pokoju, nigdy więcej zasiłku dla bezrobotnych // wyciągnę nas stąd, mamo uwierz mi". I wyciągnęła.

Savas & Sido "Haie” feat. Nico Santos (prod. DJ Desue)
Wspólny projekt Kool Savasa i sido został niespodziewanie zapowiedziany na 20. edycji splasha! w 2017 roku, jednak chyba materiał nie spełniał pokładanych w nich oczekiwań. Dla mnie nuda, ale może wy macie inne zdanie.

AHZUMJOT - THUGGER FEAT. OG KEEMO (PROD: FUNKVATER FRANK)
Kolejny luźny kawałek od Ahzumjot. Tym razem z gościnnym udziałem Og Keemo i o dziwo kawałek nie został wyprodukowany przez niego samego, lecz tym razem przez Funkvater Franka.

ROBO - Unsichtbar (prod. by morten) (Official Video)
Teledysk promujący wydawnictwo "P.O.P" reprezentanta Immer Ready.

Marvin Game - Nie Wieder Broke (prod. by niqo nuevo x morten) (Live Video)
Wersja live kawałka Nie Wieder Broke masterminda kolektywo-wytwórni Immer Ready. Marvin Game nie będzie nigdy znów broke.

Caramelo – Bolzplatz (Official Video) (prod. Rob $urreal)
Reprezentant wytwórni Life from Earth znanej przede wszystkim dzięki Yung Hurnowi wyda 25 maja nowy mixtape "Sirius B". "Bolzplatz" jest pierwszym singlem z tego wydawnictwa.

CAPITAL BRA - 5 SONGS IN EINER NACHT (PROD. THE CRATEZ)
Capital Bra, jak będzie chciał, to nagra 5 kawałków w jedną noc. Kawałek wyprodukowany przez The Cratez to dość niespodziewanie trochę lżejsze brzmienie niż do tej pory nas przyzwyczaił Capital. Jest to pierwszy singiel promujący album "Berlin lebt".

Marsimoto - Immer Wenn Ich High Bin feat. Walking Trett
I wszystko stało się jasne. Wiemy, dlaczego w ostatnich tygodniach pojawiło się tyle luźnych tracków zielonego przybysza z kosmosu. Nowy album o nazwie "Verde" od alter ego Marterii ukaże się już 27 kwietnia. W kawałku gościnnie wystąpił Ronny Trettmann pod pseudonimem Walking Trett.

Estikay - Blueberry Boyz
Wychowanek sido wypuścił teledysk najprawdopodniej promujący nadchodzącą trasę koncertową. Brzmienie "Blueberry Boyz" jest dużo bardziej nowoczesne niż do czego nas przyzwyczaił Estikay.

Nura feat. SAM - babebabe (prod by. Mantra & Krutsch)
Chyba pierwszy kandydat na letni niemiecki hit w 2018 roku. Nura, znana z duetu SXTN, nagrała wspólny teledysk z SAM. I sądząc po przekonowująco zagranych pikantnych scenach , czyżby Nura i SAM byli pierwszymi niemieckimi Jay-Z i Beyonce?

Yung Hurn - Hellwach
Yung Hurn jest rozbudzony. Ciężko to stwierdzić po tym teledysku, który bardziej kojarzy się z chilloutowymi klimatami. Jest to kolejny teledysk promujący album "1220".

PAYY - Nur für den Moment (Prod. by Remoe)
PAYY żyje chwilą, kawałek wyprodukowany przez Remoe promuje mixtape "Zero", który jest już dostępny na wszystkich platformach muzycznych.

Mortel - Pablo (prod. by Don Alfonso)
Mortel chce kolekcjonować tylko purporowe banknoty Euro, z całą pewnością pomogą mu w tym topowe znajomości na niemieckiej i francuskiej scenie. Singiel Pablo promuje debiutancki album "A R R I V E".

Moe Phoenix feat. Tjay - Abu Dhabi (prod. by Unik)
Moe Phoenix również zakochany jest w purporowym kolorze i ma tyle kilo w Maserati, że policja kryminalna będzie go śledziła aż do Abu Dhabi. To kolejny singiel promujący album "Noa"

PLUSMACHER - BAR BEZAHLT ► Prod. The BREED
Plusmacher płaci za wszystko gotówką i nie płaci podatków. Singiel promuje album "Hustlebach", którego premiera została przewidziana na 1. czerwca.

OMIK K - Oh Oh Oh - ft Olexesh (Prod. by Phatal Beatz)
Singiel z gościnnym udziałem Olexesha promuje album "Cono".

Sun Diego - Eloah prod. by Digital Drama
Sun Diego coraz odważniej porzuca swoje alter ego. Nie chce nigdy znów zarabiać purpurowych banknotów dzięki koce i ma nadzieję, że Eloah mu za to wybaczy.

Olexesh - Zu High (prod. Veteran & Zeeko)
Teledysk promujący album "Radioaktiv". Olexesh rzucił również parę wersów po rosyjsku.

Füffi - Lifecoach / Cool investiert
Podwójny teledysk do kawałków Lifecoach i Cool investiert promuje EPkę "Alles Neue Freunde", której premiera juz 18. maja.

Eunique x Azzi Memo ► BLUFF ◄ prod. by Michael Jackson & Staticbeatz
Kolejny teledysk promujący nadchodzący debitunacki album Eunique "Gift". Tym razem z gościnnym udziałem Azzi Memo. Wszystko to blef.

Maschanda - Mit Dir
Teledysk, co prawda, ma już cztery miesiące, ale ja ją odkryłem dopiero w tym tygodniu. "Mit Dir" to bardzo przyjemne R&B z nawiązaniem do hitu Destiny`s Child - "Say My Name". Singiel promuje wydawnictwo "86400s".

Poniżej znajdziecie w kolejności wszystkie numery zebrane na specjalnej playliście na naszym kanale YouTube - zapraszamy do subskrypcji:

sadfasdf
dajcie lepiej post o tym że graczyk podjebał bit od meek milla
Ktoś
Zarąbista inicjatywa, dawajcie więcej. Szkoda, że niektóre kawałki z DL nie są dostępne na spotify dla Polaków :D.
ODB RIP
Fajnie fajnie, ale wiekszośc to nic nieznaczące raperzyny w DE. Zaskoczył tylko kawałek Sun Diego, ale negatywnie, bo zarzucał innym, że kopiują francje a zrobił to samo, w dodatku zaprzecza wszystkiemu co nagrał jako Spongebozz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>