IAMNOBODI

IAMNOBODI

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-12-29 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Tuż przed Świętami światło dzienne ujrzał czwarty studyjny album jednego z moich ulubionych MC's spoza USA - pochodzący z Ghany, niezawodny Blitz the Ambassador po 2 latach od "Afropolitan Dreams" (nasza recenzja) powrócił z nowym krążkiem.

Jak mówi info prasowe, Blitz spędził kupę czasu podróżując pomiędzy Akrą w Ghanie, Salvador de Bahia w Brazylii i nowojorskim Brooklynem, doświadczając podobieństw wśród różnych odłamów "afrykańskiej diaspory". Tytuł albumu "Diasporadical" zrodził się właśnie z tego doświadczenia i obserwacji, że niezależnie, jak rozbita jest ta diaspora, wpływy rytmu i duchowości zawsze odgrywają podobną rolę. Odsłuch całego LP w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-08-02 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jakarta Records to prężnie działająca niemiecka wytwórnia płytowa, działająca na skalę międzynarodową, która wydaje płyty m.in. takich artystów jak Blitz The Ambassador, Dynasty, Ta-ku czy IAMNOBODI.

Właśnie ukazał się darmowy projekt pod szyldem Jakarta, na którym znajdziecie 14 nowych utworów, zarówno wokalnych jak i instrumentalnych, od artystów takich jak m.in. 20syl z Hocus Pocus, Ta-ku, Pawcut, Suff Daddy czy IAMNOBODI, i wielu wielu innych. Odsłuch i darmowy download całości w rozwinięciu. Enjoy!

dodano: 2014-05-13 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Przyznam, że to mój pierwszy kontakt z muzyką IAMNOBODI, ale na pewno nie będzie to ostatni. Podejrzewam również, że wielu z was nie zna dobrze twórczości tego utalentowanego producenta. Może pora to zmienić? "Snapshots From Berlin" to 10 bitów wyprodukowanych przez IAMNOBODI, inspirowanych Berlinem i różnymi zakątkami tego miasta. Od spokojnych, melancholijnych utworów poprzez bardziej energiczne tracki, reprezentant labelu Jakarta Records zabiera nas w klimatyczną podróż ulicami stolicy Niemiec. Dajcie się zaskoczyć.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2013-12-02 08:21 przez: Proporcja.com (komentarze: 6)

Mistrzostwa Polski Beatmakerów Elade/Microlab/Beatbattle.poznan to przedsięwzięcie skierowane do miłośników muzyki, nie zważając na niezliczoną ilość szufladek gatunkowych, w które można byłoby ją włożyć. Z każdym rokiem do Poznania przybywa grono uczestników wybranych przez zacne jury, którzy prezentując swoją twórczość i konkurując ze sobą w dwóch kategoriach, tworzą swoiste święto muzyki instrumentalnej.

dodano: 2013-11-08 15:00 przez: Proporcja.com (komentarze: 0)

Od pierwszych edycji Beatbattle.poznan w jury zawsze zasiadali beatmakerzy i aktywiści związani z muzyką około hip-hopową i nie tylko. Funkcję arbitrów sprawowali już m.in. Druh Sławek, Kixnare czy Webber. Od dwóch lat przewodniczącym jest jeden z najbardziej uznanych polskich producentów, czyli Mikołaj "Noon" Bugajak, który tym razem wspierany będzie przez Maceo Wyro, Czarnego HiFi i patr00, który specjalnie na tę okazję przyjedzie do nas z Kanady. Nie będzie to jednak jedyny gość z zagranicy.