Legendy Kalifornii na polskiej płycie - RTN z hołdem dla g-funku

Cztery lata po premierze debiutanckiego albumu "Funktion" lubelski producent RTN wydaje drugi krążek zatytułowany "Funktopia". Na trackliście pełnej gości nie zabrakło weteranów rapu z Kalifornii.

"'Funktopia' to eklektyczna brzmieniowo podróż po różnych zakątkach Kalifornii, począwszy od Los Angeles i tamtejszego Compton, Long Beach i South Central, przez San Francisco, a na Sacramento kończąc. Słuchacze znajdą tutaj klasyczne G-Funkowe brzmienia, przeplatane z nową szkołą, a także vibe 80's Funk i R&B" - napisał RTN.

Wśród 18 gości znalazły się między innymi legendy rapu, których utwory trafiały na listy Billboard 100 i 200. Usłyszymy Black C z RBL Posse, Big Prodeje z South Central Cartel, BlaKKazz KK z 2nd II None czy Mnmsta z Foesum. Na albumie nie zabraknie również wschodzących młodych wykonawców. Pojawia się syn Nate Dogga Nhale czy reprezentant Long Beach G Funk Supreme. Na "Funktopii" udziela się również Nanci Fletcher - legendarna wokalistka znana jako głos Death Row Records, która uczestniczyła przy tworzeniu tak ikonicznych albumów jak "Doggystyle" czy "All Eyez On Me", a na koncie ma współpracę z Dr. Dre, 2Pac'em, Snoop Dogg'em, Nate Dogg'em, Tha Dogg Pound, Warrenem G czy Big Daddym Kane'em.

Już można sprawdzać dwa single promujące wydawnictwo. Pierwszym jest "Friday Night", w którym swoje skillsy pokazują Quictamac i Von Jackson, drugim "Take A Ride" z Mnmsta (Foesum), Big Prodeje (South Central Cartel) i Nanci Fletcher. Do posłuchania pod widoczną poniżej tracklistą.
Fizyczne egzemplarze można zamawiać pod adresem mailowym rtnfunktopia@gmail.com.

Tracklista:

01. Funktopia
02. West Resurrection feat. Big2daBoy & Bokie Loc
03. Friday Night feat. Quictamac & Von Jackson
04. Take A Ride feat. Mnmsta (Foesum), Big Prodeje (South Central Cartel) & Nanci Fletcher
05. Love Travels feat. Asil & Woahantonio
06. How We Do It feat. BlaKKazz KK (2nd II None) & G Funk Supreme
07. Let The Rhythm Take You
08. Realism feat. Big Prodeje (South Central Cartel) & Maya Soma
09. Just Another Day feat. Black C (RBL Posse) & Therego92
10. In California feat. Tre Mak, Big2daBoy & Young Koop
11. Lame feat. KingCaliDro
12. Dealin' Wit A Hoe feat. Nhale
13. On My Vibe feat. Maya Soma
14. My Music Keep On Moving
15. Heritage

RTN ft. Quictamac & Von Jackson - Friday Night (G-Funk)

RTN ft. Mnmsta, Big Prodeje & Nanci Fletcher - Take a Ride (G-Funk)

Tak prezentuje się okładka projektu:

Tagi: 

menik
propsy
Kodżitsu
Niezłe. Przyjemnie brzmi. Jak ktoś lubi g-funk we współczesnym wydaniu to można sprawdzić The Doppelgangaz, np Easy Streets. Również miło buja. Chłopaki nie mogą się przebić od kilkunastu lat, chociaż na koncercie w PL byli swego czasu. Pewnie z resztą ten koncert został w ich pamięci, bo jeden z nich spadł wtedy ze sceny :)
Marcin Natali

Od kiedy Doppelgangaz robią g funk? Pamiętam ich z czasów jak robili zakurzony nowojorski boom bap. Który ich album brzmi g funkowo?

90'
Marcin człowiekowi chodziło o kawałek The Doppelgangaz - Easy Streets, przed chwilą słyszałem ten kawałek rzeczywiście zleciało West Coast'em buja rzecz jasna ale nie jestem w temacie The Doppelgangaz bo nie słyszałem ich żadnego albumu ale ten numer zajeżdża West Coast'em.
Kodżitsu
Tak jak napisał 90s. Chodziło mi o poszczególne kawałki, typowej płyty w g-f nie wydali. Podałam jeden jako przykład, mogę dorzucić jeszcze do tego Roll flee. Więcej nie pamiętam, za dawne czasy. Pzdr.
one
propsy x2 pierwszy singiel robi wrażenie. pamiętam lato z 15 lat temu kiedy na stronie gfunkeu szukałem starych rzeczy, scc westcoast gangstas, foesum perfection. polecam płytę ultra - big time.
Anonim
Ale Ultra nie ma nic wspólnego z G Funkiem xd
S.H.
Dobra robota ! Fajne w chu. Pozdro

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>