Pimp C

Pimp C

dodano: 2017-12-04 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Czwarty grudnia, termin, który kiedyś kojarzył nam się z Jayem-Z. Wszystko zmieniło się 10 lat temu, gdy tego właśnie dnia odszedł od nas jedyny w swoim rodzaju Chad Butler, znany światu jako Pimp C. Król charyzmy, ikona Brudnego Południa, artysta ceniony wszędzie, gdzie dotarła jego muzyka (a ta jak wiadomo napotykała blokady z uwagi na "złe południe"). Świetny raper, utalentowany wokalista i producent...

Niepodrabialny gracz, którego stylu nie udało się nikomu skopiować a wszelakie porównania były i będą na wyrost. Razem z Bunem B jako UGK wiele lat siedział na uboczu, by najpierw za sprawą m.in. "Big Pimpin" Jaya-Z a następnie złotego "UnderGround Kingz" ugruntować pozycję w mainstreamie w roku 2007... Jednak długo się nią nie nacieszył.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-11-04 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Big Boi promuje swój najnowszy album "BOOMIVERSE", wypuszczając animowany teledysk do hitowego kawałka "In the South", na którym udzieliły się inne ikony hip-hopu z Atlanty, Pimp C i Gucci Mane. Połączenie oldschoolowych patentów z newschoolowymi dało niesamowicie klimatyczny podkład wobec, którego nie da się przejść obojętnie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-21 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pimp C to bez wątpienia jeden z najlepszych i najbardziej charyzmatycznych MC, którzy kiedykolwiek stąpali po Ziemi. 4 grudnia, czyli w ósmą rocznicę jego odejścia, dostaniemy pośmiertny krążek zatytułowany "Long Live The Pimp" a w najnowszym singlu ikona Southu wspierana jest przez dwie inne legendy - Juicy J'a i Nasa. Takie collabo nie zdarza się często, a i poziomu w nim nie brakuje. Moc.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-16 18:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 8)

Śmierć Pimpa C wstrząsnęła światem hip-hopowym, ponieważ muzyka przez niego tworzona w duecie z Bunem B odcisnęła duże piętno na tym, jak wygląda obecny hip-hop. Amerykańska dziennikarka Julia Beverly pracuje wraz z matką rapera nad książką opisującą jego życie. Żona legendy Houston wydała oświadczenie przeciwne wydaniu owej książki, ale co najważniejsze, zdradziła dużo istotnych informacji dotyczących pośmiertnego albumu Pimpa C.

recenzja
dodano: 2012-12-07 18:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 2)

Niewielu jest i niewielu było raperów, którzy w tym co robili przez lata swojej kariery byli naturalni i autentyczni. Rapgra przez wiele lat miała wielu pozujących na gangsterów ogórków, wielu pseudo-intelektualistów na siłę starających być głosem ludu. Wśród tych autentycznych był bez wątpienia Chad Butler. Ksywa Pimp C nie była tu żadnym nieporozumieniem, czy jakimś wymysłem, by zwiększyć sobie popularność. Butler niemal przez całe życie zachowywał się jak na pimpa przystało i żył jak na pimpa przystało.

Również w muzyce był bezkompromisowy i nawijał o tym, co zwyczajnie mu się podoba. Tak właśnie narodziła się legenda. Legenda UGK, która solowo również znaczącą odcisnęła swoje piętno w rapie. "Sweet James Jones Stories" - mówi wam to coś?

Tagi:
dodano: 2012-12-06 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 9)

Rok 2000 był wielkim przełomem w karierze UGK. Cztery lata po wydaniu "Ridin' Dirty" uważanej notabene za jedno z największych dzieł południowego rapu, w końcu przebili się do świadomości słuchaczy z całych Stanów Zjednoczonych. Jednym z dwóch utworów, które to sprawiły (oprócz "Sippin' on Some Syrup") było "Big Pimpin" z płyty "Vol.3... Life and Times of S. Carter". Album wyszedł 28 grudnia 1999 roku, ale "Big Pimpin" jako singiel ukazał się 11 kwietnia i był ostatnim kawałkiem promującym czwarte solo Hovy.

Tagi:
dodano: 2012-12-06 03:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Underground Kingz to zespół, który sprawił, że hasło z koszulki Buna B na zdjęciu powyżej wprowadziłem w życie. Pochodzący z genialnego albumu duetu z Port Arthur numer "3 In The Mornin" to kawałek, który przekonałby chyba nawet najbardziej zajadłych haterów południa. Album ten to oczywiście "Ridin' Dirty" - jednego z najlepszych materiałów z "trzeciego wybrzeża" jakie słyszałem. Klimat numeru jak i sam tytuł sprawiły, że postanowiliśmy 104 odcinek Ot Tak opublikować o takiej nietypowej porze - jeśli nadal siedzisz w nocy, świadomość chwilami zaczyna ukrywać się za mgłą, a miasto za oknem już śpi w najlepsze - poczujesz ten majstersztyk w sposób najbardziej odpowiedni.

W "3 In The Mornin'" pojawia się współproducent sporej części muzycznej strony albumu - N.O. Joe, który bitami po pół podzielił się naszym Artystą Tygodnia - nieodżałowanym Pimpem C. Warto wiedzieć, że nie jest to byle kto, ale autor muzyki na jednych z najlepszych południowych albumów tamtego okresu - m.in. "Resurrection" Geto Boys czy "Last Of A Dying Breed" Scarface'a. Ten podkład przygotował jednak niejaki Sergio z gościnną pomocą odpowiedzialnego za genialny motyw pianina. Nie bez znaczenia dla magii jaką tworzy ten numer jest również wokal Big Smokin' Mitcha - ten numer to jego wielki moment w karierze.

Tagi:
dodano: 2012-12-04 20:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)

Czwarty grudnia. Jeszcze do niedawna termin ten kojarzył nam się z Jayem-Z. Wszystko zmieniło się pięć lat temu, gdy tego właśnie dnia odszedł od nas jedyny w swoim rodzaju Chad Butler, znany światu jako Pimp C. Król charyzmy, ikona Brudnego Południa, artysta ceniony wszędzie, gdzie dotarła jego muzyka (a ta jak wiadomo napotykała blokady z uwagi na "złe południe"). Świetny raper, utalentowany wokalista i producent...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-03 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Muzyka legendy southside - UGK, została doceniona również przez muzycznych prominentów tzw. Gulf Coast czyli pięciu stanów znajdujących się na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. W niedzielę Bun B oraz Ś.P. Pimp C zostali oficjalnie wprowadzeni do Gulf Coast Music Hall Of Fame. Ceremonia odbyła się w rodzinnym dla UGK Port Arthur dokładnie dwa dni przed piątą rocznicą śmierci Pimpa C.

Tagi: