Larry Fisherman

Larry Fisherman

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-07-12 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

Mając 19 lat mieć już na koncie niezależnie wydany album zdobywający pierwszy "number one spot" na liście sprzedażowej od szesnastu lat? Słabo? Oczywiście - liczby mogą oszukiwać. Np. w tym przypadku trochę oszukują, bo choć "Blue Slide Park" miał sporo momentów do których chce się wracać, to nie był też na pewno najlepszą porcją muzyki od Maca. Sukces tego albumu to raczej wynik bardzo udanej mixtape'owej rozgrywki i walki o fanów, którzy w ciemno poszli do sklepów i kupili debiut swojego młodego idola w prawie 150 tysiącach egzeplarzy w pierwszym tygodniu. Tegoroczny wynik z "Watching Movies With The Sound Off" to "zaledwie" 100 tysięcy, a Mac nadal nie zdecydował się na współpracę z majorsem, pozostając wiernym Pittsburghowemu Rostrum Records i jednocześnie inaugurując działalność swojego REMember, które ma upamiętniać jego zmarłego ziomka o ksywie REM.

Pytany o różnice między albumami Miller mówi, że "Blue Slide Park" było bardziej skoncentrowane na dorastaniu w Pittsburghu, a drugi krążek to już bardziej spojrzenie z perspektywy kalifornijskich luksusowych mieszkań i bycia gwiazdą show w MTV. Jednocześnie dużo w tym wspominek i retrospekcji. Mylą się ci, którzy widzieliby w "Watching Movies With The Sound Off" album celebrujący prosperity i traktujący jak większość mainstreamowych płyt o samochodach, pieniądzach, laskach i narkotykach. Nie sposób tych tematów pominąć rzecz jasna, ale to nie o nie tutaj chodzi. Mac Miller jest zbyt bystry na takie spłycanie swojej muzyki.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-14 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Zapraszamy was do kolejnego Drive By'a w którym pociski są bardzo różnorodne, ale każdy może okazać się celny. Od numerów, które bardziej zwrócą waszą uwagę ze względu na featuring czy bit (co nie znaczy, że stanowią one ich jedyną wartość), po nowy melanżowy szlagier kolesia, który z wszystkich dirrty southowych raperów może pochwalić się największą ilością sprzedanych płyt w karierze. Usłyszycie nowe zwrotki od szerokiego przekroju MC's: od pana Solo z Black Hippy, przez rzeźnikującego jak zwykle Royce'a, aż po F.T. z nowojorskiego Street Smartz. Starzy wyjadacze z numerami, które sprawiają, że na ich płytę czekamy z wypiekami pojawiają się obok gwiazd młodego pokolenia i anonimowych debiutantów, którzy dotrzymują kroku największym. Sprawdzajcie! 

dodano: 2013-06-01 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

W ostatnim czasie prezentowaliśmy wam kilka numerów zapowiadających nowy mixtape Sir Michaela Rocksa. Póki co w Polsce nie cieszy się on taką popularnością jak w Stanach, ale to się powoli zmienia. Tytułowe "While You Wait..." odnosi się oczywiście do oczekiwania na oficjalny solowy debiut rapera zatytułowany "Banco". Mixtape, który zapełni fanom czas wyprodukowali m.in. Cardo, Larry Fisherman czy Freshman. Gościnnie pojawili się chociażby Mac Miller, Ab-Soul czy Da$h. Cały materiał możecie za darmo odsłuchać w rozwinięciu.

dodano: 2013-05-24 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Sir Michael Rocks z Cool Kids na dobre rozkręcił już swoją solową karierę. Niebawem ukaże się jego nowa produkcja zatytułowana "While You Wait...". Tymczasem, w tytułowym oczekiwaniu, otrzymujemy, nowy, bardzo zachęcający track wyprodukowany przez Mac Millera, a raczej jego alter-ego - Larry'ego Fishermana. Gościnnie pojawiają się one and only Ab-Soul po raz kolejny serwujący swoją sajko zwrotkę z niesamowitą klasą i Da$h, który może w tym numerze zwrócić na siebie uwagę i zwiększyć rozpoznawalność, bo bezsprzecznie daje radę.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-25 18:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Do talentu Ab-Soula musiałem się przyzwyczajać, ale z czasem doceniłem go, a oczekiwanie na "Unit 6" z JMSN stało się przez to dużo trudniejsze. Zanim otrzymamy nowy projekt zaprezentujemy wam track, który wczoraj pojawił się na oficjalnym profilu Top Dawg Ent. - "The End Is Near". U boku członka Black Hippy rapuje tutaj Mac Miller, którego alter-ego - Larry Fisherman jest odpowiedzialny za produkcję tego trippującego, hipnotycznego bitu. Szczerze mówiąc częściej chciałbym słyszeć Ab-Soula na bitach z takim prostym podziałem rytmicznym, bo jego wjazd sprawił, że numer puszczałem kilkanaście razy z rzedu. Niesamowity sztos, bardzo polecam.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-19 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Mac Miller miewa ostatnio skłonności do ukrywania się pod innymi ksywkami chociaż i tak z takim głosem wytropić go nietrudno, a przeważnie numery pojawiają się już podpisane jako wychodzące spod jego autorstwa. Jakiś czas temu wypuścił jazzującą epkę "You" jako Larry Lovestein, dzisiaj jako Larry Fisherman uderza z nowym numerem "Doodling In The Key Of The C Sharp". Jak mówi z lekka napierdolony na początku numeru około 6 rano zorientował się, że podoba mu się granie na klawiszach i sam zrobił sobie bit. Taki opis może nie zachęcać i zapowiadać trippujący odlot z kategorii za dalekich. Miller jednak potwierdza klasę.