Praverb

Praverb

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2015-09-17 22:27 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Równo rok temu, 17 września, zmarł MC/dziennikarz/blogger/aktywista hip-hopowy Praverb The Wyse, znany szerokim rzeszom słuchaczy i artystów niezależnego środowiska hip-hopowego w USA. Earl Patrick McNease był autorem niezliczonej ilości postów z dziedziny marketingu i promocji online na swojej stronie www.praverb.net, niejednokrotnie wymieniając też Popkillera w gronie najlepszych międzynarodowych stron poświęconych hip-hopowi. Praverb pojawiał się też nie raz na łamach Popkillera, odpowiadając też na komentarze począwszy od czasu gdy publikowaliśmy jego dyskografię w 2012 roku, czy później przy okazji naszego wywiadu lub teledysku "Progression".

W rocznicę śmierci artysty grupka przyjaciół i współpracowników, dowodzona przez MC o ksywie Idiomz Da Prophesayer, postanowiła oddać hołd Praverbowi specjalnym Tribute Albumem. Na "#PTheWyseVol1" znalazło się 8 utworów poświęconych pamięci P oraz inspirowanych jego twórczością - w tym numer "All A Dream" zawierający niepublikowaną za życia zwrotkę rapera. Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-11-22 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niewiele ponad dwa miesiące temu informowaliśmy was o niespodziewanej śmierci jednej z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych postaci w amerykańskim podziemiu hip-hopowym, rapera, blogera, dziennikarza i aktywisty Praverba The Wyse. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Earl Patrick McNease zmarł na skutek nagłego zatrzymania akcji serca podczas snu. Śmierć Praverba mocno wstrząsnęła wszystkimi, którzy go znali, czego wyrazem są rozliczne tribute'y dla rapera, na czele z utworem M-Dota "Praverbs" i albumem producenta o ksywie Soulution "In Memory of Praverb The Wyse".

Na początku listopada światło dzienne ujrzał natomiast jeden z ostatnich utworów, nad którymi P The Wyse pracował za życia - wyprodukowany przez LX Beats track "All A Dream" z gościnnym udziałem Kev Turnera i DJ'a Grazzhoppa. Świeżą zwrotkę w hołdzie znajomemu dograł też raper AWKWORD. Utwór ma znaleźć się na planowanym projekcie Praverb Tribute Album. Odsłuch w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-19 19:20 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Z ogromnym smutkiem informujemy was, że w ostatnią środę 17 września odszedł od nas Earl Patrick McNease, znany szerzej jako Praverb The Wyse, lub po prostu Praverb. Pełen pasji, pozytywnej energii i zawsze służący pomocną ręką i dobrą radą świetny tekściarz, doświadczony MC i wszechobecny blogger/dziennikarz był niezmiernie wpływową osobistością w środowisku niezależnego hip-hopu oraz stron poświęconych tej muzyce w USA. Earl był autorem niezliczonej ilości postów z dziedziny marketingu i promocji online na swojej stronie www.praverb.net, niejednokrotnie wymieniając też Popkillera w gronie najlepszych międzynarodowych stron poświęconych hip-hopowi. Praverb pojawiał się też nie raz na łamach Popkillera, odpowiadając też na komentarze począwszy od czasu gdy publikowaliśmy jego dyskografię w 2012 roku, czy później przy okazji naszego wywiadu lub teledysku "Progression".

Kilka miesięcy temu wspólnie z Praverbem wpadliśmy też na pomysł stworzenia cyklu jego postów na Popkillerze, czym był bardzo podekscytowany... Niestety poprzez różne przeszkody nie udało nam się do tej pory tego uruchomić, ale zdecydowanie chcieliśmy ruszyć z postami jeszcze w tym roku... Teraz pozostaje nam jednak jedynie odświeżanie jego bogatej dyskografii... Spoczywaj w pokoju Praverb. Rest In Heaven...

dodano: 2013-03-26 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Jeśli uważnie śledzicie naszą stronę, to powinniście już kojarzyć postać reprezentującego Virginię MC o ksywie Praverb The Wyse. Tym razem Praverb udzielił się gościnnie obok rapera z Północnej Karoliny o pseudonimie Thee Tom Hardy w kawałku wyprodukowanym przez Brytyjczyka Sourface. Swoje trzy grosze do międzynarodowego collabo dorzucił też belgijski DJ, DJ Grazzhopppa.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-10-18 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Praverb & Soulmade - Progression [Official Video]

Praverb The Wyse to MC, którego uważnie śledzący czytelnicy Popkillera mieli okazję już poznać na początku tego roku, najpierw poprzez post z pełną dyskografią do ściągnięcia, a później przez ciekawy wywiad przeprowadzony przez Rafała. Jakiś czas temu Praverb opublikował teledysk do utworu, który nagrał na bicie niemieckiego producenta o ksywie Soulmade. "Progression" to klasycznie brzmiący, przyjemny numer, opatrzony do tego klimatycznym, zgrabnie zrealizowanym klipem.

Tagi: