Drive By: Curren$y ft. Young Roddy, Jon Connor ft. Freddie Gibbs, Julian Malone ft. Exile, Action Bronson & Harry Fraud, Big Sean ft. Lil Wayne & Jhene Aiko

Choć do Compton czy Inglewood trochę daleko, to przynajmniej chwilowo pogoda nam się zgadza, przynajmniej w momencie kiedy to piszę. No i popkiller ma zamiar znowu zaserwować wam pięciopociskową serię, przed którą nie uchroni was żadna kamizelka kuloodporna. Dlaczego? Bo po raz kolejny w rozwinięciu znajdzie się coś dla każdego fana rapu. Mamy zarówno rozleniwioną (choć tym razem jakby troszkę mniej) ekipę Jet Life w składzie Spitta i Roddy, mamy podpisanego przez Stones Throw małolata Juliana Malone na bicie Exile'a, mamy Jona Connora i Gangsta Gibbsa robiących niezłą jatkę na trapowym bicie... Do tego doliczcie sobie nieoficjalny bonus do "Saaab Stories" Action Bronsona i Harry Frauda oraz nowy singiel Big Seana z gościnnym udziałem Weezy'ego i Jhene Aiko. Słabo?

 

Zacznijmy od wspólnego strzału Curren$y'ego i jego młodego ziomka Young Roddy'ego. "Grizzly" ukazał się kilka dni temu, nie jest chyba zapowiedzią żadnej większej produkcji, ale tak czy siak buja swoim klimatem muzycznym inspirowanym muzyką z filmów o mafii w sposób jak najbardziej odpowiedni. To, że obydwaj potrafią dobrze nawijać wiadomo od dawna.

Jon Connor, którego sylwetkę kiedyś przedstawialiśmy dla was w Świeżej Krwi szykuje się do premiery nowego materiału zatytułowanego "Unconscious State", który ukaże się 2 lipca. Singiel jest sporym zaskoczeniem, bo na takich trapowych produkcjach chyba go jeszcze nie słyszeliśmy. Z gościnnym udziałem Freddie Gibbsa pokazują jak takie bity można wykorzystywać w sposób optymalny. Świetny track.

I kolejny z gości Świeżej Krwi i fali młodych raperów z Chicago. Julian Malone ze składu 2008ighties już wielokrotnie pokazywał, że jest MC, który w swojej karierze zrobi jeszcze bardzo duże rzeczy. Na razie wziął udział w "Closed Sessions", której zapis możecie obejrzeć sobie TUTAJ, a efektem jest krótki, ale bardzo konkretny numer "Pair Of Dice" na bicie Exile'a.

"Saaab Stories" Action Bronsona i Harry Frauda to kolejny z wysypu materiałów z ostatnich tygodni, który trzeba sprawdzić obowiązkowo. Opinie zewsząd więcej niż dobre, a nowojorski duet dostarcza nam nieoficjalny bonus track do swojej epki zatytułowany "Heel Toe", który również potwierdza, że chemia między MC i producentem działa jak najbardziej prawidłowo. A nawet trochę ponad program.

Na koniec nowy singiel z nadchodzącego "Hall Of Fame" Big Seana. Album ukaże się pod koniec sierpnia, a promuje go numer "Beware" z gościnnym udziałem Jhene AIko i Lil Wayne'a. Mega ciekawe, głębokie brzmienie, trippujący nieco klimat i chwytliwy refren. Bardzo ładnie podkreśla nam też szalony rozstrzał (nomen omen) kolejnego Drive By'a. Jak wam się podobało?

 

autor
Freddie ciągle zalicza progres i coraz częściej można o nim usłyszeć, czy zrobicie z niego kiedyś artystę tygodnia i opisalibyście karierę od podstaw, bo z chęcią dowiedziałbym się jakichś starych/nowych ciekawostek ;)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>