RTN i Big2daBoy pokazują Compton w klipie do singla z płyty "Funktion"

"Funktion" to album RTN'a, młodego producenta z Lublina, o którym już nieraz na Popkillerze pisaliśmy. Jego specjalnością są kalifornijskie, g-funkowe brzmienia. Płytka wyszła co prawda w 2019 roku, ale teraz doczekała się klipu do numeru "Compton (Hub City)".

Jak już sugeruje sam tytuł, mamy do czynienia z kawałkiem będącym swego rodzaju hołdem dla jednego z najważniejszych miast jeśli chodzi o rap z zachodniego wybrzeża Stanów. "Przygotujcie się na podróż po ulicach Compton z reprezentantem tego historycznego dla hip-hopu miejsca - Big2daBoy'em" - napisał RTN. "To dom dla takich legend jak Dr. Dre, NWA, DJ Quik, Eazy E, Kendrick Lamar, MC Eiht, Compton's Most Wanted i wielu innych" - dodał.

Raper pojawiający się na feacie, Big2daBoy, nie jest w Polsce może bardzo znaną postacią, ale na zachodzie, w Kalifornii na pewno nie można go zaliczyć do anonimowych. Nagrywał między innymi z takimi tuzami jak MC Eiht, C-Bo, Daz Dillinger, Kurupt i King Tee.

"Funktion" premierę miało w 2019 roku, wśród gości na krążku pojawili się między innymi Domino, Foesum, Clinton Wayne czy Curren$y. Ostatnim albumem RTN'a było wypuszczone rok temu instrumentalne wydawnictwo "Vibestrumentals". Na 2023 producent planuje nowy krążek zatytułowany "Funktopia".

RTN & Big2daBoy - Compton Hub City (G-Funk)

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>