Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #4

Eunique

Czwarty tydzień i niemiecki rap nie zwalnia tempa. Również i w tym tygodniu dużo głośnych premier od znanych raperów, m. in. MoTripa, Ufo361, mojej ulubionej newcomerki Eunique, Azeta, Chefketa, Crack Ignaza czy Money Boya. Gel Keyfim Gel!

Dziennikarz Rooz chce zostać pierwszym niemieckim DJ Khaledem? To chyba pierwszy przypadek w niemieckim rapie, gdzie executive producer jest na równi w hierarchii z raperem. MoTripa możecie znać z hitu "So wie du bist" oraz ze wspólnego albumu z Jimkiem. Singiel zapowiada pierwszą ekskluzywną playlistę Rooza na spotify: "ROOZ NATION"

Nikt z Was nie ma takiej mocy jak Ufo361 i Capital Bra. Teledysk "Power" zapowiada album Ufo361 "808", którego premiera już 13 kwietnia.

Kolejny teledysk zapowiadający debiutancki album "Gift" mojej obecnie ulubionej newcomerki Eunique. W kawałku "CHECK" gościnnie usłyszymy i zobaczymy prawdziwego OG niemieckiego rapu Xatara, który swojego czasu zaplanował napad na dostawę konteneru ze złotem

Piąty singiel Azeta "Kriminell" z albumu "Fast Life", na którym gościnnie udzielili się Zuna i albański raper Noizy. Jak dla mnie twórczość KMN Gang brzmi ostatnio na jedno kopyto, ale może Wy macie inne zdanie?

Nowy singiel od Chefketa z gościnnym udziałem zjaranego alter ego Marterii - Marsimoto. Marsi spróbował nawet swoich sił w rapowaniu po turecku.

Trettmann to ulubieniec krytyków, który sukcesywnie zgarnia coraz większy fanbase. Jest to drugi teledysk promujący album wydany we wrześniu 2017 roku #DIY, na którym gościnnie wystąpili m. in. Bonez MC, Raf Camora, GZUZ czy Marteria.

Drunken Masters wyprodukowali bit mlodemu, jeszcze nieznanemu raperowi Felly, który reprezentuje ich wytwórnię Crispy Crust Records. W promocji chłopakowi pomogli najbardziej fejmowi koledzy pijanych mistrzów - Casper i Ahzumjot - tworząc remix kawałka "Ibrahimovic"

Good Vibe Music. Czy potrzeba coś więcej niż łyk Pino Grigio i granie na Nintendo w Super Mario? Teledysk promuje wydany w zeszłym tygodniu wspólny projekt  "Bullies in Pullis" austriackich raperów Crack Ignaza i Young Krillina, który reprezentuje swag na wózku inwalidzkim.

Teledysk do tytułowego kawałka z płyty MC Bomber "Gebüsch", której premiera została zapowiedziana na 30. marca 2018. Oldskulowy niemiecki rap w stylu starego MOR i skrecze robione rękoma.

Raper reprezentujący Mannheim preferuje boombapowe bity i nie ma czasu na żadne głupoty.

Dwóch raperów wysyła wersy przeciwko wszystkich wack-MCs i wyśmiewa hipokryzję sceny. Teledysk "Abgang" promuje wydawnictwo "Soli-Inkasso"

Money Boy powrócił do swojej starej, dobrze znanej ksywki i nie mianuje siebie już głównie jako YSL Know Plug. Mbeezy zwolnił ostatnio trochę tempo i nie wypuszcza kolejnych tracków taśmowo, ale wszystko wskazuje na to, że wraca do swojej sprawdzonej formuły. Luźny kawałek i remix rapera z Atlanty Trouble DTE

Hiob powraca ze swoim truskulowym brzmieniem i chce "dotknąć słońca". Teledysk "An der Sonne" zapowiada nadchodzący album Hioba "Abgesänge"

Dwa podziemne berlińskie crew BHZ i Rapkreation połączyły siły i ogłaszają koniec kariery wszystkich plastikowych raperów.

etyben1
zajebista ta seria, marzy mi się taka sama, ale dotycząca francuskiego rapu
mewho
podpisuje sie
mewho
podpisuje sie
pwa
dołączam się do prośby
mlody98
jesli chodzi o niemiecką scene polecam sprawdzic Blokkmonste , Schwartza lub Rako z Hirntot Records

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>