52

52

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery, Video
dodano: 2018-07-08 23:40 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 3)

Pięć Dwa opublikowali na swoim kanale na Youtube pierwszy teledysk, który promuje ich najnowszy album "Czyste sumienie". Krążek będzie miał premierę 7 września. Wtedy też dowiemy się, jakie rezultaty przyniosą zmiany podjęte przez artystów. Póki co, muzycy pozostawili fanów z krótką informacją: "Pierwszy raz w historii Pięć Dwa jest samemu sobie sternikiem, żeglarzem i okrętem – a przede wszystkim swoim własnym wydawcą" . Posłuchajcie, jaką zapowiedź materiału przygotowali związani przez lata z MyMusic artyści.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-20 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 12)

W pozostawaniu najbardziej niezależnym zespołem na hip-hopowym rynku grupa Pięć Dwa jest od lat szalenie konsekwentna. Z dala od branżowych koneksji, featuringów, stale budująca swój w sporej części 'nie-hip-hopowy' fanbase, do tego na przekór wydająca w komercyjnej wytwórni MyMusic – spadkobiercy po niesławnym dla wielu UMC Records. Trzeba przyznać, że droga muzyczna chłopaków przedstawia się barwnie. Było ulicznie, oldschoolowo, bardziej mrocznie (zapomniany nielegal Deepa „We mnie”), trip-hopowo, a nawet reggae’owo i... rockowo (trzeba też wspomnieć o Luxtorpedzie, w której Hans nabiera wokalnego obycia z mocnym gitarowym graniem i która okazuje się dla rapera potężnym zastrzykiem popularności). To wszystko jednak zawsze miało znak jakości 52, który dziś oznacza świadomość, charakter, dojrzałość i muzyczny rozwój, a jego efektem jest właśnie tegoroczna produkcja.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-05-26 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

17 czerwca będzie miała miejscę premiera nowego albumu grupy Pięć Dwa zatytułowanego "N.E.O.". Jak podaje wytwórnia My Music, płyta "jest ambitnym połączeniem współczesnej muzyki i poetyckich tekstów, sięgającym do najlepszych tradycji polskiej, ale też i zagranicznej muzyki, literatury, poezji i sztuki. Coś co wyrosło w kanonie surowego rapu początku lat 90. ewoluowało w wyrafinowany, przejmujący, zaangażowany społecznie i egzystencjalnie byt muzyczny, który jak dotąd nie znajduje odpowiedników na polskiej scenie muzycznej." Poniżej tracklista krążka.

kategorie: Audio, News, Reggae
dodano: 2011-07-10 17:30 przez: Dominik Maj (komentarze: 8)
Maleo Reggae Rockers przed kilkoma dniami wypuścili nowy album, na którym interpretują stare polskie piosenki. Wszyscy kojarzą "Zegarmistrza światła" czy "Pod papugami", a w nagraniu rootsowych wersji tych (i innych) klasyków pomogli MRR m.in.: Ras Luta, Lilu, Gutek i 52.

Płyta, nagrana w nietypowy dziś sposób, brzmi naprawdę dobrze, a jeśli chcecie sprawdzić, co Wilku pamięta z czasów bycia małym chłopcem i jak brzmi promomiks, rozwińcie sobie newsa.