Praverb The Wyse

Praverb The Wyse

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2015-09-17 22:27 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Równo rok temu, 17 września, zmarł MC/dziennikarz/blogger/aktywista hip-hopowy Praverb The Wyse, znany szerokim rzeszom słuchaczy i artystów niezależnego środowiska hip-hopowego w USA. Earl Patrick McNease był autorem niezliczonej ilości postów z dziedziny marketingu i promocji online na swojej stronie www.praverb.net, niejednokrotnie wymieniając też Popkillera w gronie najlepszych międzynarodowych stron poświęconych hip-hopowi. Praverb pojawiał się też nie raz na łamach Popkillera, odpowiadając też na komentarze począwszy od czasu gdy publikowaliśmy jego dyskografię w 2012 roku, czy później przy okazji naszego wywiadu lub teledysku "Progression".

W rocznicę śmierci artysty grupka przyjaciół i współpracowników, dowodzona przez MC o ksywie Idiomz Da Prophesayer, postanowiła oddać hołd Praverbowi specjalnym Tribute Albumem. Na "#PTheWyseVol1" znalazło się 8 utworów poświęconych pamięci P oraz inspirowanych jego twórczością - w tym numer "All A Dream" zawierający niepublikowaną za życia zwrotkę rapera. Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-25 13:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 0)
Praverb the Wyse

Kilka dni temu dotarła do nas smutna informacja o śmierci Praverb the Wyse'a. Był on człowiekiem jakich mało. Nie znałem go osobiście, ale wymieniliśmy razem kilkaset maili, rozmawiając o wszystkim- począwszy na muzyce, a na życiu prywatnym skończywszy. M-Dot, raper z Bostonu, którego możecie kojarzyć z nagrywek dla niemieckiej ekipy producenckiej Snowgoons czy chociażby z gościnnego udziału w numerze "Bez względu na wszystko" RDW, nagrał kilka dni temu tribute dla zmarłego McNease'a. Zapraszam do zapoznania się z nim poniżej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-19 19:20 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Z ogromnym smutkiem informujemy was, że w ostatnią środę 17 września odszedł od nas Earl Patrick McNease, znany szerzej jako Praverb The Wyse, lub po prostu Praverb. Pełen pasji, pozytywnej energii i zawsze służący pomocną ręką i dobrą radą świetny tekściarz, doświadczony MC i wszechobecny blogger/dziennikarz był niezmiernie wpływową osobistością w środowisku niezależnego hip-hopu oraz stron poświęconych tej muzyce w USA. Earl był autorem niezliczonej ilości postów z dziedziny marketingu i promocji online na swojej stronie www.praverb.net, niejednokrotnie wymieniając też Popkillera w gronie najlepszych międzynarodowych stron poświęconych hip-hopowi. Praverb pojawiał się też nie raz na łamach Popkillera, odpowiadając też na komentarze począwszy od czasu gdy publikowaliśmy jego dyskografię w 2012 roku, czy później przy okazji naszego wywiadu lub teledysku "Progression".

Kilka miesięcy temu wspólnie z Praverbem wpadliśmy też na pomysł stworzenia cyklu jego postów na Popkillerze, czym był bardzo podekscytowany... Niestety poprzez różne przeszkody nie udało nam się do tej pory tego uruchomić, ale zdecydowanie chcieliśmy ruszyć z postami jeszcze w tym roku... Teraz pozostaje nam jednak jedynie odświeżanie jego bogatej dyskografii... Spoczywaj w pokoju Praverb. Rest In Heaven...

dodano: 2013-03-26 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Jeśli uważnie śledzicie naszą stronę, to powinniście już kojarzyć postać reprezentującego Virginię MC o ksywie Praverb The Wyse. Tym razem Praverb udzielił się gościnnie obok rapera z Północnej Karoliny o pseudonimie Thee Tom Hardy w kawałku wyprodukowanym przez Brytyjczyka Sourface. Swoje trzy grosze do międzynarodowego collabo dorzucił też belgijski DJ, DJ Grazzhopppa.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2012-02-13 17:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 19)

Po umieszczeniu przeze mnie kilka tygodni temu posta dotyczącego udostępnienia przez Wyse'a całej swojej dyskografii do pobrania za free, postanowiłem iść za ciosem. Zdobyłem do niego namiar i przeprowadziłem wywiad drogą mailową. Serdecznie zapraszam do lektury!

dodano: 2012-01-18 13:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 17)


Jeżeli ksywa tego rapera nic Wam nie mówi, to jest to perfekcyjna okazja na zadośćuczynienie. Praverb The Wyse udostępnił właśnie w Sieci całą swoją dyskografię - Jest ona dostępna do darmowego pobrania!