TLC

TLC

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-09-18 20:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Do tej pory drugi solowy album Jermaine'a Cole'a "Born Sinner" kupiło prawie 600 tys. słuchaczy, a MC nie zwalnia z promocją pokrytego złotem krążka. Teraz dostajemy teledysk do jednego z najlepszych i najbardziej pamiętnych numerów na trackliście "Grzesznika".

Po raz kolejny Cole totalnie zaskakuje, a przyjemne brzmienie i pozytywne przesłanie "Crooked Smile" kontrastują z dramatyczną historią, przedstawioną w klipie i końcowym przesłaniem artysty, odnoszącym się do przemocy policji i zakrojonej na szeroką skalę, prowadzonej przez służby amerykańskie "wojny z narkotykami"... Klip w rozwinięciu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-06-29 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 14)

Tydzień po premierze "Cole World: The Sideline Story" pochodzący z Północnej Karoliny autor materiału mówił, że na jego drugi album trafi sporo numerów, które nie zmieściły się na debiucie, mimo że nie były gorsze. Kilka tygodni przed premierą "Born Sinnera" twierdził już, że w sesjach nagraniowych zarejestrował tyle kawałków, że mógłby z nich zrobić cztery krążki. Według jego wypowiedzi, przy drugiej płycie w Roc Nation miał dużo większą swobodę i większe zaufanie wydawcy. Może dlatego nie dostaliśmy jeszcze sprofilowanego na młodszą młodzież licealną kolorowego teledysku na boisku do koszykówki, którego znienawidziłby Nas? Koniec żartów. Wiele osób wiązało z tym materiałem wielkie nadzieje, w pierwszym tygodniu kupiło go prawie 300 tysięcy osób, a kiedy włączycie sobie materiały video z "Dollar & A Dream Tour" zobaczycie ile muzyka rapera z Fayetteville znaczy dla tych ludzi.

"LeBron James bez mistrzowskiego pierścienia"? "Nowy Nas bez swojego Illmatica"? Jeśli chce się być stawianym w takim towarzystwie, nie wystarczy mieć talentu do wyrzucania słów na mikrofon, którego trudno Jermaine'owi odmówić. Osobiście wciąż uważam, że "Cole World" nie było materiałem na miarę tego czego od Cole'a można i powinno się oczekiwać. Jak jest z "Born Sinnerem"?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-03 23:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 12)

Zaledwie kilka dni temu prezentowaliśmy wam ostatni street-singiel z drugiego solowego albumu J. Cole'a "Born Sinner", zatytułowany "Niggaz Know". Premiera już jednak coraz bliżej więc Młody Simba nie traci czasu i uderza z kolejnym singlem, tym razem bardziej radiowym, świetnym "Crooked Smile" z gościnnym udziałem TLC w refrenie.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2011-09-24 16:00 przez: admin (komentarze: 5)


Lil' Kim i Foxy Brown ubrane zawsze skąpo w przyciasne ciuszki rapujące o seksie? Produkcje i hity od aseksualnej Missy Elliott? Jeśli tak widzicie kobiecy rap w latach 90. to znaczy, że nie poznaliście jeszcze bardzo ważnego ogniwa w świecie muzyki jakim była Lisa Nicole Lopes.

Na świat przyszła 27 maja 1971 roku w Filadelfii. Była najstarszą córką Wandy oraz Ronalda. Miała dwójkę rodzeństwa: siostrę Reigndrop oraz brata Ronalda juniora. Ojciec Lisy pracował w wojsku, z czego wynikał jego trudny charakter. Lisa często wspominała o przemocy psychicznej i fizycznej, którą stosował żeby wyładować się na rodzinie. Pomimo trudnych relacji, to właśnie on był natchnieniem dla Lisy w sprawach muzyki. Nauczył ją grać na pianinie, kiedy miała zaledwie 5 lat. Jako nastolatka spędzała czas uczestnicząc w lokalnych konkursach muzycznych. Despotyczny ojciec był także przyczyną alkoholowych problemów Lisy, dlatego już w wieku 17 lat postanowiła opuścić dom rodzinny na stałe.