Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-11-21 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)


Slam! That's all people want! Od czasu majowego koncertu Onyxów w Poznaniu cisnęliście nas o video z obszernej rozmowy, którą dzięki pomocy Poznanskirap.com i RPS'u przeprowadziliśmy ze Sticky Fingazem i Fredro Starrem... Obróbka, tłumaczenie i montaż trochę nam zajęły, ale w końcu mamy przyjemność ogłosić, że wywiad już na dniach a by trochę wam wynagrodzić oczekiwanie przygotowaliśmy także dodatkowe materiały, mocniej przybliżające legendarnych wariatów z Nowego Jorku.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-21 22:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 66)
Trzeba przyznać, że Doniu kuje żelazo póki gorące. Dopiero co odzyskał trochę szacunku w oczach hip-hopowych słuchaczy dzięki zbierającemu dobre opinie dissowi na Chadę, Dioxa i Hadesa, a już stara się to wykorzystać wypuszczając limitowany mini album zatytułowany "Stricte". Czego się po nim możemy spodziewać? Przekonajmy się.

video
dodano: 2011-11-21 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Hurragun to bez wątpienia jeden z ciekawszych tegorocznych projektów. Korzenny, nawiązujący do pierwszych produkcji Cypress Hill, Funkdoobiest, D.I.T.C. czy członków Def Squadu i przywołujący oldschoolową jazdę wyjątkowo wiernie, zarówno jeśli chodzi o brzmienia jak i tematykę. Z Wojtasem, Sensim, Tytsonem, Mżawskim i DJ-em Lemem rozmawialiśmy przed koncertem w warszawskim klubie Tabu.

Tagi:
recenzja
dodano: 2011-11-21 19:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 35)
"Hahahaha, beka z was, że promujecie jakichś Krzyśków USB czy Jarków DVD, skoro wczoraj wyszedł nowy singiel Podziemny Raper/Podziemny Producent/Podziemny DJ. Popkiller, do grobowej deski beka z was. Dissy majki klub dis is hał łi du, hahaha."

Wszystkim internetowym zabawnisiom i zgrywusom, w celu ukrócenia języka, polecam zapoznanie się z płytą Jaśka MBH "Nazwij To Jak Chcesz", nad którą dumnie sprawujemy patronat. To krążek, który wnosi może nie nową, ale jednak słyszalną jakość w polską ulicę. Dlaczego?

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-21 18:30 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 10)


Premiera najnowszego albumu Fisza i Emade (we współpracy z DJ-em Epromem) już w najbliższy piątek, a póki co otrzymujemy kolejny numer do odsłuchu. Informacja prasowa mówi, że "Zwierzę bez nogi" ma być najeżone odniesieniami do Beastie Boys czy ATCQ - tytułowy singiel i udostępnione dzisiaj "Jesteś tam?" spełniają ten warunek. Jest na co czekać!

Przypominamy również o koncercie Waglewskich, który odbędzie się 25 listopada w w Teatrze Dramatycznym (w ramach Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane).

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-11-21 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 3)
Konserwatywni słuchacze rapu mogą zarzucić L.U.C. wiele, ale na pewno nie brak pomysłów na siebie oraz zaangażowania w to, co robi. Już same koncepty na kolejne wydawnictwa, akcje, klipy i okładki robią wrażenie swoją pomysłowością oraz dbałością o szczegóły i walory estetyczne.

Teledysk do "7 Przebudzenia" jest wynikiem współpracy rapera z wrocławską grupą filmową Endorfina. Obrazek ten został nominowany do nagrody głównej w Konkursie Wideoklipów na Festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy.



dodano: 2011-11-21 17:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 3)


Dostajemy video do głównego, i naprawdę dobrego singla z "Population Control" Statika Selektah. Teledysk ten został nakręcony podczas pobytu K.R.I.T.'a, Gibbs oraz Statika w Atlancie na festiwalu A3C a efekt jest dość ciekawy. Jeśli podoba wam się numer lub/i samo CD i chcecie je dołączyć do kolekcji to polecamy się spieszyć - po ostatnich zamówieniach na stanie w naszym sklepie zostały już tylko ostatnie 2 sztuki!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-21 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)
Podczas gdy chicagowski MC przygotowuje się do wydania The Dreamer, The Believer, do sieci trafił numer, który się na tym projekcie nie znajdzie.

"We Live Today" to utwór nagrany bowiem na płytę Live Today Derricka Hodge'a - basisty i producenta. Derrick odpowiada za warstwę muzyczną kawałka, rapem zajął się natomiast Common.
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-11-21 15:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)



"Wut We Gone Do" to singiel, który promuje nadchodzący mixtape legendarnego członka ekipy Compton's Most Wanted. "Big Homie Muzik Vol. 2" ukaże się na rynku już w grudniu i będzie rozgrzewką przez solowym albumem Chilla - "Chillafornia", oraz albumem "Sharks N Tha Water" formacji West Coast 1st Generation. Premiera obu płyt przewidziana jest na luty 2012 roku a w planach jest również następny krążek CMW, na który z niecierpliwością czekają zapewne wszyscy fani zachodniego wybrzeża... West, West!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-21 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)


Daz i Kurupt zaangażowali się ostatnimi czasy naprawdę w masę projektów, z których kilka ma szansę ukazać się jeszcze w tym roku. Jednym z nich jest nowy mixtape chłopaków z Long Beach, jaki przygotowuje właśnie DJ Nik Bean!
dodano: 2011-11-21 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)


Pokój Z Widokiem Na Wojnę - Moja Pierwsza Dziewczyna (2011)

Dlaczego: Wczoraj mogliście przeczytać u nas przedpremierową recenzję "Drogi Wojownika" a dziś, razem z premierą albumu, otrzymujemy także pierwszy teledysk. "Moja pierwsza dziewczyna" to mocna, autokrytyczna opowieść, która robi naprawdę duże wrażenie - moim zdaniem to ścisła czołówka tegorocznych singli, a rok mamy przecież wyjątkowo mocny.

dodano: 2011-11-21 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)
16 listopada nastąpił powrót jednego z największych rapowych impresario, jacy kiedykolwiek pojawili się w hip-hopowym przemyśle.

Percy Miller oraz jego podopieczni z No Limit Forever Records zaatakowali ponownie świeżym materiałem w postaci projektu "TMZ (Too Many Zeros)".
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-11-21 12:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 0)


Naledge oraz Double-0 przygotowali właśnie dla swych fanów klip nakręcony do tytułowego kawałka z ich nadchodzącego albumu. Premiera "Occasion" odbędzie się już 22-ego listopada. Piękne panie + obraz "ciekawej" nocy członków duetu Kidz in the Hall - tak w skrócie prezentuje się teledysk.
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, WBW
dodano: 2011-11-20 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)
Już w najbliższą sobotę na scenie warszawskiego klubu Harlem zmierzy się finałowa ósemka WBW 2011. Komplet informacji na ten temat znajdziecie tutaj... a my bez zbędnego przedłużania ruszamy z video z ostatnich, trzecich eliminacji.

Tym razem niestety z powodów losowych wyjątkowo nie zdążyliśmy na początek bitwy, w związku z tym nie mamy dla was kompletu walk 1/8 - jednak dalsze rundy i najważniejsze rozstrzygnięcia przedstawimy już bez żadnych braków. Zaczynamy od walki Roki i Koziego.

dodano: 2011-11-20 20:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 4)


Okres jesienno-zimowej zamuły możemy uznać za rozpoczęty. A to oznacza mniej więcej tyle, że chłopaki z Na Pół Etatu nie śpią i, wyczuwając klimat, publikują kolejny numer z nadchodzącego "Materiału Biograficznego". "Drogowskazy" to kontynuacja drogi obranej przez Quiza i Feelhipa długi czas temu - jest mocno, szczerze i autobiograficznie. Konkretniejsze info o płycie pojawi się już w przyszłym tygodniu. Stay tuned!

Strony