Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #6

Namika

Tyle premier kobiecego rapu, że można byłoby sądzić, że w tym tygodniu odbywał się Dzień Kobiet, a nie Wielkanoc.  Premiery swoich teledysków świętowała Namika, Schwesta Ewa, Eunique, Azet, Bausa, Yung Hurn, Capital Bra, Marsimoto, Manuellsen & Micel O i wielu, wielu innych.

Pierwszy teledysk promujący drugą majorowa płytę Namiki "Que Walou". Sama Namika określa swoją twórczość jako przyśpiewkowy rap, a jej kawałek "Lieblingsmensch" byl jednym z największych radiowych hitów w 2015 roku w Niemczech. "Ahmed (1960-2002)" to autobiograficzna opowieść o ojcu Namiki, którego nigdy nie widziała na oczy. "9 miesiąc, a on się nie pojawiał już u mamy /u niej rosnące długi i rosnący brzuch (...) / urodziłam się, cała rodzina mojej mamy to wspólnie świętowała, / a prywatny detektyw polował w tym czasie na mojego ojca / dowiedzieliśmy się potem, że został deportowany / i odbywa karę aresztu w więzieniu w Nadorze. / kiedy wyszedł, kazał nam wracać jakbyśmy byli jego własnością / nawet sam tego nie zrobił, tylko wysłał swojego szwagra / zagroził, że mnie porwie, kiedy mnie zobaczy / od tej pory nigdy nie mogłam bawić się sama na dworze"

Szósty singiel Azeta promujący wydawnictwo "Fast Life". Kawałek "Mama" jest dedykowany, jak można się domyślić, mamie i został wyprodukowany przez Dennisa Koera.

"Ten pijak też potrafi grać na pianinie?" - nikt się tego raczej nie spodziewał po autorze hitu numeru jeden w Niemczech w 2017 roku "Was Du Liebe nennst". A i do tego śpiewa całkiem nieźle. Bausa zaprezentował kawałek "Was kostet mich deine Liebe" w wersji akustycznej w ramach koncertów akustycznych BRKNa. Sam BRKN dołączył się muzycznie na fristajlu na saksofonie. Cytując samego Bausę "Jaki seksowny jest ten gość na saksofonie!". Kawałek promuje album "PowerBausa".

Kolejny teledysk promujący nową płytę "1220" chyba najśmieszniejszego niemieckojęzycznego rapera - Yung Hurna. "Wszyscy nas nienawidzą, ale oglądają". "Sie schauen" został wyprodukowany przez Emphasis.

Summer Cem sunie 200 km na godzinę. Pierwszy singiel o tytule "200 duesen" zapowiada album "Endstufe", którego premiera już 1. czerwca.

"Berlin żyje" - krótki teaser zapowiadający najnowszy album rapera o ukraińskich korzeniach - Capitala Bra. "Pochodzę z bitew fristajlowych "Rap am Mittwoch" i pierdolę każdego, co ma cokolwiek przeciwko temu".

"Długo mnie nie było i cholera, zaraz znów mnie nie będzie na długo, kurwa". Schwesta Ewa, raperka o polskich korzeniach, ustosunkowuje się w kawałku m. in. do zarzutów o nakłanianiu do prostytucji. "Media piszą głupoty, że zmuszam nieletnie do prostytucji, a każdy wie, że nie robię biznesów z dziećmi". Przy okazji obrywa się raperce Kitty Kat: "Od kurwy do gwiazdy rapu, taka sam przebieg kariery jak w przypadku Kitty Kat, tylko odwrotnie". "Schubse den Bullen" to pierwszy singiel promujący nową płytę siostry "AYWA", której premiera została przewidziana na 1. czerwca 2018 roku.  

Intro, które zaśpiewała Rola i pierwszy singiel "Problems" z kolabo albumu Manuellsena i Michel O. Projekt zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Kolejny teledysk Eunique promujący album "Gift" do kawałka "Lila" nakręcony w Berlinie.

Chyba pierwszy kawałek nagrany przez austriackiego rapera Left Boya po niemiecku. Teledysk "Heiss"promuje album 'Cash is Fesch'

Boysindahood ufają tylko sobie samemu. Podwójny teledysk do remixu Vertrau Mir Nur Selbst i do kawałka Schotter promuje 'Mixtape Vol. 2'.

Nowe luźne (?) kawałki od zjaranego blata bliźniaka mainstreamowego rapera Marterii o nazwie "Chicken Terror" i "Go Pro". Na razie nie wiadomo, czy planuje on jakieś nowe wydawnictwo od zielonego przybysza z kosmosu.

Happy release day MC Bomber! Album "Gebuesch" ukazał się w ten piątek, a do najprawdopodobniej ostatniego teledysku do kawałka "Maennersache" z tego wydawnictwa bomba zaprosił rapera DCVDNS. Męskie sprawy!

Co prawda teledysk wyszedł już dwa tygodnie temu, ale go przeoczyłem, a warto wspierać newcomerów. Elias "pochodzi z Kongo, a wygląda jak n**** z Harlemu". Tytuł kawałka nawiązuje do dealera narkotyków - Alpo Martineza.

Kawałek Farda, w którym porównuje tatę do superbohatera. Gościnnie udzielają się na nim Pa Sports i Moe Phoenix.

GRiNGO zaprosił do najnowszego teledysku Trettmana. Kawałek "Wonderland" został wyprodukowany przez Goldfinger.

Kolejny teledysk, którego premiera umknęła mi w marcu. Sugar MMFK zobaczymy tylko w paryskim trikocie, nie w żadnym Versace.

Kalazh44 z gościnnym udziałem Capitala Bra w kawałku Kokayn wyprodukowanym przez Goldfinger.

Nowy kawałek od reprezentanta Azzlacków - Enemy`ego. "Flex" promuje album "Portami Via".

Nowy teledysk od zespołu OK KID do kawałka "Wut lass nach". Złość przemija.

Nowy teledysk od byłego wychowanka Bushido - M.O.030. Kawałek "Daemonen" został wyprodukowany przez MYVISIONBLURRY.

Kolejny teledysk duetu Crack Ignaza i Young Krillina promujący projekt "Bullies in Pullis II" do kawałka "Gilmore Boys". Jest to również wideorelacja z listening session najnowszej płyty.

Podwójny teledysk od Du Maroca do kawałków Ich mach es fuer i A trois wyprodukowany przez ThankYouKid / Gorex. Kawałki promują album 'MOCRO'.

Poniżej znajdziecie wszystkie numery zebrane na specjalnej playliście na naszym kanale YouTube - zapraszamy do subskrypcji:

polski rap gówno
to ta dziwka już nie pierdzi?
11
Tak szczerze szczerze. Ta seria to sztos, myślałem, że interesuje się niemiecką sceną a tu dla mnie wszystko nowe. Beka trochę że Niemcy a prawie każdy kawałek jak z Usa (nie przeszkadza mi to )
ok
To jest dobre jeszcze coś z Francji i Rosji by się przydało. Przy takich seriach ten portal ma szansę zostawić w tyle te inne patolskie serwisy o rapie.
kokoko
niby wszystko fajnie, pięknie, ale kogo kurwa obchodzi niemiecki rap? :D jeszcze typ tu jakiś napisał że coś z Francji i Rosji by się przydało.. po kiego chuja? Tu 3/4 osób nawet nie ogarnia amerykańskiego rapu po angielsku, wchodzą tylko żeby poczytać o Taco Hermafrodycie, Quebonafiucie, Białas/Solar, Kciukach, Tym Typie Mezo i innych gównach, a wy tu jeszcze dorzucacie jakieś szczekanie po niemiecku co rozumie 1 osoba na 100 000
która
dobra, który kawałek to ta ze zdjęcia, bo nie chce mi sie wszystkich sprawdzać.
checked
Wygląda lepiej niż rapuje
etyben1
propsy za playliste, teraz czekamy na edycję francuską tej serii :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>