When It's Dark Out

When It's Dark Out

video
dodano: 2016-08-28 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Po sukcesie debiutanckiego "These Things Happen" G-Eazy poszedł za ciosem, stając się dzięki drugiemu, wydanemu pod koniec ubiegłego roku albumowi "When It's Dark Out" jedną z najbardziej rozchwytywanych postaci w branży muzycznej. Reprezentant Oakland, który przyniósł do Bay Area pierwsze Złoto od 12 lat (od czasu "My Ghetto Report Card" E-40'ego), by zaraz potem "poprawić" to Platyną ewidentnie znajduje się na fali - niech świadczy o tym, że w ostatni czwartek gościł w wypełnionym po brzegi Amfiteatrze w Parku Sowińskiego a w ciągu pierwszej doby od utworzenia wydarzenia FB o jego warszawskim koncercie zapisało się tam 25 000 osób.

My dorwaliśmy Geralda właśnie przed tym występem, by podyskutować z nim o wyjątkowości kultury Bay Area, ostatnich zwariowanych miesiącach, pracach nad "Endless Summer 2", udziale w remiksie "Fuck Donald Trump" z YG i Macklemore'em, szalejących dziewczynach i dorastaniu w hardkorowym Oakland. Zaskoczyliśmy go także "na dzień dobry" pewnym specjałem przywiezionym z niedawnej wyprawy w jego rodzinne strony (więcej o tym przeczytać możecie już w 4 odcinku 'Cali Trippin')...

Równocześnie dzięki Sony Music Poland otrzymaliśmy dodatkowy egzemplarz podpisanego przez G-Eazy'ego "When It's Dark Out", które zdecydowaliśmy się dorzucić do puli wielkiego kalifornijskiego konkursu, obok "The Documentary 2" podpisanego przez Game'a czy butów Reebok Classic.

dodano: 2016-08-23 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Dlaczego: "Calm Down" to najlepszy numer na świetnym "When It's Dark Out" a teraz dostaliśmy jeszcze lepszy klip, ukazujący esencję Bay Area na pięknej stylówie. Jest tu wszystko - thizzle dance, sideshows, Oracle Arena, AT&T Park, browarek E-40, przejazd przez rozświetlony Bay Bridge a do tego obecność w klipie takich gości jak Too $hort, E-40, Nef The Pharaoh, P-Lo czy Kool John i jako kropka nad i matka Mac Dre na tle muralu Dre i The Jacki. Oj G-Eazy nabił sobie tym video street-creditu w Bay na jakieś 10 najbliższych lat i idealnie przypomniał, że nie jest wymuskanym chłopaczkiem z wyższych sfer z nienaganną fryzurą tylko białym gościem, który wybił się z jednego z najbardziej hardkorowych miast w Stanach, do którego większość boi się nawet wjeżdżać.

Jest to też idealne wprowadzenie do 4 części mojej kalifornijskiej relacji, która pojawi się jeszcze w tym tygodniu i która dotyczyć będzie właśnie miejsko-melanżowej strony San Francisco... A już w czwartek G-Eazy zagra w Warszawie!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2016-03-01 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"When It's Dark Out" pokryło się Złotem - jest to zarazem pierwsza płyta z kalifornijskiego Bay Area, która osiągnęła Złotą sprzedaż od czasu "My Ghetto Report Card" E-40'ego wydanego dekadę temu! Z tej okazji G-Eazy postanowił sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie wyjątkowe chwile w towarzystwie Forty Watera...

dodano: 2016-02-02 20:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Debiutanckim "These Things Happen" (recenzja) G-Eazy wbił się z buta nie tylko na scenę muzyczną, ale i w przestrzeń publiczną. Reprezentant Bay Area zyskał uznanie krytyków, fanów, a także świata mody (wraz z Anją Rubik reklamował bowiem należącą do Justina Timberlake’a markę William Rast) a grono jego słuchaczy stało się szerokie i ponadgatunkowe.

Wydanym pod koniec ubiegłego roku "When It's Dark Out..." (recenzja) potwierdził pozycję i wspiął się jeszcze wyżej - dwukrotne przeskoczenie sprzedażowe (w wynikach pierwszego tygodnia) mającego premierę w tym samym momencie Ricka Rossa mówi samo za siebie. Dlatego możliwość telefonicznej interkontynentalnej rozmowy z jedną z gorętszych postaci ostatnich miesięcy była dla mnie naprawdę świetną sprawą. W kilkunastominutowym wywiadzie z kalifornijskim raperem udało nam się pomówić m.in. o jego inspiracjach, trudnościach, długiej drodze po sukces czy roli muzyków w dzisiejszej kulturze.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-12-22 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Debiutem G-Eazy wbił się z buta nie tylko na scenę muzyczną, ale i w przestrzeń publiczną. Reprezentant Bay Area zyskał uznanie krytyków, fanów, a także świata mody (wraz z Anją Rubik reklamował bowiem należącą do Justina Timberlake’a markę William Rast) a grono jego słuchaczy stało się szerokie i ponadgatunkowe. "These Things Happen" to także jedna z tych płyt z 2014 roku, do których wracam najczęściej - łącząca charakterystyczne kalifornijskie brzmienia i naleciałości z newschoolową chwytliwością i melodyką oraz refleksyjno-osobistym spojrzeniem kojarzącym się z tekstami takich artystów jak Drake. Dlatego też na "When It's Dark Out" czekałem z dużymi nadziejami. Czy G-Eazy kontynuuje podbój rynku czy może grzęźnie w pułapce drugiego albumu?