Pezet mówi o tym jak powstają jego teksty

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-11-23 13:37 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 1)

Pezet kontynuuje serię "Muzyka komercyjna. Behind the scenes". Wczoraj na kanale Koka Beats pojawił się kolejny film z serii zatytułowany "Teksty", gdzie raper zdradza jak pisze swoje numery.

Do tej pory Pezet przedstawił kulisy powstania klipu "Mewa" oraz materiał o pracy studyjnej nad albumem. W najnowszym materiale podzielił się z fanami w jakim warunkach pisze teksty i co potrafi go natchnąć:

Jazda nocą samochodem to jest taki sposób na zbieranie informacji, inspiracji, jakiś pomysł na tekst na obserwowanie ludzi, świata w nocy - mówi Pezet. - Według mnie teksty pisze się w taki sposób, że się te doświadczenia zbiera z życia z przeróżnych sytuacji. Dla mnie jazda samochodem w nocy to jest taka dodatkowa czynność, którą lubię uprawiać. Ponieważ mi to otwiera głowę, noc jest takim momentem sprzyjającym twórczym działaniom i totalnie uważam, że jazda samochodem jest formą odpoczynku dla mnie... Duża część tekstów na "Muzykę komercyjną" powstała w samochodzie. Tak mi było też wygodniej pisać, z połowa płyty powstała w samochodzie. Takie nocne jeżdżenie samochodem sprzyjało różnym pomysłom na teksty. Czasem trafiałem na jakąś pierdołę, zachowanie jakiegoś człowieka, jakąś twarz i coś tam sobie wymyśliłem.

Pezet - Ukryty W Mieście Krzyk (Live, Popkillery 2022)

Pablito8
I już mandacik leci i z 15 pkt ;)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>