OFB

OFB

dodano: 2020-11-07 18:00 przez: Kontakt (komentarze: 6)
Headie One

Drill w Anglii żyje i ma się dobrze, a symbolem przedarcia się do głównego nurtu i jednocześnie wejścia w kolejny etap jego ewolucji może być kawałek „I Dunno” z udziałem Stormzy’ego. Paradoksalnie w dobie pandemii coraz więcej przedstawicieli brytyjskiej rapowej ulicy przestało zasłaniać twarz, bity na których rapują (przy zachowaniu charakterystycznej linii bębnów i przesterowanego basu) często stają się mniej surowe, a wpływy karaibskich korzeni dużej części raperów coraz bardziej zauważalne. Coraz mocniej słychać też drillowe brzmienie w polskim rapie, a sięgają po nie zarówno reprezentanci sceny ulicznej, jak mainstreamowi gracze - to dobry moment by przyjrzeć się więc tym, od których wzięła się cała fala.

Na kogo warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o uk drill 2020? Co kryje ten "gatunek podwyższonego ryzyka", któremu oficjalną walkę wypowiedziały brytyjskie władze? Zapraszam na przegląd najciekawszych postaci na Wyspach (ale nie tylko!).

wydarzenie
dodano: 2013-12-11 22:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To już piąta edycja Ozorków Freestyle Battle, bitwy, która w pamięci widzów i uczestników zapisuje się jednoznacznie pozytywnie. W ubiegłym roku byliśmy tam z kamerą, a walki mogliście obejrzeć na Popkillerze, tegoroczna piąta edycja już w sobotę, a co w jej ramach?

Rzecz jasna bitwa, a obok niej koncerty Mielzky'ego czy Quebonafide...

video
dodano: 2013-03-07 23:00 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 3)

Kto spodziewałby się, że Gix wyeliminuje Solara a Kubinho Czeskiego? Oba półfinały zakończyły się wielkimi zaskoczeniami, pozostało więc najważniejsze pytanie - kto okaże się mistrzem czwartej edycji OFB...

video
dodano: 2013-03-05 23:00 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 2)

W pierwszym półfinale czekała nas spora niespodzianka - czy podobnie w drugim? Przekonajcie się sami.

video
dodano: 2013-03-04 19:00 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 5)

Po krótkiej przerwie dochodzimy do ostatniej prostej video z OFB. W walce decydującej o awansie do finału spotkali się Solar z Gixem. Który z nich tym razem okazał się lepszy?

video
dodano: 2013-02-27 23:00 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 0)

Druga połowa ćwierćfinałowych zmagań to starcia Kubinho z Quebonafide oraz Czeskiego z Bonezem. Każdy z nich zdołał już pokazać, co potrafi na wolno. Kto okazał się lepszy tym razem?

video
dodano: 2013-02-26 23:00 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 1)

Po dniu przerwy spowodowanym wieczornym przytłoczeniem naszych serwerów po publikacji Popkiller Euro 2012 wracamy z kolejną rundą Ozorków Freestyle Battle vol. 4. Czas już na dwa pierwsze ćwierćfinały a w nich Jojek zmierzył się z Solarem, natomiast Wojciu z Gixem. Kto zapewnił sobie awans do 1/2?

dodano: 2013-02-24 21:53 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 1)

Dwie ostatnie walki 1/8 to pojedynki z udziałem dwóch dobrze znanych zawodników. Mistrz WBW Czeski walczył z Mankiem a łódzki ninja-renegat Bonez z Kaspe.

video
dodano: 2013-02-23 20:00 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 3)

Kolejne dwie walki to starcia, które na papierze wyglądały bardzo ciekawie. Dwójka finalistów niedawnej Bitwy O Kontrakt - Kubinho vs. Oset a także coraz śmielej radzący sobie Quebonafide i odkrycie Bitwy O Kemping - zielony Oskier. Jak wyszło w praktyce?

dodano: 2013-02-22 21:21 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 2)

Czas na kolejne dwa starcia OFB vol. 4. A w nich Gix vs. Lisu i Wojciu vs. Ściema.

wydarzenie
dodano: 2012-10-17 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Zapraszamy wszystkich serdecznie na 4 edycję jednej z największych (jeśli patrzeć na publikę na pewno) bitew w województwie łódzkim - Ozorków Freestyle Battle. OFB tak jak w poprzednim roku, odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa już 19 października (piątek) w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.

Bitwę poprowadzi Green, w jury zasiądą Proceente, Trzy-Sześć, Artens oraz Mateusz Natali, gramofony obsłuży DJ Kaps a Green, Trzy-Sześć i Proceente dodatkowo zagrają koncerty. Wszystko nakręci czujna popkillerowa kamera.

dodano: 2011-06-21 15:00 przez: Agata Furmaniak (komentarze: 4)
Miejscowość Ozorków pod Łodzią miłośnikom wolno stylowych potyczek powinna być znana głównie z odbywającego się cyklicznie eventu pod nazwą Ozorków Freestyle Battle.

Organizatorzy zachęceni zaskakująco wysoką frekwencją tegorocznej edycji, postanowili wyjść naprzeciw zainteresowaniu odbiorców i już w ten piątek w klubie muzycznym "Intro pub" w Ozorkowie odbędzie się kolejna bitwa freestylowa, połączona z krótkimi koncertami.