Kossisko

Kossisko

video
dodano: 2017-08-11 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Postać Kossisko znacie z naszych łamów dość dobrze - czy jeszcze z czasów gdy poskładał wszystko EP-ką "IVRY" jako 100s czy już po muzycznej transformacji, gdy wypuścił soczyste "Red, White & Cruel" i gdy porozmawialiśmy z nim przed kamerą w Golden Gate Parku w San Francisco. Teraz muzyczny rozwój Kossisko postępuje dalej a jego nowy projekt zapowiada się mrocznie, nastrojowo i mocno alternatywnie...

Tagi:
video
dodano: 2016-09-11 19:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Najpierw oczarował nas genialnym "IVRY", które do dziś jest jedyną płytą, jakiej przyznałem w recenzji 6/6. Następnie zamiast pójść za ciosem... zamknął etap pod ksywką 100s, za nowy pseudonim wziął sobie własne imię Kossisko i jeszcze bardziej mieszając gatunki i klimaty udowodnił, że drzemie w nim przeogromny potencjał i że za parę lat powinien być światową gwiazdą.

Z artystą z Berkeley udało nam się złapać w trakcie kalifornijskich wakacji o których czytacie w cyklu Cali Trippin - w gorącą czerwcową niedzielę spotkaliśmy się z Kossisko w parku Golden Gate w San Francisco, by porozmawiać o muzycznej przemianie, inspiracjach, pracy nad powstającym horrorem sci-fi "2037", legendach Bay Area, życiu w Berkeley czy miłości do tworzenia i ciągłego rozwoju...

dodano: 2015-11-15 19:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Ten gość najpierw zjadł rok 2014 genialną EP "IVRY" nagraną jako 100s (pierwsza płyta w życiu, której wystawiłem w recenzji 6/6), potem porzucił rap, zmienił ksywę na Kossisko i chyba postanowił po odhaczeniu etapu 'rap' pozjadać dla odmiany inne gatunki muzyczne. Turbotalent jakich mało, przy odpowiednim poprowadzeniu widzę go za parę lat w podobnych rejonach co dziś The Weeknd - czyli wysmakowany, genialny muzycznie, elastycznie mieszający gatunki (oraz mieszający świeżość z umiejętnym czerpaniem z klasyki) mainstream, którego aż chce się słuchać i którego sukcesy mogą tylko cieszyć. Mamy tu leniwą downtempową zmysłowość, do tego funkowy vibe pokropiony lekkim talkboxem, czuć jeszcze nutkę 100sa (pimpowski vibe), ale całościowy lot jest wyraźnie inny i jeszcze bardziej pozbawiony muzycznych granic. Za tydzień całe EP, jestem mega ciekaw co na nim znajdziemy." - oto, co pisałem o singlowym "Across The Room" w okresie awarii Popkillera. Teraz EP już mamy i co więcej - możemy odsłuchać je poniżej.

Tagi:
video
dodano: 2015-06-16 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

O tym, jak 100s pozjadał wszystko co się dało swoim "IVRY EP" już Wam pisaliśmy, podobnie jak o tym, że postanowił potem porzucić rap i zmienić ksywę na Kossisko. Teraz mamy dwa kolejne single w jego nowej odsłonie, w której potwierdza, że jest ogromnym talentem wymykającym się gatunkowym ograniczeniom.

Tagi:
dodano: 2015-02-17 20:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

"IVRY EP" to dla mnie najlepszy materiał, który ukazał się w roku 2014 i płyta, która wciąż się nie nudzi a wystawionej jej oceny 6/6 na pewno bym nie zmienił. Po premierze, przy okazji klipu do "Ten Freaky Hoes" pojawiło się info, że 100s "żegna i kontynuuje swoją podróż", po czym zmienił się w Kossisko. To niestety wiadomość bardzo zła, bo wygląda na to, że wydał genialne EP i... porzucił rap #GdziejestEis. Nie porzucił jednak muzyki - sprawdźcie jak brzmi jego najnowszy singiel.

Tagi: