Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #2

Kontra K

Ponoć zawsze najciężej jest nagrać drugą płytę -  myślalem, że podobnie będzie w przypadku drugiego cotygodniowego przeglądu niemieckiej sceny. Nic bardziej mylnego. Ten tydzień również obfitował w wiele nowych niemieckich premier muzycznych, a wśród nich między innymi Kontra K, Zuna z KMN Gang, Olexesh, Fanta 4 czy Ahzumjot.

"Pomiędzy niebem a piekłem" to chyba najważniejsza premiera w tym tygodniu od Kontra K. Motywacyjny rap pasjonata kickboxingu promuje nadchodzący album "Erde & Knochen", który ukaże się już w maju.

Singiel Zuny "Aye" zostanie wydany na EPce promującej cały skład KMN Gang - KMN Street EP, która dołączona będzie do albumu Azeta "Fast Life". Premiera krążka już 30. marca. Tym razem obyło się bez żadnych zwierząt w teledysku.

Kiedyś wyśmiewani i oskarżani o sellout, dziś wielu życzyłoby sobie takiego brzmienia. Dziadkowie niemieckiego rapu Michi Beck, Smudo, Thomas D i And.Ypsilon powracają z nowym singlem "Tunnel" promującym album "Captain Fantastic", którego premiera już 27. kwietnia. Jest to ponoć pierwszy teledysk na świecie nagrany jako "Augmented Reality", który można ściągnąć w Appstorze. 

Chyba wszystkie memowe momenty niemieckiego rapu uchwycone w jednym teledysku. Bardzo pomysłowe. Teledysk "Mekka der Dopeness" promuje nadchodzące wydawnictwo "Gebüsch" tego pyskatego rapera z Berlina.

Olexesh nie zwalnia tempa. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o jego nowym teledysku, w tym tygodniu również nie zabrakło nowości od rapera ukraińskiego pochodzenia. Tym razem jednak gościnnie wystąpili uliczni raperzy należący do Azzlacków: Hanybal i Celo&Abdi.

Rap o rapie i związanymi z nimi rozterkami na oldskulowym bicie promuje nadchodzący album "Windy City". "Nie mam pojęcia, kto w przyszłości zapłaci za moją rentę", ale "to mu leży i tak się spełniam". "Tyle przeżyłem i tyle spieprzyłem przez muzykę".

Ahzumjot chyba dostosował tytuł kawałka do warunków panujących na dworze. Jeden z najbardziej niedocenionych raperów niemieckiej sceny ujął to bardzo krótko: BRR BRR

Kwam-e znany z gościnnego występu w viralowym teledysku Ace Tee "Bist Du Down" nie postanowił spocząć na laurach i wypuścił trzeci singiel promujący EPkę "Whut Da Phunk". Oldskoolowe brzmienie wyprodukowane przez Samyego Deluxe`a. To chyba wystarczająca rekomendacja?

Nowa produkcja Dextera z gościnnym udziałem Waldoe i Kuchenmanna. Przy okazji również pocztówka z odbytej trasy koncertowej. Czyste wersy, zero hype`u, trueschoolowe brzmienie. "Mam pieniądze na vino bianco// Mam pieniądze na vino rosso // mam pieniądze na parę czystych skarpet //ale na pewno nie mam pięniedzy na ciuchy od supreme"

Wychowanek i back up Money Boya, członek Glo Up Dinero Gang i "pierwszy raper z maturą" nagrał kolejny teledysk o leanie i drogich ciuchach. Zakupy tylko w KaDeWe!

Kolejny teledysk promujący album mistrza freestyle`u Farda "Alter Ego 2". Jest to następca albumu z 2010 roku. "Miłość jest ślepa" - Fard rozprawia się na tracku ze swoimi zawodami miłosnymi.

 Pośmiewisko sceny z powodu swojego imidżu i slangu, choć wcale nie taki zły raper. W teledysku stylówka na Kenny`ego z South Parku.

Czy masz tatuaże? Tak. Co prawda jednorazowe za 2,80 EUR z kiosku, ale who cares? Tripowy teledysk reprezentanta składu Karma Gang.

polski rap gówno
w końcu o prawdziwym rapie a nie o chujowych polskich łakach
Emnig
Przydałaby się taka seria o francuskim rapie
etyben1
dokładnie
Immortal Tech
Brakuje Bushido, może wróci z czymś nowym. Jednak nie ma nowego singla Azeta

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>