Oskier

Oskier

wydarzenie
dodano: 2017-10-04 14:13 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Już w piątek, 6 października w klubie Krańcoofka w Łodzi odbędzie się pierwsza odsłona organizowanej przez lokalnego rapera bitewnego Boneza Bitwy Łódzkiej. Wystąpi w niej czterech obecnie najmocniejszych freestyle'owców województwa łódzkiego: Oset, Kenny, Milan oraz Kubinho, a także ośmiu najlepszych uczestników eliminacji. 

dodano: 2017-03-12 18:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 3)

Ostatnimi czasy freestyle stał się dla wielu karykaturą rapu – jego mniej popularną, kulawą wersją, która atencję może znaleźć jedynie wśród gimnazjalistów. Wpływ na to miało nie tylko znaczne odwrócenie uwagi zawodników od umiejętności czysto warsztatowych, ale i wymyślane przez nich patenty i schematy na tworzenie coraz to „durniejszych” punchline’ów. Na szczęście nic nie trwa wiecznie, a dziś freestyle’owcy ponownie zaczynają imponować zarówno na bitwach, jak i – w szczególności – w kabinie nagraniowej.

No właśnie, tyle że mało kto jest tego świadom. Ich kawałki nie notują rekordowych wyświetleń, a płyty wręcz rzadko wychodzą w wersji fizycznej. Lenistwo? Krótki staż w rapie? A może po prostu brak parcia na zrobienie komercyjnej kariery? Powodów, dla których nagrania aktywnych freestyle’owców bitewnych nie zyskują specjalnego rozgłosu w branży jest mnóstwo, jednak tych, dla których warto je sprawdzać i odświeżać – uwierzcie mi – że znajdę w tym cyklu znacznie więcej.

Pomysł na jego stworzenie wpadł mi do głowy jeszcze dawien dawno, gdy słuchałem… epki Oseta i Oskiera. Serio, nieczęsto sprawdzam tego typu niszowe projekty, lecz akurat ten wywierał na mnie momentami olbrzymie wrażenie. Dobra, ale o tym później. Wiecie w ogóle kim są bohaterowie pierwszej odsłony Freestyle’owców w studo? Jeśli nie, już śpieszę z udzieleniem skrótowej odpowiedzi.

dodano: 2016-11-25 12:27 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

Przed paroma dniami do sieci trafił pełny odsłuch albumu łódzkich freestyle'owców, Oseta i Oskiera. "Nic śmiesznego EP" to pierwszy dłuższy materiał wydany wspólnie przez obu panów, którzy w przeszłości współpracowali przy nagrywaniu wielu pojedynczych numerów.

Oset to bardzo utytułowany freestyle'owiec- dwukrotny finalista WBW (w latach 2013,2014), zdobywca 3. miejsca na Bitwie o Moktów (2011) oraz tegoroczny zwycięzca m.in. Bitwy o Koziołki oraz imprez w Bydgoszczy i Radzionkowie. Oskiera fani wolnego stylu mogą kojarzyć z kolei ze słynnego triumfu na Bitwie o Kemping w roku 2013, czy też z udanego występu na łódzkich elimkach WBW 2014.

dodano: 2013-09-29 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 14)

Przed Wami ostatnia walka tegorocznej Bitwy o Kemping. W finałowym starciu mikrofony skrzyżowali Edzio i Oskier. Kto okazał się lepszy?

Tagi:
dodano: 2013-09-20 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 9)

Podobnie jak w zeszłym roku, znów na hradeckiej ziemi mikrofony skrzyżowali ulubieńcy publiki Oskier i Dżojc. Ich pojedynek także i tym razem dostarczył wielu wrażeń, wymykając się lekko spod kontroli i nawiązując do genezy polskiej walki na słowa. Kto zwyciężył w pierwszym półfinale?

video
dodano: 2013-09-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Koniec ćwierćfinałów oraz pojedynek dwóch dobrze znanych łódzkich postaci, a zarazem pojedynek priorytetów i wartości. Czy ważniejsze dla przeciętnego kempowicza jest jedzenie czy palenie? Ten oto dylemat starali się rozwiązać Oskier i Bonez.

video
dodano: 2013-09-13 22:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Zbliżamy się do końca pierwszej rundy tegorocznej Bitwy O Kemping i emocje stopniowo rosną. W kolejnej walce spotkali się jedna z większych odkryć ubiegłorocznej kempowej batalii czyli Oskier oraz dobrze kojarzony z wolnostylowych scen Peus. A już jutro - Bonez vs. Z.B.U.K.U.!

video
dodano: 2013-02-23 20:00 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 3)

Kolejne dwie walki to starcia, które na papierze wyglądały bardzo ciekawie. Dwójka finalistów niedawnej Bitwy O Kontrakt - Kubinho vs. Oset a także coraz śmielej radzący sobie Quebonafide i odkrycie Bitwy O Kemping - zielony Oskier. Jak wyszło w praktyce?

dodano: 2012-08-19 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 49)


Tegoroczna Bitwa O Kemping pierwszy raz odbyła się dwudniowo - wszystko za sprawą awarii prądu na stoiskach. Frekwencja mogła mocno zaskoczyć na plus, a co do poziomu to sami się przekonajcie - pierwsze walki wrzucać będziemy w ilości dwóch dziennie.