IVRY

IVRY

video
dodano: 2016-09-11 19:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Najpierw oczarował nas genialnym "IVRY", które do dziś jest jedyną płytą, jakiej przyznałem w recenzji 6/6. Następnie zamiast pójść za ciosem... zamknął etap pod ksywką 100s, za nowy pseudonim wziął sobie własne imię Kossisko i jeszcze bardziej mieszając gatunki i klimaty udowodnił, że drzemie w nim przeogromny potencjał i że za parę lat powinien być światową gwiazdą.

Z artystą z Berkeley udało nam się złapać w trakcie kalifornijskich wakacji o których czytacie w cyklu Cali Trippin - w gorącą czerwcową niedzielę spotkaliśmy się z Kossisko w parku Golden Gate w San Francisco, by porozmawiać o muzycznej przemianie, inspiracjach, pracy nad powstającym horrorem sci-fi "2037", legendach Bay Area, życiu w Berkeley czy miłości do tworzenia i ciągłego rozwoju...

video dnia
dodano: 2014-09-09 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

100s "10 FREAKY HOES"

Dlaczego: "IVRY EP" (recenzja) to jak dla mnie niezmiennie najlepszy materiał tego roku a jeden z jego highlightów doczekał się teraz teledysku. Sprawdźcie wizualizację historii o "Ten Freaky Hoes" i razem ze mną trzymajcie kciuki, by końcowy napis nie był niczym więcej niż chwilowym prowo.

Tagi:
recenzja
dodano: 2014-04-27 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

"100s is bringing West Coast rap back to the future" - tymi słowami rozpoczyna się informacja prasowa dotycząca tego albumu. I to stuprocentowa prawda. Mamy tu do czynienia z powrotem do przeszłości... i przyszłości zarazem. To wehikuł czasu zaginający czasoprzestrzeń, a 100s, czerpiąc garściami z dorobku takich ikon jak Rick James, Too $hort, Suga Free, Pimp C czy DJ Quik zarazem nadaje całości świeży sznyt i futurystyczny posmak. "Fuckin Around" ścięło mnie z nóg z podobną siłą, jak parę lat temu zrobiło to "Nobody" Quika, Suga Free i Ty Dolla $igna. A całe "IVRY"... to najlepsza rzecz jaka od dłuższego czasu trafiła do moich uszu.

Tagi:
dodano: 2014-03-12 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"100s is bringing West Coast rap back to the future" - mówi nam info prasowe dotyczące tego albumu, a wśród inspiracji padają ksywki Ricka Jamesa czy Too $horta, połączone z zapowiedzią, że klasyczna "pimpowska" kalifornijska stylistyka przeniesiona jest w dzisiejsze czasy i odpowiednio odświeżona. Mnie ten opis zachęcił niesamowicie, szczególnie w połączeniu z brzmieniem numeru "Fuckin Around", który usłyszałem w pierwszej kolejności.

I brzmi to rzeczywiście świetnie - zarazem korzennie i świeżo, oraz idealnie na obecną coraz cieplejszą pogodę. Odsłuch całości poniżej, co szczerze polecam, bo moimi głośnikami "IVRY" zawładnęło już na grubo - na dniach recenzja albumu, a warto wspomnieć też, że 100s został nominowany przez XXL do wstępnego grona kandydującego do miana Freshmena 2014. Może to więc ostatni moment, by poznać go zanim "wybuchnie" na dobre?

Tagi: